Kupnja AIRBRUSH-a

Bilo kako bilo, trebat ćemo još 1 dan da se forum osposobi... što znači i da će vas nekolicina trebati ponoviti registraciju. Sorry.

 
Forum radi!

dakle, www.juricek.hr/forum

Hvala na podršci!

Naravno, motori ostaju motori, i tu je ovaj forum - prva liga za motoriste.
Nadam se da će i airbrusherima donekle pomoći ovo naše nastojanje na juricek.hr/forum.

 
1_6820_001.jpg


jucer sam htio komentirati ovu napravicu ali nisam nikako stigao-navala na poslu a kad sam dosao kuci
legao sam prije 10!

Ovako...mislim da se ovo cudo zove powder wheel...dakle ima ih razlicitih velicinia a sluze za prenosenje dizajna na
povrsinu...nema veze sa rezanjem vec sa "bockanjem" tj busenjem rupica...

olovkom nacrtate na papir zeljeni dizajn-s powder wheelom predjete preko i sada imate rupice na papiru, sada taj papir
naslonite na zeljenu povrsinu.tada kredom naprasite te rupice i kreda ostane na povrsini!

kreda je u prahu i u maloj krpenoj vrecic-ta mala vrecica prasi kredu!

Kada skinete papir imate osnovne linije po kojima ce te se orijentirati-a to je ono najosnovnije!

----------
eo samo da kazem da sam se ponovno registriao na forum...vec odgovorio na neke teme!
btw-zasto kada odgovorim na temu me nebaci na moj odgovor kao ovdje?

Vanja
 
Faber said:
aj odamh mi preporučite...hoću baš ovog chea na blatobranu od motora..što mora prvo napravit na plstici??i poslje..da mi s eslučajno nebi skinulo
sorry na zakasnjelom odgovoru!

koliko znam radi se o crnom motoru...

vjerojatno je blatobran prelakiran...dakle kupis smirgl papir vodobrusni 600, blatobran prskas i skidas gornji sloj laka,
nista pregrubo i agresivno-samo da se blatobran vise ne sjaji-da bude mat!non stop poljevaj povrsinu vodom i namaci papir!

kasnije kada imas povrsinu matiranu, bez laka tada cistis sve od masnoce (alkohol i voda 50:50) i brises!

Tada ili ides freehand ili ides sa trakom pa ces rezati negativni ili pozitivni dio...ovisi o tebi..ili penny_lane :D

Kada sve nacrtas i zavrsis nosis na lakiranje-2-3 ruke laka i to je to...

Vanja
 
Za ekipu iz Splita komplet za airbrush u Brikostona u K.Sućurcu košta 165,00 kn . Odjel alata na kraju s lijeve strane.
 
Daj sliku, posteno crijevo kosta toliko.  :misli:
 
Na ovih 15-ak strana nema kaj nije spomenuto  (y)

Nešto pregledniji forum o airbrush tehnikama potražite na www.juricek.hr/forum  :misli:
 
Malo dižem temu iz mrtvih, da ne dupliram iste teme o...airbrushu.
Kompresor mi stiže kroz dan dva, AS186A, taj sam naručio, s tankom od 3 litre.
Trebao bih preporuku za pištolj, oko 1000kn sam raspoložen potrošiti.
Za sada mi prioritet nisu detalji.
Troumim se između Omni 3000, Omni matrix ili Vega 2000, sa bočicom dolje zbog veče količine boje. Mogao bih u izbor ubaciti i Iwata Eclipse HP-BCS ali je skoro 1500kn a ne znam treba li mi taj ako je dovoljno da izdvojim manje.
Volio bih da mogu sve boje u njega i da se lako čisti.
Neka preporuka?