Matični broj u crveno !!

cosmic

Active member
Odoh ja tako na MUP udrit pečat u nove prometne isprave (promjena adrese) i na moje iznenađenje umjesto pečata dobijem policijski eskort do jednog od ureda.  Rekoh:"wtf, u čemen je problem rođo?" Zove namo, zove tamo, Mate ovo, Jure ono... prometni prekršaj u našoj lipoj Dalmatinskoj zagori. Kaže plavac: " tribaš ić do Gračaca na sud i to kod njizi rije'št. Do tada ti nemžen ništa naprav't"  :zid: :2up:
Sad mene zanima, po kojoj osnovi oni meni mogu zabranit izdavanje ili ovjeravanje dokumenata??
Napominjem da sam na taj prekršaj od tri kc uložio prigovor i da sam preko "veze" saznao da MUP u sistemu nema povratni info od strane Prekršajnog suda, već je samo upućen nalog za potragu.
Ima li neko sličnih iskustava, ili kakav dobronamjerni savjet.
Tnx!
 
Za tobom je vjerojatno raspisana potraga s mjerom "priopćiti adresu" jer te nisu našli na adresi na kojoj si prijavljen (u najmanje 2 navrata). Sada vjerojatno trebaš do Gračaca samo da ti uruče nekakvo rješenje.
Pretpostavljam da ti je prigovor koji si uložio odbijen i sada ti žele to uručiti. Iako je teoretski moguće da ti je prigovor i uvažen pa ti ga opet nisu mogli uručiti. Ili je riječ o nekom trećem prekršaju. U svakom slučaju možda su i u šumi.

Sve u svemu premalo je informacija za nešto pametnije reći. Zovi PP Gračac ili Prekršajni sud već negdje (nisam shvatio niti tko te to traži) i dogovori se nekako i nešto.
 
To se i meni dogodilo u Heinzelovoj. Htio ovjeriti dokumente i dobio eskort do nekog ureda kao neki kriminalac. Tamo su mi uručili rješenje za neki prometni prekršaj. Poštar mi je bio ostavio žuti papirić u sandučiću (nikad ne nosi u stan), ja bio na putu i kad sam se vratio već je bilo kasno.
Uglavnom, uzmem ja to rješenje i pitam mogu li sad na šalter preko reda (prije toga sam čekao oko 40tak min), kaže meni striček policajac da ne može, da mi sad ne mogu ništa riješit, da sam zablokiran u sustavu, da on mora pisat neku deblokadu, da ovo da ono, da dođem za 3 dana :shock:.
Ne kužim kako mogu tako postupati prema građanima. Kao da nemam pametnijeg posla nego čekat u redu u MUPu.
 
Hrvoje said:
Za tobom je vjerojatno raspisana potraga s mjerom "priopćiti adresu" jer te nisu našli na adresi na kojoj si prijavljen (u najmanje 2 navrata). Sada vjerojatno trebaš do Gračaca samo da ti uruče nekakvo rješenje.
Pretpostavljam da ti je prigovor koji si uložio odbijen i sada ti žele to uručiti. Iako je teoretski moguće da ti je prigovor i uvažen pa ti ga opet nisu mogli uručiti. Ili je riječ o nekom trećem prekršaju. U svakom slučaju možda su i u šumi.

Sve u svemu premalo je informacija za nešto pametnije reći. Zovi PP Gračac ili Prekršajni sud već negdje (nisam shvatio niti tko te to traži) i dogovori se nekako i nešto.
Upravo tako. (y) Zvao sam PP Gračac. Rečeno mi je da im nije jasno zbog čega, pa da zovem Prekršajni sud. Zvao sam i taj sud, gdje su mi rekli da nisam bio na adersi i da je za to izdan nalog za potragu PP-i Split. u Splitu su me vjerovatno tražili na krivoj adresi. Apsurd je u tome što sam pri istoj toj PP promjenio osobnu i sve ostale dokumente na novu adresu, na koju se nikad nisu pojavili. Što reći... :zid:
Sad moram na Prekršajni u St dati neku izjavu. Ka...ta...strofa!
 
Meni nekaj drugo nije jasno - zakaj se svi čudite kad vam se ovak nekaj dogodi umjesto da ste se pokrili ušima i odgovarali za sranje koje ste napravili  :misli:
 
udlu said:
Ne kužim kako mogu tako postupati prema građanima. Kao da nemam pametnijeg posla nego čekat u redu u MUPu.
MajQe ti isusove :lolcry:

Da se mene pitalo čekao bi ti preko noći u Rajtarićevoj da ti uruče prekršajni nalog. Pa da vidimo kak bi se drugi put pravio pametan sa izbjegavanjem uručenja poziva/ rješenja. 8)

Da se razumijemo, nemam ništa protiv tvojeg ili bio čijeg izbjegavanja bilo kakve odgovornosti prema sudu, policiji ili dragom bogu. Al kad te jednom dohvate onda barem nemoj bit plačipizda i kukati zbog propuštenog reda u mupu i mupovskog postupanja prema nevinim građanima koji su eto baš slučajno svaki put bili na putu kada im dolazi preporučena pošta.
Neš' ti katastrofe biblijskih razmjera... :LOL:

cosmic said:
Upravo tako. (y) Zvao sam PP Gračac. Rečeno mi je da im nije jasno zbog čega, pa da zovem Prekršajni sud. Zvao sam i taj sud, gdje su mi rekli da nisam bio na adersi i da je za to izdan nalog za potragu PP-i Split. u Splitu su me vjerovatno tražili na krivoj adresi. Apsurd je u tome što sam pri istoj toj PP promjenio osobnu i sve ostale dokumente na novu adresu, na koju se nikad nisu pojavili. Što reći... :zid:
Sad moram na Prekršajni u St dati neku izjavu. Ka...ta...strofa!
U St su te tražili na adresi koju im je dostavio sud. A sudu si dao staru adresu. A tvoja je obaveza sud obavještavati o svakoj promjeni adrese.  :wink:

I ne znam u čemu je tu sad katastrofa? Ne trebaš do Gračaca! Jel bi ti da dođu do tebe doma na jednu od adresa pa da sve to riješite uz jednu kratku?  :LOL:
 
Ja ne kužim kako možete opravdati postupanje policije da moram tri dana čekati da oni "nešto" odblokiraju da ja mogu dobit pečat u prometnu. Što je najbolje uručili su mi rješenje da nisam kriv po nekom prekršaju po kojem sam se žalio (i bio na sudu). I pokušali su ga dostaviti samo jednom.
 
Tu si u krivu. Ne moram ja dati sudu svoju adresu jer su sve nase adrese u MUP-ovom sistemu. Ja sam svoju adresu promijenio po propisima ima vec godinu i kusur dana, dok su žandari mene tražili na staroj. A katastrofa je u tome da ja sad imam probem na policiji i ne mogu ovjerit svoje dokumente. Da ova država funkcionira kako Bog zapovida do toga nebi nikad došlo, jer bi dobio poziv na uredno prijavljenu adresu.
@gigi Ja ne izbjegavam obveze i stoga se nemam što pokrivat ičim, a kamoli ušima. Ovaj slučaj je ogledni primjer rasula u svim segmentima državne infrastrukture. Zgazi "maloga" dok se bagra šepuri sa miljunskim dugovima i dosjeom dužine Dunava.  :evil:
hvala na konkretnim odgovorima.
 
MUP (nadležna PP) je zaprimila od Suda dopis kojim se traži uručenje sudskog pismena osobi XY koja živi na XY adresi (adresa kojom Sud raspolaže sa početka postupka). Lokalna PP te je tražila na toj adresi i nije te pronašla, pa su o tome obavijestili Sud.

Obzirom da svaki policajac temeljne policije ima u zaduženju oko 100 (stotinu) takvih uručenja sudskih pismena kao što je tvoje, gdje bi došao da za svakog ide u terminal provjeravati izmjene prebivališta, boravišta itd. Nakon što Sud zaprimi obavijest da nisi pronađen na adresi, on MUP-u izdaje nalog za raspisivanje potrage s mjerom ''Priopćiti adresu'', i kad te nađu, dok se ne obustavi potraga, MUP ti  ne mogže izdavat nikakve dokumente.
 
dragi gradjani RH,

neugodna mi je duznost obznaniti Vam da svki gradjanin RH ima prava i duznosti

kad to jedanput prihvatimo, bit ce nam svima lakse,

pusa svima  :jesus:
 
sid said:
dragi gradjani RH,

neugodna mi je duznost obznaniti Vam da svki gradjanin RH ima prava i duznosti

kad to jedanput prihvatimo, bit ce nam svima lakse,

pusa svima  :jesus:
izgleda da čim počneš radit za državu, prava ostaju ali dužnosti nestaju :jesus:
 
Postoji li mogučnost da osoba protiv koje se vodi postupak to uopče ne zna,pa zašto bi na sud prijavljivao novu adresu? :misli:
 
jolly the roger said:
izgleda da čim počneš radit za državu, prava ostaju ali dužnosti nestaju :jesus:

ajd se mani teorije  :jesus:
 
reka bi ti tvoj prijatelj bogdan mazes li me :mrgreen:
 
udlu said:
Ja ne kužim kako možete opravdati postupanje policije da moram tri dana čekati da oni "nešto" odblokiraju da ja mogu dobit pečat u prometnu. Što je najbolje uručili su mi rješenje da nisam kriv po nekom prekršaju po kojem sam se žalio (i bio na sudu). I pokušali su ga dostaviti samo jednom.
A ja ne kužim kako nisi bio u stanju preuzeti preporučenu pošiljku na pošti koja te isto tako čekala nekoliko dana.
btw: U ovom tvojem slučaju je policija vjerojatno raspisala potragu na traženje suda, a ne na vlastitu inicijativu. A sud u pravilu traži raspisivanje potrage tek ako je u drugom pokušaju dostava neuspjela. :wink:

cosmic said:
Tu si u krivu. Ne moram ja dati sudu svoju adresu jer su sve nase adrese u MUP-ovom sistemu. Ja sam svoju adresu promijenio po propisima ima vec godinu i kusur dana, dok su žandari mene tražili na staroj. A katastrofa je u tome da ja sad imam probem na policiji i ne mogu ovjerit svoje dokumente. Da ova država funkcionira kako Bog zapovida do toga nebi nikad došlo, jer bi dobio poziv na uredno prijavljenu adresu.
Moraš javiti promjenu adrese. Čl. 128 st. 3 ZOP-a :mrgreen:
Stvarno katastrofa što sada ti jadan, brižan ne možeš ovjerit dokumente! :eek:hne:
Da ova država funkcionira ne bi došlo do toga da te ganjaju okolo naokolo nego bi te saslušali, proveli postupak povodom prigovora i oslobodili te ili ti naplatili kaznu u roku 12 sati od počinjenja prekršaja. :LOL:

cosmic said:
@gigi Ja ne izbjegavam obveze i stoga se nemam što pokrivat ičim, a kamoli ušima. Ovaj slučaj je ogledni primjer rasula u svim segmentima državne infrastrukture. Zgazi "maloga" dok se bagra šepuri sa miljunskim dugovima i dosjeom dužine Dunava.  :evil:
hvala na konkretnim odgovorima.
Rasulo, a? Jer te sud pokušava pronaći diljem lijepe naše?! Stvarno nedopustivo. Navedi u obrani da se nećeš javljati na sud sve dok Kutlu i Keruma ne dekapitiraju. :LOL:
Dajte se već jednom prestanite izvlačit sa tim patetičnim pizdarijama u stilu "mi jadni mali ljudi". :LOL:

Za početak "mali i jadni" čine apsolutnu većinu glasačkog tijela pa ne vidim zašto nešto ne promijene ako su tako potlačeni. :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Za početak "mali i jadni" čine apsolutnu većinu glasačkog tijela pa ne vidim zašto nešto ne promijene ako su tako potlačeni. :mrgreen:

pitaj dijasporu :misli:
 
Ajde hvala Qrcu da je u ovoj zemlji nesto pocelo konacno funkcionirati.

Za pocetak, neobicno me veseli da se doslo na kraj majstorima koji su u stanju prcati sustav mjesecima, vjerojatno i godinama. Iliti, kad si vec bio tako jebeno neuhvatljiv, evo ti sansa da cekas dva puta po 40 minuta u redu. I sad je drama. Otvaraju se teme na forumu. Trazi se pomoc. Nije pitanje ni cijene odvjetniku. Nije tesko ni napisati dopis nacelniku ili medijima. Zamislite, odvelo me iz reda kao kriminalca. Stari, pa ti to iz moje perspektive i jesi. Nisi odradio svoju gradjansku duznost. Kao sto imas i prava, tako imas i obaveze.

A to sto si nesto sjebao, znas da si sjebao, mjesecima (mozda i godinama) i ne zelis primiti poziv - to nikome nista.

E sad, kad te konacno dohvatilo, sad je drama, sad se trazi pomoc i debila na ovom forumu, i policajaca, i sveznalica - nije bitno, samo da ti neko nadje nacina kako da i dalje produzis silnu "agoniju" od odlaska u Gracac ili gdje vec svi vi trebate i odrade onoga sto ste trebali na licu mjesta odraditi.

Ali ne, ja sam jaci i od Boga. Ja cu naci nacina kako da ne cekam jos 40 minuta, opet. Ne samo to, nacu i na forumima rjesenje kako da jos 213243 godine ne primim rjesenje da mi je zalba uvazena (ustvari mozda i nije, ali nije vrijedno rizika).

Zastara rulz!

E, pa nadam se da je takvom pristupu konacno dosao i kraj.

I svaka cast muriji kaj je pocela ovakvim likovima stajati na rep. Fakat, svaka cast!

(y)
 
Vrapcoubojica se raspištoljio! :mrgreen:
(y)