Kupovina preko Ebay-a

evo meni bas jedan predmet (istina sitnica) kasni vec 3-4 mjeseca... kao dosao u posttanski ured i to je to.
zalio se ALIju al me odfikario da dokazem da nije dosao. ja reko pa dokazi da je dostavljeno. kao trebam neku potvrdu od poste dobizti da se izgubilo...
i tu smo stali jer gubiti vrijeme u posti da mi daju službenu portvdu kak su zajebali mi djeluje prilicno iluzorno
 
Uglavnom zena mi rekla sve ovo sta znamo,samo ljudi odlaze i odlaze.....
Taj dio mi potrga zivce, kao da bi logistika oko dostave paketa i placanja radne snage trebala biti moj problem a ne njihov.
Ako sam ti platio da mi doneses doma, donesi mi doma.
Primjer narucim pizzu na glovu, platim dostavu extra, pa me zovu iz pizzerije da si sam dodjem po hranu jer oni nemaju dostavljaca. To kaj si platio dostavu jebiga, nema ljudi, znate.

Kaj se meni desilo, uhvatim postara da mi stavlja onu ceduljicu da me nema doma u kaslic. Sefe tu sam, daj paket. Da ga nema sa sobom. Kako ga nemas sa sobom, stavljas obavijest da me nema doma? Da gdje bi on dospio kada bi sve pakete nosio sa sobom. Kao, pazi, ja sam tu nenormalan sto ocekujem da mi ovaj taj paket zaista i dostavi.
Jebenti sto mi idu na jetra.
 
Taj dio mi potrga zivce, kao da bi logistika oko dostave paketa i placanja radne snage trebala biti moj problem a ne njihov.
Ako sam ti platio da mi doneses doma, donesi mi doma.
Primjer narucim pizzu na glovu, platim dostavu extra, pa me zovu iz pizzerije da si sam dodjem po hranu jer oni nemaju dostavljaca. To kaj si platio dostavu jebiga, nema ljudi, znate.

Kaj se meni desilo, uhvatim postara da mi stavlja onu ceduljicu da me nema doma u kaslic. Sefe tu sam, daj paket. Da ga nema sa sobom. Kako ga nemas sa sobom, stavljas obavijest da me nema doma? Da gdje bi on dospio kada bi sve pakete nosio sa sobom. Kao, pazi, ja sam tu nenormalan sto ocekujem da mi ovaj taj paket zaista i dostavi.
Jebenti sto mi idu na jetra.

Meni ceduljicu dao direkt u ruke prek ograde prije par godina jer sam bio u dvoristu kad je dolazio :mrgreen:
 
Taj dio mi potrga zivce, kao da bi logistika oko dostave paketa i placanja radne snage trebala biti moj problem a ne njihov.
Ako sam ti platio da mi doneses doma, donesi mi doma.
Primjer narucim pizzu na glovu, platim dostavu extra, pa me zovu iz pizzerije da si sam dodjem po hranu jer oni nemaju dostavljaca. To kaj si platio dostavu jebiga, nema ljudi, znate.

Kaj se meni desilo, uhvatim postara da mi stavlja onu ceduljicu da me nema doma u kaslic. Sefe tu sam, daj paket. Da ga nema sa sobom. Kako ga nemas sa sobom, stavljas obavijest da me nema doma? Da gdje bi on dospio kada bi sve pakete nosio sa sobom. Kao, pazi, ja sam tu nenormalan sto ocekujem da mi ovaj taj paket zaista i dostavi.
Jebenti sto mi idu na jetra.
Ovo sam dobio nakon mjesec dana a naravno ni rijeci zasto mi nije dostavljeno na adresu.
Screenshot_20231107_085145.jpg
 
  • Like
Reactions: prpa
Ovo sam dobio nakon mjesec dana a naravno ni rijeci zasto mi nije dostavljeno na adresu.
Daj prevedi mi molim te, nisam kavu jos popio. U sustini ti govore kako iako si platio brzu dostavu dodatno, oni ne mogu garantirati kako ce ta dostava zaista i biti brza? Nije mi jasno kako su oni oslobodeni od bilo kakve odgovornosti. Isto bi napisali i da ti je posiljka izgubljena, "temeljem Zakona blabla, jebiga druze zagubilo se, znas ti kol'ko tog ima?".

Pazi ovu zajebanciju sada. Zivio u UK prije korone. I sjeo neku vecer na Amazon, narucio si tenisice posto su moje bile pred raspadom. Racunam utorak je, okej doci ce tamo negdje ponedjeljak, toliko ce jos ove izdrzati, super.
Sjedim ujutro tak 8, 9, pijem kavu, zvoni netko. Ono postar, nosi moje tenisice. Nisam mogao sebi doci.
Kazem cimeru prestravljeno, on mi se smije. Da kao sto sam ocekivao, znaju doci i isti dan ako ranije u danu narucis. Isti dan, pazi.
Narucivao jos dosta preko ebaya, dodje iz neke selendre na sjeveru Skotske meni doma u maksimalno 48 sati. Kupim u ponedjeljak navecer, u srijedu mi to ovaj nosi. Razmazilo me skroz.
 
@ tegla......kod nas to tako nece funkcionirati ni za 100 let....kod nas vlada opca kurcobolja....ja narucim iz sport visiona i posiljka stize iz Splita,istovremeno narucim iz Sport directa...i naravno dodje prije ova iz Britanije nego ova iz St...
 
@ tegla......kod nas to tako nece funkcionirati ni za 100 let....kod nas vlada opca kurcobolja....ja narucim iz sport visiona i posiljka stize iz Splita,istovremeno narucim iz Sport directa...i naravno dodje prije ova iz Britanije nego ova iz St...
Nije ni sve u kurcobolji. Placu stalno da nemaju ljudi, nitko ne zeli raditi kao, a placa minimalac ili nesto visa. Plati ljude pa ce htjeti raditi. Kako DM nikad ne cujes da kmeci zbog manjka radne snage?

Moj prvi prijavljeni posao je bio u Tisku za 2500kn. Nocne dostave novina. Krenuli bi u 2 ujutro, zavrsili zonu do 6, 7, zatim isli u letke po nekim selendrama, pa te uhvate u 2, 3 popodne da jel bi mogao jos par paketa otpeljati po gradu. Kad padne prvi snijeg i skuteri ne mogu dostavljati, trebalo je da taj koji radi na skuteru ide samnom u dostavu, zatim ja sa njim kad zavrsim svoju zonu, pa zajedno u letke i onda na pakete.
Ja ti iz prve ruke kazem, nakon 12+ sati za volanom 7 dana u tjednu meni se zivo jebalo oce taj paket biti dostavljen ili nece. Kolega mi se zalio da ima zvucne halucinacije od manjka sna, cuje trube automobila i vlakove koji ne postoje.
 
  • Like
Reactions: hondimir
pošta je krenulo debelo nizbrdo prije 2,3 godine, promijenila se uprava,došli cincari što se možete uvjeriti u svakoj poslovnici,samo čevapi fale.Pa naručili za novu zgradu u V.Gorici novi stroj za razvrstavanje pošte, paketa iz juesej, pa trebalo to sve posložiti kad evo ti kurca,tj.korone i nisu mogli doći stručnjaci .da poslože.Nekako do toga je radilo sve više manje ok
 
Jedno dobronamjerno upozorenje za one iz Rijeke koji naručuju nešto što im pošta treba dostaviti. Meni se dogodilo naručenih stvari s ekupi, about you i nešto za motor naručeno iz nizozemske. Nešto je sporije bilo praćeno na trackingu, nikako da se pomakne, pa onda me nazove iz pošte, sabirni centar na Kukuljanovu i kaže da ima paket za mene, želim li da mi ga puste u nekom poštanskom uredu po vlastitom izboru (preuzimanje drugi dan nakon 10h) ili ću čekati da mi dostave? Pošto sam nešto bio podosta platio i nije mi bilo zgodno ići po poštama, rekao, čekat ću dostavu. Tjedan i pol dana kasnije sam jedva uspio nekoga dobiti i doći do paketa. Tri puta zvao u međuvremenu, svaki put tražili gdje je paket, je li krenuo ili sl. Dva puta mi se isto desilo, s time da drugi x mi nije bilo žurno, ali je isto potrajalo skoro deset dana da od Kukuljanova dostave u Rijeku. Za zadnja dva paketa koja sam naručivao (nisam znao da ide preko njih) sam pojeo govno i na telefonski upit pristao na podizanje u poštanskom uredu. Nakon nekih pola sata stigne poruka da je paket na dostavi i onda malo kasnije da dostava nije uspjela, da će paket biti u poštanskom uredu. Tako se pokrivaju kod dućana koji koriste njihove usluge.

Nemaju ljudi, plaće su male, nitko ne želi raditi, ali oni kupe lovu od dućana za dostavu koju ne rade i zakompliciraju nešto jednostavno poput kupovine s interneta.
U svakom slučaju, čisto da znate kada dobijete poziv s izborom - skoro Kao Neo s plavom i crvenom tabletom :)
 
evo meni bas jedan predmet (istina sitnica) kasni vec 3-4 mjeseca... kao dosao u posttanski ured i to je to.
zalio se ALIju al me odfikario da dokazem da nije dosao. ja reko pa dokazi da je dostavljeno. kao trebam neku potvrdu od poste dobizti da se izgubilo...
i tu smo stali jer gubiti vrijeme u posti da mi daju službenu portvdu kak su zajebali mi djeluje prilicno iluzorno
Screenshot_20221011_1514212.png
 
kad se sjetite prije desetak + godina kakve su se veze trazile za posao u posti a sad mole da im neko dodje raditi
I dosta firmi još očajnički traže, poput njih. Oni koji su tretirali zaposlenike fer, uz (više-manje) normalne plaće nemaju takvih problema.
 
  • Like
Reactions: prpa
Meni se dogodilo da je Overseas Ex. vratio pošiljku nazad jer me nisu našli doma.
A ja cijeli dan čekam na vratima.
Dobio sam poruku da će dostaviti između 10-12.
Na kraju dana poruka stiže da u 08:50 neuspjela dostava jer nije bilo nikoga doma.
Poludio sam.
Mazvao sam ih i poslao onu sekretaricu na mjesec. Nije jadna kriva, ali taj put se nisam mogao iskontrolirati.
 
Meni se dogodilo da je Overseas Ex. vratio pošiljku nazad jer me nisu našli doma.
A ja cijeli dan čekam na vratima.
Dobio sam poruku da će dostaviti između 10-12.
Na kraju dana poruka stiže da u 08:50 neuspjela dostava jer nije bilo nikoga doma.
Poludio sam.
Mazvao sam ih i poslao onu sekretaricu na mjesec. Nije jadna kriva, ali taj put se nisam mogao iskontrolirati.
Hehe Overseas. Bas me sjetio.
Radio neko vrijeme u ranim dvadesetima u call centru od bivseg Vip-a, prodavao ljudima homeboxove i slicne pizdarije.
I sada taj homebox stize Overseasom ljudima, a meni posalju tracking.
Zove mene covjek nakon nekoliko, pita gdje je njegov uredaj. Odem vidjeti tracking, pise "Dostava nije moguca - nema prezimena na zvonu". Covjek zivi u prizemnici sa jednim ulazom. Pitao ima li broj na kuci, ima.

Zovem Overseas, dobro kaj je s tim bilo? Da nije bilo prezimena. Okej, to mi je jasno, ali rijec je o kuci sa jednim ulazom, ne zgradi od 15 katova.
Kako mislite?
Mislim tako da nitko drugi ne zivi u toj kuci osim gospodina koji ceka paket, te ako se vasem postaru ne da dostavljati, preuzeti cu ga ja i odnijeti covjeku nakon posla osobno.
Stavili ga na dostavu drugi dan i zvao me da je sve okej, al ti dosta govori o njima kao firmi.
 
  • Haha
  • Angry
Reactions: hondimir and Octane
Hehe Overseas. Bas me sjetio.
Radio neko vrijeme u ranim dvadesetima u call centru od bivseg Vip-a, prodavao ljudima homeboxove i slicne pizdarije.
I sada taj homebox stize Overseasom ljudima, a meni posalju tracking.
Zove mene covjek nakon nekoliko, pita gdje je njegov uredaj. Odem vidjeti tracking, pise "Dostava nije moguca - nema prezimena na zvonu". Covjek zivi u prizemnici sa jednim ulazom. Pitao ima li broj na kuci, ima.

Zovem Overseas, dobro kaj je s tim bilo? Da nije bilo prezimena. Okej, to mi je jasno, ali rijec je o kuci sa jednim ulazom, ne zgradi od 15 katova.
Kako mislite?
Mislim tako da nitko drugi ne zivi u toj kuci osim gospodina koji ceka paket, te ako se vasem postaru ne da dostavljati, preuzeti cu ga ja i odnijeti covjeku nakon posla osobno.
Stavili ga na dostavu drugi dan i zvao me da je sve okej, al ti dosta govori o njima kao firmi.
Ekipa se taj dan nije ni pojavila.
I to nije prvi put.
Tako da kad kupujem izbjegavam, ako je to moguće, dostavu OEX-om
 
  • Like
Reactions: Grom90 and hondimir
Hehe Overseas. Bas me sjetio.
Radio neko vrijeme u ranim dvadesetima u call centru od bivseg Vip-a, prodavao ljudima homeboxove i slicne pizdarije.
I sada taj homebox stize Overseasom ljudima, a meni posalju tracking.
Zove mene covjek nakon nekoliko, pita gdje je njegov uredaj. Odem vidjeti tracking, pise "Dostava nije moguca - nema prezimena na zvonu". Covjek zivi u prizemnici sa jednim ulazom. Pitao ima li broj na kuci, ima.

Zovem Overseas, dobro kaj je s tim bilo? Da nije bilo prezimena. Okej, to mi je jasno, ali rijec je o kuci sa jednim ulazom, ne zgradi od 15 katova.
Kako mislite?
Mislim tako da nitko drugi ne zivi u toj kuci osim gospodina koji ceka paket, te ako se vasem postaru ne da dostavljati, preuzeti cu ga ja i odnijeti covjeku nakon posla osobno.
Stavili ga na dostavu drugi dan i zvao me da je sve okej, al ti dosta govori o njima kao firmi.
Po pitanju dostave, najgori. Čim vidim da oni vrše dostavu, preskačem. Na stranu šta firma imena "Overseas" ne dostavlja na sve otoke. Overseas, ej.
 
  • Like
Reactions: tegla
Po pitanju dostave, najgori. Čim vidim da oni vrše dostavu, preskačem. Na stranu šta firma imena "Overseas" ne dostavlja na sve otoke. Overseas, ej.

Takva iskustva sam i ja imao prije par godina s Overseasom, ali, ove godine 3x mi dostavili robu sa Aliexpressa i sve proslo OK i po trackingu od Madjarske do mene, stvarno brzo (dan-dva).

za npr promet unutar HR, GLS me nije iznevjerio vec godinama, nevjerojatno su brzi, zna biti i 24h ili cak i manje kad npr narucim gume od bimbe iz ST do mene u ZG, a i dostave iz drugih ducana do mene putem GLS-a dolaze u dan-dva bez obzira iz kojeg dijela HR su poslane (pricam o dostavi, kad GLS zaprimi posiljku)
 
  • Like
Reactions: JosipS
pozz ekipa jel netko zadnje vrijeme nesto krupnije i skuplje naruciva s aliexpressa, npr. set oklopa, dostava je iz kine ali ukljucen VAT u cijenu, cijena je 400-500e pa neznam oce li zapet na carini iako nebi trebalo, najskuplje do nedavno sam uzimao neke stvari po 150e isto ukljucen VAT i sve ok bilo, zaobislo carinu...