Kupnja AIRBRUSH-a

Moze malo detalja oko izrada tih maski? Vidjeh da to ide vise layera tih maski?
Kaj se tocno izreziva kod ovog che??
Nemogu skuzit na slici?
 
Hypercube said:
Moze malo detalja oko izrada tih maski? Vidjeh da to ide vise layera tih maski?
Kaj se tocno izreziva kod ovog che??
Nemogu skuzit na slici?

Ovo ti je primjer jedne gotove šablone iz kolekcije Artool (Iwata-Medea):

mdafh-sk4.gif


 
static said:
tnx

Gdje si nabavljao tu foliju?

U Novom Sadu preko prijateljeva prijatelja.
...moze veeellliiiikkkaaaaaaaaaaaaa slika sablone kostura  :mrgreen: 8)
 
cini mi se dosta dobra ta oracal folija,ali nisam nigdje nasao kod nas...imaju je komsije s druge strane dunava,ali bas ne mislim trziti s tom bandom...
jel ko zna di se moze nabaviti kod nas...???
 
GSXRmanijak said:
cini mi se dosta dobra ta oracal folija,ali nisam nigdje nasao kod nas...imaju je komsije s druge strane dunava,ali bas ne mislim trziti s tom bandom...
jel ko zna di se moze nabaviti kod nas...???
Mene je komsija s druge strane Dunava naucio sve sto znam o airbrushu dok kod nas nisam mogao dobiti ni odgovor na email.  :wink:
...sad banda?  :misli:
 
GSXRmanijak said:
svaka cast iznimkama...zaboravi...

pa vjerovatno si krive ljude pitao...
Vjerovatno!
...u svakom slucaju "komsija" meni nabavlja neke stvari tamo, ja njemu neke ovdje, solidarnost na dijelu.  (y)
 
Alera Dugi said:
Vjerovatno!
...u svakom slucaju "komsija" meni nabavlja neke stvari tamo, ja njemu neke ovdje, solidarnost na dijelu.  (y)

A koja je originalna primjena te folije? Da znam u kojoj branši da se raspitujem :)
 
GSXRmanijak said:
http://www.difol.co.yu/index_ser.htm

evo ti stranice di komšije prodaju folije pa vidi ,se isplati stogod od toga...

Hvala.

Ali koja od tih folija, ima ih hrpa.  :misli:

Btw. kad će ti buraz ispostavit boje? Zanima me povratna informacija. I rezultati, naravno.
 
Oratape, pretpostavljam.

Odgovara opisu koji ste dali. Koja je cijena preko grane?
Da ne ispadnem preskup. Da se sve nabavit, samo da bude cijena prihvatljiva  ;)

 
ja kod kuce imam jedan mali komad te oracal folije i izgleda super...neljepi se previse a opet drzi i nece povuc boju za sobom!

Ja sam do sada radio samo sa 2 vrste maske...jedna je ona obocna zuta traka (krep?) koju poljepim po cijeloj povrsini i onda
skiciram, podebljam, rezem!jos najbolji rezultati ali uvijek probodem povrsinu!-srecom to su sve vjezbe bile tako da nikome nisam unakazio nista!

druga maska je ona folija za reklame...to je ona slika koju sam postao vec-lubanja s tribalima...nije jos gotovo!
ali kako je alera rekao zaljepi se ko sam vrag i meni je pokidao auto lak bazu sa rendgen filma i ostavlja puno ljepila za sobom-nemoguce ocistiti!

E sad...sto se tice rendgen filmova...istina ja sam medicinski tehnicar i dok sam stazirao moago sam toga pokupiti koliko sam htio...samo iz jednog
razloga:
NEUSPJELE SNIMKE ONI BACAJU!

ako znate nekoga da radi u bilo kojoj bolnici samo ih zamolite da vam pokupe par tih slika jer one stvarno nikome netrebaju!
ja sam imao nekoliko KILA tih filmova raznih formata...jos imam...ali imam kolege u bolnici koji mi mogu uvijek nabavit malo toga.

Nitko nece imat problema ako vam nabavi-to se baca!

Static...eo samo da pokazem nozice o kojima sam pricao :

Bearair Cutting Knife : http://bearair.com/prodinfo.asp?number=150196 - $2.92

100 Bear Claw #11 Blades : http://bearair.com/prodinfo.asp?number=150070 - $13.99

---------
2 Hypercube
CHE:



Dakle...prvo isprintao a4 sliku che-a, stavio iza prozirnog rendgen filma-flomasterom prenio sta cu rezat, rezao sa lemilicom, imas slike prije rezanja, poslije, usporedba i dijelove koje sam izrezao...nema layera-sve od jednom!

Vanja
 
Znaci sad spricam kroz to kaj sam izrezao?  A kak cu onda dobit kosu?  Ja sam pocetnik totalni pa pitam da ne radim gluposti tak da ce moja pitanja izgledat mozda glupo? :mrgreen:
 
Bravo, tnx.
Ali vjerojatno ima veze taj omjer cijena / kvaliteta.

Imaju vjerojatno i Bauhaus ili Pevec tih nekih nožića ali pitanje je kvalitete... vidjet ću što se može po tom pitanju poduzet.
 
Hypercube said:
Znaci sad spricam kroz to kaj sam izrezao?  A kak cu onda dobit kosu?  Ja sam pocetnik totalni pa pitam da ne radim gluposti tak da ce moja pitanja izgledat mozda glupo? :mrgreen:

Postao ti je vanja tu nekih torrenta s filmovima, ne bi bilo lose da si skines i pogledas.
Jedan prikazuje baš kako tip radi sa šablonama...
 
Hypercube said:
Znaci sad spricam kroz to kaj sam izrezao?  A kak cu onda dobit kosu?  Ja sam pocetnik totalni pa pitam da ne radim gluposti tak da ce moja pitanja izgledat mozda glupo? :mrgreen:

Ova sablona je namjenjena za zammiju povrsinu---dakle crna ili crvena...pucas samo bijelu boju da dobijes lice...a kosu sam ja rijesio tako da sam
samo napravio rupe da ocrtaju kosu i kapu!...dakle boja su podloge samo bijelom ocrtane.

ti mozes iz 2 komada...meni se kada sam ovo pravio cinilo dovoljno :D

Vanja
 
Inače, uz te rendgenske (ili bilo koje druge)folije bi moglo ići 3M ljepilo u spreju pod nazivom Re-mount.

Radi se o ljepilu koje se koristi za post-it blokiće i omogućava X puta ljepljenje i odljepljivanje folije od površine.
Vjerojatno je ta čvrstoća ljepila ok. Jedina mana ovakve solucije je cijena - kantica spreja od 400 grama je preko 200 kuna.
 
Moja folija je Oramask 810. Za svaku pohvalu.  (y)
...mislim da je puno posla to s lemilicom. Jednostavnije je za ovakve stvari sve pripremit u Corelu i dat to isjec na kater. Cijena je sitnica posebno sa svojom folijom. Cca 15-tak kuna za A4. Ja imam svog majstora i on mi naplacuje "pausalno" (Kad skupim nekih 100-tinjak kuna odnesem bocu cuge)  :mrgreen: Isplatilo bi se da radis vecu seriju istih crteza.
 
Sad sam se nesto sjetio...jedan frend mi je pricao da ima za kupiti tih masking traka u jednom dućanu sa lakovima i farbama za aute...pa ako budem imao srece mozda je bas to orafol...u svakom slucaju ona jeftina papir traka koju imam je u banani...