K'vrapcu sta je ovo sa polovnim motorima i skuterima?

Ako su novci tu, samo strpljenja i pratiti oglase. Naletit će.
A usporedba cijena auta i motora teško ide zajedno.

Vidiš, ti si uložio, prodao za pokriti cijenu dijelova i registraciju auta. Dakle, zaradio. Svi bi tako.
Da, ali ja sam zamjenio cilindar, klip, lezajeve getribe, kvacilo, rolnice, remen. Ocistio deklo, zamjenio armotizere, uvjerio se da radilica nema lufta i da radi pod konac. Čak sam i u sjedalo ubacio gel, te isto prekrio kvalitetnim vodonepropusnim sky-em, i da jos sam zamjenio i regler jer je poceo slabo puniti, te sam provjerio i ocistio sve moguce konektore. Doduse sve sam to sam odradio pa sam dosta jeftinije prosao. To sam odradio da ga lakse prodam i danas/sutra da me netko ne proziva da sam mu prodao loš skuter. E SADA BITNA STAVKA, ja sam tako sredjen motor sa orginalnim novim djelovima prodao za 3 puta manju cijenu, jos sam i zaradio, a ponavljam za 3 puta manju cijenu, nego ostali koji su samo OK vizualnom stanju, a boga pitaj kakvo je stanje sa agregatom. Kontas, znaci 3 puta manja cijena i jos sam zaradio.
 
  • Like
Reactions: JosipS
Gledam na to ovako. Japanac (s Kineskom mašinom) ima garanciju Japanskog branda. Uglavnom i servisnu mrežu, dostupnost djelova. Kad se i to izjednači na tržisštu, konkurencija bi mogla bit opaka.
 
Najdrazi su mi ovi sta placu na cijene polovnih,onda naleti neko kome je hitno prodat i da ga za "realnu" cijenu.
Nakon godinu dana placko ide prodat motor/ auto al sad mu je draga trenutna cijena pa gleda kako ce i zaradit.
Ja motor kada sam kupio, kupio sam ga od prijatelja, za realnu cijenu, jer je momak realan i znao je da cu kroz kraci period imati pun kufer popravaka na njemu, kao sto sam i imao.
Napisao sam gore, da sam isti nakon 3 lijepe godine prodao, gdje sam samostalno zamjenio cilindar, klip, lezajeve getribe, remen, amortizere, uvjerio se da radilica nema lufta, ubacio gel u sjedalo i isto prekrio kvalitetnim vodonepropusnim sky-em, zamjenio regler, provjerio i ocistio sve konektore i isti sam motor u 7. mjesecu prodao za 3 puta manju cijenu od cijena ostalih motora koji su isto godiste i koji imaju istu masinu, a jos sam uz to zaradio… Ponavljam, skuter koji je prakticki bio kao nov sto tice agregata, sam prodao za 3 puta manju cijenu od skutera kojima bog zna u kakvom je stanju agregat, ali eto vlasniku lijepo izgleda i vezan je za njega, pa uz to prodaje i uspomene.
Ja nikome ne mogu niti zelim diktorati cijene, ali pitam se na osnovu cega ljudi stavljaju takve cijene? - Ok evo shvatam, sve poskupilo, nov skuter poslupio za 30% za razliku od prethodnih godina, hajde skoro je pa nov, pa to shvatam, ali ne shvatam da motori stari 20+ godina poskupe za 40-50%
 
Ne znam brajo, kad stavim ovo sve na papir sto si ti gore napisao, izgleda da je taj tvoj jaran tebi dooobro platio da mu maknes smece sa dvorista.
Znaci toliko si ulozio i prodao ga za 3x manje para nego sto su bili ostali u oglasniku? Tu si morao sa nekog minusa krenuti da rak raka j..e :mrgreen:
 
  • Haha
  • Like
Reactions: neven and singlica
Ne znam brajo, kad stavim ovo sve na papir sto si ti gore napisao, izgleda da je taj tvoj jaran tebi dooobro platio da mu maknes smece sa dvorista.
Znaci toliko si ulozio i prodao ga za 3x manje para nego sto su bili ostali u oglasniku? Tu si morao sa nekog minusa krenuti da rak raka j..e :mrgreen:
Kupio sam ga za 1000€, vozio ga 3 godine i ljeto i zimu. Prvo ljeto presao cijelu Dalmaciju uzduz i poprijeko 3 puta. Drugo ljeto preso cjelu BiH i jos na more u HR isao. Trece ljeto otisao do AdaBojane i vozao se jos po Dalmaciji. Na putovanjima prosjecna brzina 105 km/h, motor niti u jednom trenutku nije zastekao, niti nista, potrosnja Mostar - Makarska u jednom pravcu 7,5 eura.

Isto tako mogao sam ga prodat u tom stanju, kaonsto 70% ljudi prodaje, ali eto nekako sam htio da gavbrze prodam, jer je na izgled bio lijep, crna boja, orginalni veliki vizir, orginalni kofer. Ja ga sa svim djelovima koje sam zamjenio samostalno (znaci nema ruka), sam ga prodao poslije za 1200 eura i evo momak ga vozi dan/danas kaze nikada nikakav problem nije imao.
 
Ako su kinezi, onda su kinezi koji su se već odavno dokazali. Nije me sram voziti kinesko, ali neki outsajder na tržištu mora biti dovoljno jeftin da bi ga razmotrio. Za 20-30% razlike u cijeni uzet ću japanca, ta razlika se ionako rastopi kod prodaje polovnog, a znam otprilike što me čeka kao vlasnika takvog stroja prvih 100 000km.


Ne kazem ni ja da ne valjaju, ali ne kažem ni da valjaju.
Nepoznanica su.
Za 10g će biti dovoljno informacija da se procijeni.
Reputacija se gradi desetljećima.
Ne možeš doći na tržište, stavit cijenu 10% od renomiranog brenda i reći : 'gle ja sam pouzdan, jer u kini radimo mobitele i svu bijelu tehniku (koja je danas inače daleko kvarljivija no prije 20g), pa i ovaj mehanički sklop koji proizvodimo 2g mora biti otprilike dobar kao i Hondin koja to radi već 80g'.
Neka se dokazuju kao što su se i japanci dokazivali na zapadu 60ih i 70ih: nižom cijenom, većom pozdanošću i boljim performasama.
Takva vrsta dokazivanja u današnje doba više nije nužna.Istina je da treba manje parametara da bi se neko kao proizvođač dokazao .,a to su upravo kinezi pokazali njihovim pristupom gradnji.Svega i svačega.A mi proizvodimo točno što vrijedno svjetske razine?😎👍
 
Pa ne kaze nitko da vrijedi toliko. Ne kaze nitko ni da novi vrijede za koliko se prodaju, ali eto kostaju toliko i ne mozes nista.
Sad pokusaj usporediti kolika su prosjecna mjesecna primanja bila prije 20 godina kada je taj motor kao nov kostao toliko, pa ce ti mozda biti jasnije zasto su polovnima cijene takve kakve jesu.
Uglavnom, fali ti jedan jako vazan faktor u tvojoj matematici: inflacija. Mislim fali ti puno faktora tu, ali jedan od najvaznijih je bas ta inflacija radi koje ne mozes usporediti 10 maraka prije 20 godina sa tih istih 10 maraka danas.
Osim toga, to je zakon ponude i potraznje. Ili plati ili suti. Ako neces ti hoce netko drugi.
A iz Mostara si kazes?
 
Pa i ja mislim da se netko zajebaje da motor star 20+ godina vrijedi 60-70% cijene novog nasljednika iz salona sa 0 kilometara na satu 😎
Prije nekolio mjeseci sam prodao frendu Bev350, 2015.g, 20tkm, kao nov u svakom pogledu, za 4.500. Bio sam u rangu ostalih, mozda malo skuplji s obzirom na stanje. E sad, on se mogao iscudavati cijenama ili se prilagoditi uvjetima. Prilagodio se, prezadovoljan je i vozi se.
 
Takva vrsta dokazivanja u današnje doba više nije nužna.Istina je da treba manje parametara da bi se neko kao proizvođač dokazao .,a to su upravo kinezi pokazali njihovim pristupom gradnji.Svega i svačega.A mi proizvodimo točno što vrijedno svjetske razine?😎👍

Nisam siguran kakve veze ima naša proizvodnja s time da je besmisleno da anonimni kineski motor košta 10-20% od istovrsnog japanskog motora.
 
  • Like
Reactions: ZP1993
To što su ovdje nepoznati nije bitno.Tržište Azije,Kine ,Indija je njima bitno,u odnosu na ovo europsko i naše zapravo njima minorno.😎
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hondimir
mene samo zanima, pa ak netko zna... dal se motori stvarno prodaju za te cijene il bubne pa kad dodj kupac s paama na kraju ode za neku realnu cijenu?
mozda je neko kupovao pa spustio znacajno i sl pa zna iz prve ruke il je cjenkanje u onih cca 10% na ove cijene
Pa evo moje iskustvo s dva skutera kupnja i prodaja u HR .

Prvi sam kupio za 1400 e , vozio 3 mjeseca,2700 km napravio i prodao ga *u zamjeni vrijednost 1500.
Ukljucio sam u to registraciju i 50e dijelova, skuter i dan danas vozi bez greske. Trebalo mu je samo staviti nove gume. Dakle vozio sam se doslovno free s njime dok sam ga imao.
Drugi skuter sam kupio u losijem stanju za oko 2000 i prodao ga (nakon dvije i pol godine i 16tkm predjenih) za 2600 , oglas sam bio stavio 3000, ali sam htjeo hitno rijesiti pa sam spustio i odmah je otisao.
Stavio sam da se prodaje za tu cijenu jer. zasto ne..? U dvije godine sam bio sve zivo popravljao i ulagao u taj skuter dok je bio moj a kad sam pregledao oglase - stariji modeli od mog s manje km su bili u jos losijem stanju a prodavali su se bili i po 2500...
Zasto se prodao brzo - prodavao sam po ljeti i prije same prodaje sam bio ulozio 400 eura samo na dijelove , dakle , nove gume, servis, novo kvacilo, registriran itd. . Sve transparentno s racunima prilozio kupcu.

Znaci tko ga kupio - peri deri. Mislim da je to ok, jer u kakvom sam stanju bio ja kupio taj isti za manje novaca- mrtve gume, bez kocnica i antifriza usred zime, bilo bi mi bolje da sam platio vise i dobio uredan motor al eto.. ponekad se naleti na bombu ali je cijena bila pre dobra da bi ju zaobisao.

Moje rijesenje je isto bilo na kraju u ducan po novi. Sto god rekli skupo ovo ono, jbga. Nema veceg gusta nego kad prvi prdnes u sic i cudis se jel motor crne ili sive boje kad izadje iz salona . :mrgreen:
 
Imam novac, to mi nije problem hvala Bogu, a najvise meni jer jbg radim dosta. Ali ako imam novac ne trebam biti budala.

Pazi slucaj. Kolega ima mercedesa C klasu, pregazila 310 000 kilometara, dobio 3. djete i auto postalo malo i odluci to prodat, da kupi nesto vece. Lik nabio cijenu u vrijednosti 10 godina mladje Opel Insignia-e, jos prica kako ce zaraditi na njemu jer eto malo poskocile cijene, pa on povecao cijenu za 30% vise nego sto treba. Dolazi mu lik, gleda auto, logicno pumpa goriva propišala, lafete lose, podvozije se ima dosta za popraviti i lik mu spusta na realnu cijenu, jer logicno dok se to auto dovede u stanje, sto se kaze da mirne glave mozes prevaliti put npr od Zagreba do Berlina. A da bi se odveo u stanje, trebas uloziti jos 40% od cijene auta... Ovaj nece da ga proda za taj novac, logicno nitko nece da ga kupi, pa ga i dalje budala vozi i ulaze u kvarove... umjeato da ga realno proda, nadoda nesto novca ili keedita i kupi nesto novo... Stavio gavna prodaju prije godinu dana i jos ima istu cijenu 🫤
Ma stari merc ti je crna rupa imao sam jednog i godinu dana mi je skurio 1500 e dobro da sam se rijesio toga lol.
No dobro ja sam to bio kupio iz zajebancije i nalupao sam mu skoro 20t km.
Al realno kod nas jos ima ljudi ljudi kupe te merc, bmw i audi krame od 20g. i misle da su kupili avion.. dizu nos u nebesa a kanturine sve od pol miljona km s masu problema . Skuzit ce.. :ROFLMAO: