Kvaliteta goriva - statistički...Gdje NE točiti?

GoranST said:
Ja sam u Grazu prosli vikend ulio gorivo na nekoj pumpi koja je izgledala gore od najgore INA-ne  :mrgreen: (nekakava pumpa Roth na Triesterstrasse)...

Pa kad u Italiji na autostradi gledaš one pumpe. Užas živi. Prošli tjedan sam točio na jednoj tamo negdje imeđu Padove i Mestre. Ne znam više koja pumpa, ali užas živi, staro prastaro i izgleda kao da je sve skupa prije 10 godina napušteno.
A takva im je VEĆINA pumpi, malo koja je nova... A opet, kvaliteta goriva, pitanje kakva je, ali možda je bolje nego kod nas na OMV-u i Tifonu.
 
mate said:
Ovakvi članci su potpuno besmisleni jer se radi o pošiljci koja može biti više ili manje kvalitetna, dok se nakon par dana situacija mjenja. Osim toga, tko osim INA-e može u Hrvatskoj napraviti kvalitetnu analizu goriva?
Isto tako se stvarala fama oko OMV-ove 100-tke jer je to kao benzin do jaja. Jednom sam ga tankao i nikad više. Motor ide isto, radi isto, troši isto kao sa INA-inim 95.

clanci su potpuno smisleni jer ukazuju na odredjeni uzorak, meni je potpuno svejedno jel takvo redovno stanje ili je to samo jedna posiljka, ako ta posiljka mene zakvaci.

Tocim na Tifonu kad god mogu, na OMV ako ne mogu na Tifonu, a na INI kad zaista nemam nikakvog drugog izbora,
OMV 100 mi se u autu sa el. ubrizgavanjem i paljnjem (146 1,4TS) ponasao dovoljno bolje da sam to mogao zamijetiti.

INA radi analizu na izkasku iz rafinerije, a za poslije ih laganini boli q., pogledaj kolicine sumpora u benzinima, ak se kaj nije promijenilo HR norma dopusta 10 puta vise sumpora od EU norme.

Zivili  :palacdolje:
 
BobaCH said:
Čega?

Čega?

A sumpora brate, čega...
Evo napisao sam i gore sada, ako ima još netko da se pita čega  :mrgreen:
 
biker4life said:
Ova "zapiknuta" ima jedno 100 godina brijem.  :LOL: Tamo toče samo kamjonđije i stranci. Tocno, u Sijani imas jos dvije "Ine". Jedna je OK, puno prometa (kod glavnog autobusnog kolodvora), druga je 50m od "punte" (kruznog toga ili rotora, kako god), neznam ali mislim da nije "klasicna" pumpa, nego toce neke druge vrste goriva (mozda naftu ili sl., pojma nemam, zadnji put bio prije nekih 15god. sa starim).

A da, skoro zaboravih, ima jos jedna. Na rivi, na jednom molu - za brodove  :mrgreen:

Iako ja osobno tocim na OMV-u, lokacija - na pulskoj zaobilaznici, na krizanju Mutilske ulice (koja je nakon tog raskrizja Medulinska cesta) i zaobilaznice.

ima i ona kod stanice za tehnicki, isto prastara
 
Tommee said:
Miligrama po kilogramu  :mrgreen:

mislim da je tocan odgovor - sumpora


inace euro3 norma propisuje 50 ppm sumpora, a euro4 5 ppm sumpora u gorivu. za euro5 se vjerojatno nece mijenjat kolicina sumpora
 
smarty said:
Uza sve to, to gorivo smije imati maksimalno 10 mg/kg (ppm) sumpora.
Za Eurosuper 95 dozvoljeno je 50 mg/kg (ppm) sumpora.

50 mg/kg = 500 mg(0,5g)/10 kg = 5 g/100 kg = 3,86 g/100 lit = 38,55 g/1000 lit kod spec težine goriva 0,77kg/l
 
zna li netko gdje u rijeci ima za kupit aditiv koji veže vodu iz rezervoara sa benzinom ,jer mi motor malo cupka,a da nemoram sve propuhivat.
 
biker4life said:
Pa to je ta "zapiknuta". Kad skreces za nju s glavne ceste, skrenes na jedno malo sire podrucje - krizanje 3,4 sporedne cestice. Jedna ide na STP Brioni, druga na servis "PulaPrometa", treca na Inu, cetvrta prema Sijanskoj sumi.  (y)

ja sam skuzio da mislis na onu ispod scalette :mrgreen:
 
Kako sam čuo OMV je zakupio neka skladišta u Omišlju, sad im tamo dovoze gorivo product carrierima, neznam odkud im gorivo ( vjerojatno kupuju ) al pretpostavljam da je bolje od ininog, sad koliko se mulja na pumpama  :misli: ono detektirana prisutnost dizelskog goriva na OMV Vrata Jadrana Sjever dosta govori. :palacdolje:
 
jolly the roger said:
mislim da je tocan odgovor - sumpora


inace euro3 norma propisuje 50 ppm sumpora, a euro4 5 ppm sumpora u gorivu. za euro5 se vjerojatno nece mijenjat kolicina sumpora

Ma ne to ja si mislim da je on zabrijao da je mg kemijski element, a ne mjerna jedinica, pa zato  :LOL: :LOL: :LOL:
 
Pa naravno da je  :LOL:
 
jolly the roger said:
samo mi nije jasno kako si magnezij povezao s gorivom :misli:

O marijo pa daj procitaj jos jednom  :LOL:
 
hm...sipao sam u rs-a inin super 95 i nikad više. motor mi ne normalno trokira.
inače tifon je najbolji po mom iskustvu. ima i jedna privatna benzinska IKS ovdje u SB, i tu točim eurosuper 98, i motor nikad ne trokira. čuo sam da oni imaju gorivo kao i na tifonu.

sve u svemu, uvijek probam izbjeći inu i one male privatne benzinske
 
prije sedam dana na OMV punpi u Dujmovača (ulaz Split) prija je natankala pun rezervar dizela ...............Morala prolit i ulit nanovo jer  auto nije moga radit , a kamoli normalno vozit ,,, auto je staro 7 mjeseci....


OMV punpe benzin (y)

OMV dizel  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: