Kupujem motor, supermoto! molim pomoc.

Fanatic

New member
Postovanje dragi ljudi...
Rjesio se ja skuterčića i doso do nekih novaca napokon pa je vrijeme da se krene na nesto ozbiljnije...

Palim se na supermoto full i tak sad vrtim neke kombinacije po glavi pa me zanimaju savjeti malo iskusnijih ljudi...obišo sam nekoliko trgovina po zagrebu i tak se malo raspitivao...

dakle dvoumim se izmedu ovoga:

Yamaha XT660X
Aprilia pegaso 650
Aprilia SXV 450
KTM


SXV otpada odmah jel sam citao da se dosta kvare, najskuplja je od svih, nema garancije i tak...

XT mi je bas super....cini mi se da je najjeftinije odrzavanje i povoljan je dosta....

Pegaso je u cijeni i održavanju tu negdje sa XT-om ali mi je po izgledau malo losji....

E sad.... od KTM-a nemam pojma nista.... nisam sitgo do motormanije da se malo raspitam, a na netu nemozes naci apsolutno nista....

Vidio sam ovaj novi model 690.....užasno je ruzan...tako da to bas i nebih a i cjena mu je oko 70 000 kn ...
Dali mozda znate jel bi se dalo kupit di u hr ktm 640 lc ali onaj stariji model sa jednim spuhom i po kojoj cjeni...

E sad mene zanimaju karakteristike ovih motora i masine kakve su ima i kakvi su za odrzavanje i ono najbitnije od svega.....koji bi bio najidealniji za mene početnika ( u svojem vlasnistvu imao samo 5 skutera u 5 godina, motora nikad )

I jos jedna stvar.... jel se ispati kupovat polovni SM? ... vidio sam po oglasnicima svi stari po 3-4 godine, tolko im se valjda isplati placat kredit pa ih se ljudi rjesvaju.... ima ih raznih cijena,..pa me zanima kolko km mogu proci sm-ovi uz redovita odrzvanja i to.... na kaj trebam posebno obratit paznju pkod kupovnice polovnog ....i naravno ako netko zna za neki dobar, ali dobar pouzdna polovni SM slobdno mi moze javit na PM ...

Puno Hvala, nadam se dobrim odgovorima.!
 
Uzmi XT660X (crnu po mogučnosti, plava i crvena su ružne i izgledaju jeftino), Pegaso 650 mi ostavlja dojam ozbiljnijeg motora, XTX ima više SM look, ali nažalost samo to i ima. Imaš jako dobru ponudu XTXa recimo 2005 god 30.000-35.000kn što je po meni ok cijena za takav motor. Mislim da je ovakva tema bila 73981 puta na forumu.
 
Ne kvari se sxv baš tolliko koliko se priča, prvi koji su izašli su imali par sitnih mana, već druga serija koja je došla je poboljšana, poštelana odlično, a i uz ruke kvalitetnog majstora je pravi stroj za trke već takva. Sad ovisi koja ti je namjena. Snjom ćeš imat najmanju cijenu registracije, motor ide prebolesno, usudio bi se reć od klase 450 supermoto najjači serijski motor u prodaji. Samo je jako skupa. Frend ju ima godinu dana, pa zato i kažem to.  Kod ovih drugih koje si naveo ono što je prednost je što su servisni intervali gotovo kao i na svim motorima, znači svakih 5000-7000km, na sxv-u svakih soma ulje drugo i tak neke stvari, da ne kažem da nakon 10000 možeš očekivat i generalku. XT660X i pegaso su praktički isti motori u drugoj rami i oklopima, odlični motori za tu cijenu, dosta živahni, ali ako si tip koji hoće nešto divlje, snaga između npr. pegasa i sxv-a nije za usporedbu, makar njih ne treba kao takve ni stavit u isti krug. KTM-a ako se ne varam ima još, barem je bilo duke II u prodaji, neznam koliko te to zanima, za 640sm neznam. Ako si početnik kako kažeš i ne želiš trošit puno na održavanje, biraj definitivno između xt-a, pegasa (možda duka ako nađeš makar je skuplji), motori idu, ne troše puno, udobniji su od sxv-a i njemu sličnih, snage imaju i ne vjerujem da će ti brzo dosadit. Nadam se da sam ti donekle uspio pomoć.
 
Sve kaj si nabrojao nije supermoto osim svx,a za ktm nisi specificirao koji model
 
zlikavac said:
Sve kaj si nabrojao nije supermoto osim svx,a za ktm nisi specificirao koji model
Burki, pa pitao je za 640 ktm-a! :wink:
 
Evo i rabljenih XTX:


http://oglasnik.motori.hr/cgi-bin/trazi.cgi


http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert,92740,18,1.html


http://www.auti.hr/motocikli/motocikli/showAdvert,90079,18,1.html
 
po meni bi ti bilo najbolje da kupis ono kaj ti je najdraze srcu, a ako te o razočara
ionak ga moš prodat sljedeće sezone, motor si sigurno ne kupuješ da te vozi do penzije,
pa ako ga prodaš godinu dvije ranije kakva šteta? bar si probal i onda dalje vidiš kaj ti
bolje paše  (y)
 
Fanatic said:
e, a kaj je s duke 2? ... rekli su mi da je to najlosji od svih ktmova, ovo, ono ....
ja još nikog nisam čuo da je rekao nešto loše o duku II
 
Fanatic said:
e, a kaj je s duke 2? ... rekli su mi da je to najlosji od svih ktmova, ovo, ono ....

Ako misliš na mašinu to je nemoguće jer je dijeli sa supermoto i enduro modelom i iste su
 
  po mom misljenju ,, koliko god da si iskusan , sxv je preekstreman za prvi supermoto ,tesko ga je ukrotiti .  - moj izbor bi nakon skutera bila                      --StradA--
 
ja bi ti isto preporucio drz400

ili od navedenih gore xtx     (koji je mali debeljko sa DNK on endura )


od ktm-a ako neces novi 690 vec polovni 640 sm , (vjerojatno najbolji izbor )samo trebas naci uscuvanog  :?
 
sxv ti je stvarno preextreman.
od tih tu nabrojanih , po mom izboru ili KTM ili DRZ  . vozia san sve tu nabrojane,ali KTM je klasa iznad svih (zato ga i iman u gAraži) .
drz je super, vozi se ka bicikla jer je dosta lagan , ali mu malo fali snage. iako se i to može rijesiti stavljanjem drugog karburatora.
na ove druge nebi ni pomislia, bar se meni nisu svidili.