Matični broj u crveno !!

cosmic said:
Ako nemaš što argumentirano za napisat, radije nemoj ništa. Na moje prvotno pitanje si dao konkretan odgovor, nemoj se sad srozavat balavačkim ispadima.
Za razliku od tvojih ispada koji nisu balavački, već su naprosto izraz jednog intelektualca, hrvata, katolika, proeuropejca isfrustriranog sustavom državne uprave i pravosuđem.  :mrgreen:

jolly the roger said:
a 90% svetaca i blaženika živi na državnoj sisi.
Bi volio živit na državnoj sisi, ti nemarni biciklistu?  :LOL:
 
jolly the roger said:
nimalo. al bi volio da državna sisa bude efikasna i efektivna. prema svima, i u 99% slučajeva.
Da je tako, plaćao bi štetu na kliju iz svog biciklističkog džepa. Tako da dobro razmisliš što bi volio...  :LOL:
Jer nekako mi se čini da pod pojmom efikasnosti i efektivnosti državne sise svi smatraju brzinu kojom mogu izvuć neku kunu iz države, ali ne i obrnuto jer je to onda dokaz lopovluka i nepoštenja državne sise.  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
Da je tako, plaćao bi štetu na kliju iz svog biciklističkog džepa. Tako da dobro razmisliš što bi volio...  :LOL:
da je tako, bila bi uređena biciklistička staza. i štošta drugo :wink:
 
jolly the roger said:
da je tako, bila bi uređena biciklistička staza. i štošta drugo :wink:

A što i koriste uređene biciklističke staze kad ih biciklisti u 95% slučajeva ne koriste :palacdolje:
 
jolly the roger said:
nimalo. al bi volio da državna sisa bude efikasna i efektivna. prema svima, i u 99% slučajeva.

Pa upravo si to i dobio u ovoj temi.

Cemu cudjenje...

:mrgreen:
 
Warimashi said:
A što i koriste uređene biciklističke staze kad ih biciklisti u 95% slučajeva ne koriste :palacdolje:
jesi sigurna? koliki ti je uzorak bio i koliko je trajalo ispitivanje da možeš tako tvrditi?
 
ista metoda kao i vecina metoda na forumu  :mrgreen:
 
Svakako je MUPU evidencija za racku, ali to je krivo i liberlano neelektronsko ili nedigitalno društvo, paše svima da je stanje takvo i kad se dogodi ovo onda je problem. Riješi to i bog, a murija i sudovi nek se umreže sa svima kojima treba, možda bu svemogući OIB to preokrenuo makar mi je JBMG bio draži, odmah sammogel videti iz njega s kim imam posla.
:mrgreen:
 
mg749ie said:
Svakako je MUPU evidencija za racku, ali to je krivo i liberlano neelektronsko ili nedigitalno društvo, paše svima da je stanje takvo i kad se dogodi ovo onda je problem. Riješi to i bog, a murija i sudovi nek se umreže sa svima kojima treba, možda bu svemogući OIB to preokrenuo makar mi je JBMG bio draži, odmah sammogel videti iz njega s kim imam posla.
:mrgreen:
Nije čak niti evidencija u supu u lošem stanju, problem je u međusobnoj povezanosti ministarstava međusobno, a onda svih njih sa sudovima. :wink:
 
Hrvoje said:
Nije čak niti evidencija u supu u lošem stanju, problem je u međusobnoj povezanosti ministarstava međusobno, a onda svih njih sa sudovima. :wink:
Do sad najadekvatniji odgovor,inspiriran Plješevičkim zrakom  :wink:
 
a kad se povezu bit ce problem u normativnom uredjenju istog jer ce propisi onemogciti brzu i pravilnu uporabu istog,

obicno je tak
 
mg749ie said:
Svakako je MUPU evidencija za racku, ali to je krivo i liberlano neelektronsko ili nedigitalno društvo, paše svima da je stanje takvo i kad se dogodi ovo onda je problem. Riješi to i bog, a murija i sudovi nek se umreže sa svima kojima treba, možda bu svemogući OIB to preokrenuo makar mi je JBMG bio draži, odmah sammogel videti iz njega s kim imam posla.
:mrgreen:

MUP je u usporedbi s drugim ministarstvima televizija u boji, Ministarstvo pravosuđa recimo nema umreženu matični evidenciju, ako oćeš nać lopinu moraš okrenit brojeve od 10-ak kaznionica di te još dva-tri puta prispoje za dobit infomaciju.
A šta se tiče famozne "tjeralice"  :D, za ilustraciju samo podatak da jedna splitska postaja, koja dakle drži polovicu grada, ima godišnje priko 3 600 dovedbenih naloga za različite sudove, dakle naloga da se osoba pronađe i dovede na sud. E sad zamisli koliko ima ovih govana, odnosno uručenja različitih sudskih pismena i "tjeralica". To se lopatom razbacuje.
 
vlucic said:
Ajde hvala Qrcu da je u ovoj zemlji nesto pocelo konacno funkcionirati.

Za pocetak, neobicno me veseli da se doslo na kraj majstorima koji su u stanju prcati sustav mjesecima, vjerojatno i godinama. Iliti, kad si vec bio tako jebeno neuhvatljiv, evo ti sansa da cekas dva puta po 40 minuta u redu. I sad je drama. Otvaraju se teme na forumu. Trazi se pomoc. Nije pitanje ni cijene odvjetniku. Nije tesko ni napisati dopis nacelniku ili medijima. Zamislite, odvelo me iz reda kao kriminalca. Stari, pa ti to iz moje perspektive i jesi. Nisi odradio svoju gradjansku duznost. Kao sto imas i prava, tako imas i obaveze.

A to sto si nesto sjebao, znas da si sjebao, mjesecima (mozda i godinama) i ne zelis primiti poziv - to nikome nista.

E sad, kad te konacno dohvatilo, sad je drama, sad se trazi pomoc i debila na ovom forumu, i policajaca, i sveznalica - nije bitno, samo da ti neko nadje nacina kako da i dalje produzis silnu "agoniju" od odlaska u Gracac ili gdje vec svi vi trebate i odrade onoga sto ste trebali na licu mjesta odraditi.

Ali ne, ja sam jaci i od Boga. Ja cu naci nacina kako da ne cekam jos 40 minuta, opet. Ne samo to, nacu i na forumima rjesenje kako da jos 213243 godine ne primim rjesenje da mi je zalba uvazena (ustvari mozda i nije, ali nije vrijedno rizika).

Zastara rulz!

E, pa nadam se da je takvom pristupu konacno dosao i kraj.

I svaka cast muriji kaj je pocela ovakvim likovima stajati na rep. Fakat, svaka cast!

(y)


je da...funkcionira za one za koje treba funkcionirat, a za onaj dio(povlašteni) ne funkcionira....
 
marijan ST said:
MUP je u usporedbi s drugim ministarstvima televizija u boji, Ministarstvo pravosuđa recimo nema umreženu matični evidenciju, ako oćeš nać lopinu moraš okrenit brojeve od 10-ak kaznionica di te još dva-tri puta prispoje za dobit infomaciju.
A šta se tiče famozne "tjeralice"  :D, za ilustraciju samo podatak da jedna splitska postaja, koja dakle drži polovicu grada, ima godišnje priko 3 600 dovedbenih naloga za različite sudove, dakle naloga da se osoba pronađe i dovede na sud. E sad zamisli koliko ima ovih govana, odnosno uručenja različitih sudskih pismena i "tjeralica". To se lopatom razbacuje.
Vidi se da čovjek kuži stvar. To je ono što sam napisao da svaki temeljac ima konstantno takvih preko 100 u zaduženju  (y)
 
marijan ST said:
MUP je u usporedbi s drugim ministarstvima televizija u boji, Ministarstvo pravosuđa recimo nema umreženu matični evidenciju, ako oćeš nać lopinu moraš okrenit brojeve od 10-ak kaznionica di te još dva-tri puta prispoje za dobit infomaciju.
A šta se tiče famozne "tjeralice"  :D, za ilustraciju samo podatak da jedna splitska postaja, koja dakle drži polovicu grada, ima godišnje priko 3 600 dovedbenih naloga za različite sudove, dakle naloga da se osoba pronađe i dovede na sud. E sad zamisli koliko ima ovih govana, odnosno uručenja različitih sudskih pismena i "tjeralica". To se lopatom razbacuje.
(y)
 
marijan ST said:
MUP je u usporedbi s drugim ministarstvima televizija u boji, Ministarstvo pravosuđa recimo nema umreženu matični evidenciju, ako oćeš nać lopinu moraš okrenit brojeve od 10-ak kaznionica di te još dva-tri puta prispoje za dobit infomaciju.
A šta se tiče famozne "tjeralice"  :D, za ilustraciju samo podatak da jedna splitska postaja, koja dakle drži polovicu grada, ima godišnje priko 3 600 dovedbenih naloga za različite sudove, dakle naloga da se osoba pronađe i dovede na sud. E sad zamisli koliko ima ovih govana, odnosno uručenja različitih sudskih pismena i "tjeralica". To se lopatom razbacuje.

nisam ni sumnjala da Ti nećeš sve ovo skupa pojasniti neupućenima :mrgreen: