Marušiću, Marušiću...koji prometni stručnjak

Najlakše je pametovati i prepirati se preko foruma,a ja se opet ponavljam idemo uzeti zakone od određene države koja već ima kulturu korištenja motocikala kao prijevoznog sredstva 50 i više godina,a takvih država je dosta i stvar je riješena. Što se tiče samih titula ne bih ulazio u to kako ju je stekao Marušić,ali isto tako je činjenično da kod nas na funkciju dolaze ljudi ili preko rodbinskih veza ili zato što su politički podobni. Isto tako već je tisuću puta prepričano na koje se načine može završiti fakultet. Po meni je ova diskusija kaj se Marušića tiče pre iscrpljena i mislim da ima pametnijih stvari o kojima možemo pisati.
 
BIKERZZR1400 said:
Najlakše je pametovati i prepirati se preko foruma,a ja se opet ponavljam idemo uzeti zakone od određene države koja već ima kulturu korištenja motocikala kao prijevoznog sredstva 50 i više godina,a takvih država je dosta i stvar je riješena. Što se tiče samih titula ne bih ulazio u to kako ju je stekao Marušić,ali isto tako je činjenično da kod nas na funkciju dolaze ljudi ili preko rodbinskih veza ili zato što su politički podobni. Isto tako već je tisuću puta prepričano na koje se načine može završiti fakultet. Po meni je ova diskusija kaj se Marušića tiče pre iscrpljena i mislim da ima pametnijih stvari o kojima možemo pisati.

ovdje se neradi o zakonima jel oni postoje samo je pitanje njihove provedbe vec se radi o kredibilitetu pisanja osobe koja ima titulu dr-a al neznamo jos uvjeka dali to pise iz iskustva svoga ili su njegovi clanci samo prepricane price umotane i pakirane kao osobno iskustvo...pri tom nemislim da mora zviznit u auto da bi nam to osobno prenio nego kilometri pricaju za sebe i po meni jedino su oni relevantni u prici o gospodinu dr-u Marusicu.
 
54 said:
ovdje se neradi o zakonima jel oni postoje samo je pitanje njihove provedbe vec se radi o kredibilitetu pisanja osobe koja ima titulu dr-a al neznamo jos uvjeka dali to pise iz iskustva svoga ili su njegovi clanci samo prepricane price umotane i pakirane kao osobno iskustvo...pri tom nemislim da mora zviznit u auto da bi nam to osobno prenio nego kilometri pricaju za sebe i po meni jedino su oni relevantni u prici o gospodinu dr-u Marusicu.
O tome ko je za kaj relavantan kod nas i o tome bi se dalo diskutirati. Mislim da oni koji su relavantni davno napustili granice lijepe naše.
 
BIKERZZR1400 said:
O tome ko je za kaj relavantan kod nas i o tome bi se dalo diskutirati. Mislim da oni koji su relavantni davno napustili granice lijepe naše.

jbg sad  :shock: pricamo o konkretnom slucaju !
 
Bandit said:
Sumnajm da ću ga uspijeti dovesti na forum. No, mislim da bih mogao dobiti odgovore na pitanja koja ću mu postaviti.
Virujem da ćeš na neka pitanja dobiti odgovor i to u pravom kontekstu a na pitanja o gluparijama koje se pišu po ovih 14  
          strana više ni ludi ne odgovaraju a pametni kao mi i dalje pišu  8)

Anton said:
Sve OK, ali može odvojiti pola sata jedan tjedan na ovaj forum, no dobro, to je samo moje mišljenje.
Antone lipo si napisao da si jednom prilikom pisao Auto-klubu i da si pobio tvrdnju tj. dobio parnicu, i ja sam prije par godina
           dok sam imao volje ispravljao greške i dobijao "parnicu" kao i u Moto-pulsu i to je bilo tada i više ne jer nema smisla trošiti
           energiju uzalud isto kao kad sam zvao Novu TV, RTL,HTV (isto prije pargodina ) ""ZAŠTO"               ne prenose Moto Utrke jednostavno sam od svih dobio odgovor - Nema Gledanosti ni Zainteresiranosti pa eto ako u to
           vrijeme iza odlaska Mike,Eddia i ostalih iz F-1 nije bilo zainteresiranosti za Moto-Uragan  :misli: onda ni Banditu neće puno
           pomoći odgovor od Marušića,naravno osim nekima ali da je u pitanju samo Marušić sa svojim istupom
           to bi bilo kao ubod komarca  a veće face i mudo.. niko ne proziva kad daju "Ajme meni" izjave koje ni "Drug Moša
           Pijade" nije davao pišući u zatvoru '43 svoje dalekosežne ideje  :mrgreen:

 
Ljudi neznam zasto se svi toliko bune na ovi clanak iz slobodne??
Ima tu i malo istine, kazne placaju samo strani turisti jerbo njima nemoze to nitko "srediti".
A da ceste nisu skliske i opasne, necu niti spominjati, isto vrijedi za "trkace" koji ionako jadne javne prometnice pretvaraju u trkalista.
Opca kultura u prometu kod nas postoji samo na papiru-vrijedi za sve sudionoke u prometu. Pogledaj samo di sve ne parkiraju aute i kakve sve rizicne manevre izvode. Najbolji pokazatelj je  crna kronika ponediljkom.
Povecana davanja sigurno nisu rjesenje ovoga problema, to moze rijesiti samo korumpirana policija i pravosudje.
A posto su oni korumpirani to se nikada nece rijesiti.
 
Evo samo da vidite kako se nesto postize :wink:

http://www.24sata.hr/video/stepenice-u-podzemnoj-su-pretvorili-u-veliki-glasovir/139508/

Kod nas bi doveli policajca da naplacuje kaznu onome ko ide pokretnim :palacdolje: :palacdolje: Pa ako bi se to jos desavalo, trebalo bi vecu kaznu stisnuti :wink:
 
Sip said:
Evo samo da vidite kako se nesto postize :wink:

nije ti bas primjer...
Tamo su to napravili zato sto su oni lijencine i na taj nacin su zeljeli "utjerati" malo kretanja...
Kod nas to nije problem. Provjeri bilo gdje.

Svugdje u svijetu ima razuzdanih bikera, s otvorenim topovima ili resicama na .... (onu jednu maaaalu resicu ne racunamo). Svugdje ginu, svugdje policija kaznjava, svugdje postoji zakon, svugdje.... Kod nas je jedini problem sto je tih razularenih previse, pa su opasnost i za sebe i za druge. E sad, u odnosu na broj vozaca motocikla, to je puuuuno veci postotak nego u odnosu na broj vozaca auta...
itd. itd.
:wink:
 
iz ovih postova se vidi čisto selektivno razmišljanje, "ono kaj mi paše to je OK, dok ono drugo kaj meni ne paše nije OK! :mrgreen:" i fućka mi se za druge. :shock:
8)Čitajte propise i provodite ih - počnite od sebe, a onda se obrušte na druge, biće manje stradalih a i zakonodavac se neće kampanjski i paušalno zezati s nama. (y)