Kvaliteta goriva - statistički...Gdje NE točiti?

corky said:
prije sedam dana na OMV punpi u Dujmovača (ulaz Split) prija je natankala pun rezervar dizela ...............Morala prolit i ulit nanovo jer  auto nije moga radit , a kamoli normalno vozit ,,, auto je staro 7 mjeseci....


OMV punpe benzin (y)

OMV dizel  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

baš to. po ovim statistikama se tako i vidi  :palacdolje:
 
corky said:
prije sedam dana na OMV punpi u Dujmovača (ulaz Split) prija je natankala pun rezervar dizela ...............Morala prolit i ulit nanovo jer  auto nije moga radit , a kamoli normalno vozit ,,, auto je staro 7 mjeseci....


OMV punpe benzin (y)

OMV dizel  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

a sad još čekajmo da OMV kupi INU (y) (y) :mrgreen:
 
corky said:
prije sedam dana na OMV punpi u Dujmovača (ulaz Split) prija je natankala pun rezervar dizela ...............Morala prolit i ulit nanovo jer  auto nije moga radit , a kamoli normalno vozit ,,, auto je staro 7 mjeseci....


OMV punpe benzin (y)

OMV dizel  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

onda bu builo za dizel: INA  :palacdolje: +OMV  :palacdolje: =  :palacdolje: :cry: :palacdolje:
 
GoranST said:
Odakle ti ovi podaci? Nekakav test ili...? Volio bih vidjeti kompletan pregled rezultata (ako je obrađena cijela HR) jer ću krajem ovog mjeseca vjerojatno par dana put juga (DU i okolica)...

ne trebaš brinuti, na jugu nemaš ništa osim INE.....  :LOL:
šala mala, ali nastoj lijevati na pumpama koje su uz cestu i gdje je frekvencija vozila velika....nećeš imati problema....
 
Brasbeard said:
Kako sam čuo OMV je zakupio neka skladišta u Omišlju, sad im tamo dovoze gorivo product carrierima, neznam odkud im gorivo ( vjerojatno kupuju ) al pretpostavljam da je bolje od ininog, sad koliko se mulja na pumpama  :misli: ono detektirana prisutnost dizelskog goriva na OMV Vrata Jadrana Sjever dosta govori. :palacdolje:
normalno kad ina snabdjeva omv sa eurodizelon ....

iz rijecke rafinerije izlazi eurodiesel sa 5 ppm sumpora a i sisacke(neznam dal je pocela opet radit) izlazi za 20,30 , 50 , 100 ppm sumpora... kako kad i onda se to namjesava zajedno i prodaje po hrvatskoj  dok se dio dobrog eurodiesela -ovog iz rijeke izvozi, u sloveniju jer su oni u eu pa imaju stoza pravila!

a ako omv  kupi inu onda ce vjerojatno dobre stvari izvozit a smece ce ostajat tu!

za benzine nisam siguran ali mislin da omv tu nema veze sa inom...

 
Ja sam nedavno na INI kupio 10 litara u prozirnoj kanti i još sam se čudio kako je lijepe boje,bistra i čista benzin. Tu istu benzinu nisam koristio jedno tjedan dana i kada sam je uzeo u ruke imao sam šta vidjeti. Benzina je boju promjenila iz svijetlo zelene u tamno /maslinasto zelenu i na dnu se je stvorio lijepi smeđi talog. Žao mi je da nisam slikao. (y)
 
pa koga briga za dizlo pa motori su nam na benzin
omv i tifon (y) što se mene tiče
 
mv_agusta said:
pa koga briga za dizlo pa motori su nam na benzin
omv i tifon (y) što se mene tiče

je, ali pauk za motore je dizlo, pa ........... :misli:
 
ovdje više svaka druga tema o kvaliteti goriva ili o oktanskom broju......kako vam se više da o tome brbljati......

jeb*te sipam gorivo gdje stignem i nikada problema,nikada se još nisam uvjerio u nekvalitetno gorivo il da mi je motor trokirao ili slično.....i uvijek sipam ono najjeftinije super 95.......
 
probaj to na necem modernijem, s brizgaljkama i slicnim sranjima po sebi.

a kaj se feelinga tice, znam ljude koji ne osjete da su im gume poluprazne  :x
 
i još ona sranja,da ON osjeti kada ulije 95 i 98 oktana gorivo,da motor bolje ide......i to na motoru od 150+ konja....... :LOL:


a što se tiče polupraznih guma.....i takvih "majstora".......toga će uvijek biti
 
zeto said:
i još ona sranja,da ON osjeti kada ulije 95 i 98 oktana gorivo,da motor bolje ide......i to na motoru od 150+ konja....... :LOL:


a što se tiče polupraznih guma.....i takvih "majstora".......toga će uvijek biti

na vozilima sa elektronskim ubrizgavanjem i paljenjem takve stvari su moguce, ne velim da to svatko osjeti i da je to uvijek, ali je moguce, jer se mijenja parametri ubrizgavanja i paljenja sukladno gorivu (u mogucim granicama)
 
zeto said:
i još ona sranja,da ON osjeti kada ulije 95 i 98 oktana gorivo,da motor bolje ide......i to na motoru od 150+ konja....... :LOL:


a što se tiče polupraznih guma.....i takvih "majstora".......toga će uvijek biti

neko osjeti a neko ne! i razlika postoji.. doduse ta razlika je bila jos izrazenija ako si stavija olovni ili bezolovni... meni je motor radio puno bolje sa olovnim benzinom... mirnije

p.s. i ja uvijek tankam di stignem prertezito na ini i do sada nisan ima problema nikad! (y)
 
Preneseno sa T-portala

Poražavajući su rezultati analize goriva s četiri male privatne benzinske postaje. Na tri od četiri testirane male benzinske pumpe smo gorivo je bilo lošije kvalitete. Pritom mislimo na Petros u Osijeku, X u Slavonskom Brodu i Benzin Perić u Trogiru', kaže Jurica Peck, urednik revije HAK.


http://www.tportal.hr/fset.html

 
zeto said:
ovdje više svaka druga tema o kvaliteti goriva ili o oktanskom broju......kako vam se više da o tome brbljati......

jeb*te sipam gorivo gdje stignem i nikada problema,nikada se još nisam uvjerio u nekvalitetno gorivo il da mi je motor trokirao ili slično.....i uvijek sipam ono najjeftinije super 95.......

Dobro ti je reka covik"kad budes vozija nesto modernije" da ces osjetit razliku a do tada "mirisi" po dvotaktolu sigurno i njega livas (y)

 
jolly the roger said:
a ti isto vozis supermoderni dominator :LOL:

Trenutno da ali isto osjetim razliku goriva, u oktanima pogotovo,a sta ti vozis Asu?