Kupovina preko Ebay-a

Pitam zato sto sam mislio da se sve do iznosa od 150€ ne carini, a da je PDV zadnji u redoslijedu.

Da, sad kad pogledam bolje, pod "Carinske pristojbe" piše "usluga obračuna carine i poreza" što bi moglo značit da nije bilo carine, nego se tu obračunao samo PDV 30€ kako je i logično za pošiljku od 120€ predmeti+shipping zajedno, a 12.5€ je naknada koju je DHL uzeo za posredovanje..

carina.jpg
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Nema veze.,rjesice aliexpress i taj problem cerupanja,ako bude...
 
i,ope ce biti par puta eftinije...
 
evo malo o Hr.pošti, Dhl dostavi za jedan dan iz Berlina, a drek pošta ga drži već 5 dan, glavno da u poslovnicama možeš kupiti koje kakve drnde, samo fale pljesnjivi čevapi
 
  • Like
Reactions: pikacu79
negdje pitao,web shop Fc moto, švabima i ostalima paypal dopušta plaćanje na rate,znači paypal to radi a ne banka.Poslao upit zašto to ne vrijedi za Hr, čekam odgovor makar isti naslučujem
 
  • Like
Reactions: 92Cuky and pikacu79
Eeeee čudo 😅
Eto doslo bez ikakve obavijesti da nisam pogledao tracking sta se desava ne bih ni znao i eto moras sam doci po paket od 17 eura postarine.
Uglavnom zena mi rekla sve ovo sta znamo,samo ljudi odlaze i odlaze.....
I prodavacu sam isto sve ovo napisao...

Screenshot_20230914_112617.jpg
 
Ovi na ali su malo posandrcali. Kad stavim da narucim dva ista predmeta onda je postarina 66kn, a ako uzmem jedan onda je free🙄
 

Attachments

  • Screenshot_20231105-200852.png
    Screenshot_20231105-200852.png
    257.1 KB · Views: 0
  • Screenshot_20231105-200900.png
    Screenshot_20231105-200900.png
    265.3 KB · Views: 0
Ovi na ali su malo posandrcali. Kad stavim da narucim dva ista predmeta onda je postarina 66kn, a ako uzmem jedan onda je free🙄
Pa e.,naruci free jedan...pa za 5min.,naruci drugi free...
 
Ovi na ali su malo posandrcali. Kad stavim da narucim dva ista predmeta onda je postarina 66kn, a ako uzmem jedan onda je free🙄

Na prvoj slici ti je odabran AliExpress Saver Shipping. To je shipping bez trackinga tj. tracking radi dok ti roba ne dođe u Mađarsku i nakon toga ti preuzima Hrvatska pošta i tracking više ne radi - piše da je artikl kod lokalnog prijevoznika i to je to. Artikle ćeš dobiti možda nekad, možda nikad i nemaš se kome žaliti. Na trackingu obično piše da je artikl u lokalnom poštanskom uredu (iako nije), seller ti zbog toga neće vratiti pare (iako dostava kasni 2 mjeseca) i ostaje ti samo da čekaš Hrvatsku poštu.

Na drugoj slici ti je odabran AliExpress Standard Shipping. To je shipping s trackingom, roba većinom isto stiže u Mađarsku, ali nakon toga je preuzima Overseas Express, tracking funkcionira cijelo vrijeme (vidiš svaki korak kroz Overseas tracking) i relativno brzo dođe roba. Za bilo što veće od maskice za mobitel obavezno uzmi shipping s trackingom jer s poštom nekad dođe, nekad čekaš 2 mjeseca da dođe, a nekad nikad ne dođe.