Kymco Agility 50-imal neko da je vozio..

Status
Not open for further replies.

gastajbarter

Well-known member
Nesto si mislim kupit malom pa me prvenstveno interesuje imal kakvih problema sa njim? Svidja mi se sto je 4t,a i ne izgleda lose. Snaga mi nije bitna-ako neko ima kakvih iskustava bilo losih ili dobrih..please
thank you
 
Moj susid ga vozi već dvi godine i prezadovoljan je s njim. (y)  On ga koristi kao prevozno sredstvo od točke A do točke B po gradu i kaže da nema baš nikakvih tehničkih problema. U njega sipa kvalitetnije ulje i pazi na ptrošni materijal i samo gassss :skuter: :roll:
 
gastajbarter said:
Nesto si mislim kupit malom pa me prvenstveno interesuje imal kakvih problema sa njim? Svidja mi se sto je 4t,a i ne izgleda lose. Snaga mi nije bitna-ako neko ima kakvih iskustava bilo losih ili dobrih..please
thank you

Ne izgleda loše al je isključivo za ravnicu. Ako moraš savladavati malo veće brdo nastaje problem, pogotovo kod većih ljetnih temperatura.
Skoro ista lova a puno bolji izbor je zx50, kod njega jednostavno nema problema a motor je provjeren.
Usput agility je kinez, a zx50  tajlanac tj. originalni kymcov proizvod.
 
agiliti je 4T, a ZX je 2T, to je totalno neusporedivo što se tiće performansi
(125 ccm. 4T = 50 ccm. 2T)
 
Eto nisam znao da se proizvodi u Kini al vjerovatno je Kymco tehnologija pa nebi trebalo bit problema. Onako mi izgleda solidno uradjen. 4t normalno nema te performanse ali malom je 11 god i zena bi vozila pa mi to nije ni bitno-bolje da nemoze brze. :D
 
gastajbarter said:
Eto nisam znao da se proizvodi u Kini al vjerovatno je Kymco tehnologija pa nebi trebalo bit problema. Onako mi izgleda solidno uradjen. 4t normalno nema te performanse ali malom je 11 god i zena bi vozila pa mi to nije ni bitno-bolje da nemoze brze. :D

Okvir je možda Kymcov, ali je agregat isti kao i kod baotiana(zongshen)
 
Zato je znaci cijena tako primamljiva :misli:-hvala na informaciji, malo cemo jos pogledat okolo-ovaj Zip iz kine za te novce izgleda solidno-Piaggio je Piaggio nema veze gdje se sklapa-ili je i kod njega kineska masina(mislim na 4t)??
 
gastajbarter said:
Zato je znaci cijena tako primamljiva :misli:-hvala na informaciji, malo cemo jos pogledat okolo-ovaj Zip iz kine za te novce izgleda solidno-Piaggio je Piaggio nema veze gdje se sklapa-ili je i kod njega kineska masina(mislim na 4t)??

Mašina od Zipa je HI-Per4, Piaggio je proizveo, mislim da se ne sklapa u Kini
 
joke said:
agiliti je 4T, a ZX je 2T, to je totalno neusporedivo što se tiće performansi
(125 ccm. 4T = 50 ccm. 2T)

Ako ti je za ženu da vodi maloga na trening il slično onda šta god kupiš nemožeš fulat.

Ajmo sad metodom supstitucije, ako je ...."125ccm.4T = 50ccm.2T"...dal su onda u slučaju Agilitia perfomanse
50ccm.4T = X ccm.2T....ajmo reć ...X oko 25 ili dva puta slabije ????
 
Jesu sigurno, osim ako ne razmatramo vozilo od 50 ccm u zakonskim okvirima, odnosno s maximalnom dozvoljenom brzinom od 50 km/h.
Bez blokade su 2T skuteri brži od 4T skoro 2 puta
 
joke said:
agiliti je 4T, a ZX je 2T, to je totalno neusporedivo što se tiće performansi
(125 ccm. 4T = 50 ccm. 2T)

Malo si se zaletio.
Isto kao sto svi 2T nisu iste snage, tako nisu ni svi 4T iste snage.
ZX je bas jedan od slabijih 2T agregata kod Kymca, dok je 4T masina u agility-u vjerovatno
najjaca 4T 50ica koju sam vozio.

Ne znam koliko ide Agility bez blokade na variomatu, ali ZX je prilicno spor i ne ide puno preko 60,
70 on a good day. Razlika u ubrzanju je prilicno mala.

"(125 ccm. 4T = 50 ccm. 2T)" je smijesno.

Cak i kinesko (Ventura) smece koji iza 125ccm 4T masine izvlaci samo 7,5ks (ove godine ce biti 9) u
spici ide vise od svih 50ccm 2T-a (90km/h).

Koji 50ccm 2T je usporediv sa recimo Runnerom 125 (leader, 15ks, sto je aprox duplo vise od najjacih
50ccm 2T masina) ?

Naravno, pricamo o serijskim "motorima".
 
Po pitanju Agility masine; radi se o 2,7kW dok su baotiani vecinom 1,17kW.
You do the math.

50ccm Venture iz 2005 su 2,2kW.
 
Zaboravih napisati; Agility ide 65km/h i bez problema ide uzbrdo i sa suvozacem.
Ekipa koja ima problema sa kineskim porijeklom moze slobodno pljuvati i po Piaggio Zip-u i Fly-u jer se
i oni tamo prave  :jesus:
 
Cortez said:
Zaboravih napisati; Agility ide 65km/h i bez problema ide uzbrdo i sa suvozacem.
Ekipa koja ima problema sa kineskim porijeklom moze slobodno pljuvati i po Piaggio Zip-u i Fly-u jer se
i oni tamo prave  :jesus:
Prave se i još neki modeli, a u Europi se prodaje samo ZIP 4t 50. Stari ZIP QUATROTEMPI, ZIP 2t, Fly 2t 50 i FLY 4t 150 su MADE IN ITALY
 
..ali su sve masine made in Italy, jel?
 
Da nekoliko stvati riješimo;
1. kad sam stavio tu problematičnu jednadžbu mislio sam na extreme, tj zračno hlađenje 125 ccm i vodeno od 50 ccm. Normalno da nisam ni razmišljao o kineskom agregatu, to bi možda stavio u neku usporedbu sporog agregata
2. tih 65 km/h zaboravi osim ako nije nizbrdica
3. ne vjeruj km/satu na motoru, a koamoli na skuteru od 50 ccm.
4. podatke o snazi upisuje uvoznik pri dobivanju homologacije i istiniti su isto kao i boja "trula višnja" koju ti napišu na tehničkom pregledu
 
Buduci da sam radio u jednom dealershipu (nije Piaggio) i da sam vidio snimke usporedbe brzine na kilometar
satu i actuall brzine na GPS-u za top modele raznih brandova na trzistu jako dobro znam da lazu i koliko lazu.
Ali, ako svi lazu, onda se opet moze lijepo usporediti.

Agility ide 65 po satu.
ZX ide 70.

Deklariranu snagu mozemo zanemariti jer Agility ide tek malo slabije od ZX-a a ZNATNO bolje od kineza, cak
i sa blokadom na variomatu.

Trivia: Sa 68km/h po GPS-u NRG je najbrzi 50ccm 2T skut na trzistu (sve na testu su bili 05 modeli) ali i
najvise sat laze (pokazuju do 90). U startu je brzi Peugeot Ludix Blaster (koji ide 64km/h u spici, 80 po satu).

Nevermind, otisli smo sa teme.

Za tocku br.1 ces mi morat navest neki primjer, a da ne koristis u usporedbi 50ccm 2T iz ovogodisnjih skutera i
125 4T iz 15 godina starih modela.

Dakle, konkretno, koji to 50ccm 2T ide kao 125ccm 4T?
 
Skippera nisam vidio u trgovinama bar 3-4 godine.
I, koje su snage u pitanju? Mozda skipper ima ispod 10ks?
 
odoste sa teme :D-mene samo interesuje onako u voznji jel sta otpada sa njega i to-50-65-80km/h ne bitno uopste-4t normalno da nema snagu ko cvajo al zeto ne dimi i nemislis o tome kad ce zaribat zato sto nema ulja-polako i moze ti bit 20godina-bice ili agility ili zip-zavisi sta se mulcu vise svidi-pozdrav
 
Status
Not open for further replies.