Matični broj u crveno !!

kmamic said:
MUP (nadležna PP) je zaprimila od Suda dopis kojim se traži uručenje sudskog pismena osobi XY koja živi na XY adresi (adresa kojom Sud raspolaže sa početka postupka). Lokalna PP te je tražila na toj adresi i nije te pronašla, pa su o tome obavijestili Sud.

Obzirom da svaki policajac temeljne policije ima u zaduženju oko 100 (stotinu) takvih uručenja sudskih pismena kao što je tvoje, gdje bi došao da za svakog ide u terminal provjeravati izmjene prebivališta, boravišta itd. Nakon što Sud zaprimi obavijest da nisi pronađen na adresi, on MUP-u izdaje nalog za raspisivanje potrage s mjerom ''Priopćiti adresu'', i kad te nađu, dok se ne obustavi potraga, MUP ti  ne mogže izdavat nikakve dokumente.
Zakon je takav kakav je i s tim nemam problem. Kako taj zakon funkcionira...to je drugi par postoli.
Kažem,ako dođeš na vrata i ljudi ti kažu da tu okrivljenik više ne prebiva, zar nije prva stvar za učiniti provjerit u bazi podataka eventualnu novu adresu  :misli:. Nije to jednostavno.  :mrgreen:

vlucic said:
Ajde hvala Qrcu da je u ovoj zemlji nesto pocelo konacno funkcionirati.

Za pocetak, neobicno me veseli da se doslo na kraj majstorima koji su u stanju prcati sustav mjesecima, vjerojatno i godinama. Iliti, kad si vec bio tako jebeno neuhvatljiv, evo ti sansa da cekas dva puta po 40 minuta u redu. I sad je drama. Otvaraju se teme na forumu. Trazi se pomoc. Nije pitanje ni cijene odvjetniku. Nije tesko ni napisati dopis nacelniku ili medijima. Zamislite, odvelo me iz reda kao kriminalca. Stari, pa ti to iz moje perspektive i jesi. Nisi odradio svoju gradjansku duznost. Kao sto imas i prava, tako imas i obaveze.

A to sto si nesto sjebao, znas da si sjebao, mjesecima (mozda i godinama) i ne zelis primiti poziv - to nikome nista.

E sad, kad te konacno dohvatilo, sad je drama, sad se trazi pomoc i debila na ovom forumu, i policajaca, i sveznalica - nije bitno, samo da ti neko nadje nacina kako da i dalje produzis silnu "agoniju" od odlaska u Gracac ili gdje vec svi vi trebate i odrade onoga sto ste trebali na licu mjesta odraditi.

Ali ne, ja sam jaci i od Boga. Ja cu naci nacina kako da ne cekam jos 40 minuta, opet. Ne samo to, nacu i na forumima rjesenje kako da jos 213243 godine ne primim rjesenje da mi je zalba uvazena (ustvari mozda i nije, ali nije vrijedno rizika).

Zastara rulz!

E, pa nadam se da je takvom pristupu konacno dosao i kraj.

I svaka cast muriji kaj je pocela ovakvim likovima stajati na rep. Fakat, svaka cast!

(y)
Sa kim se ti boriš?  :misli:  :blahblah:



 
Sa Q-ovcima se bori. (y)
 
cosmic said:
Kažem,ako dođeš na vrata i ljudi ti kažu da tu okrivljenik više ne prebiva, zar nije prva stvar za učiniti provjerit u bazi podataka eventualnu novu adresu  :misli:. Nije to jednostavno.  :mrgreen:
A ne. Jednostavnije je državi propisati tvoju obavezu da javljaš promjenu adrese sudu.  :mrgreen:
 
sid said:
dragi gradjani RH,

neugodna mi je duznost obznaniti Vam da svki gradjanin RH ima prava i duznosti

kad to jedanput prihvatimo, bit ce nam svima lakse,

pusa svima  :jesus:
jel su i politicari gradani ili ...  :misli:


:LOL:
 
vlucic said:
Ajde hvala Qrcu da je u ovoj zemlji nesto pocelo konacno funkcionirati.

Za pocetak, neobicno me veseli da se doslo na kraj majstorima koji su u stanju prcati sustav mjesecima, vjerojatno i godinama. Iliti, kad si vec bio tako jebeno neuhvatljiv, evo ti sansa da cekas dva puta po 40 minuta u redu. I sad je drama. Otvaraju se teme na forumu. Trazi se pomoc. Nije pitanje ni cijene odvjetniku. Nije tesko ni napisati dopis nacelniku ili medijima. Zamislite, odvelo me iz reda kao kriminalca. Stari, pa ti to iz moje perspektive i jesi. Nisi odradio svoju gradjansku duznost. Kao sto imas i prava, tako imas i obaveze.

A to sto si nesto sjebao, znas da si sjebao, mjesecima (mozda i godinama) i ne zelis primiti poziv - to nikome nista.

E sad, kad te konacno dohvatilo, sad je drama, sad se trazi pomoc i debila na ovom forumu, i policajaca, i sveznalica - nije bitno, samo da ti neko nadje nacina kako da i dalje produzis silnu "agoniju" od odlaska u Gracac ili gdje vec svi vi trebate i odrade onoga sto ste trebali na licu mjesta odraditi.

Ali ne, ja sam jaci i od Boga. Ja cu naci nacina kako da ne cekam jos 40 minuta, opet. Ne samo to, nacu i na forumima rjesenje kako da jos 213243 godine ne primim rjesenje da mi je zalba uvazena (ustvari mozda i nije, ali nije vrijedno rizika).

Zastara rulz!

E, pa nadam se da je takvom pristupu konacno dosao i kraj.

I svaka cast muriji kaj je pocela ovakvim likovima stajati na rep. Fakat, svaka cast!

(y)

Možda nisi dobro pročitao, ja ne izbjegavam nikakve svoje obaveze. Odazvao sam se na prvi poziv suda. Ovo što si mi slali je rješenje da nisam kriv. Poslali su ga poštom, a ja ga nisam na vrijeme podigao iz opravdanih razloga. Kada sam došao po pečat u MUP uručili su mi rješenje. Da se razumijemo, potpuno se slažem s postupanjem do sada (ako se praviš blesav i izbjegavaš obveze, opravdano je da me zablokiraju u sustavu dok se ne otkloni razlog). Ali nakon što sam primio rješenje, nestale su sve prepreke da ja dobijem taj pečat u prometnu. Međutim zbog nekave birokracije ja moram čekati tri dana da netko nekome pošalje zahtjev pa to dođe nekom na stol pa ovaj to odblokira u sustavu. Čak i policajac koji mi je uručio rješenje, kad sam ga pitao zašto ne mogu odmah po pečat, nije uspio smisliti nikakav logičan odgovor. Rekao je nešto u stilu hebiga tako je.
Čisto sumnjam da i jedan zakon ili nekakav propis opravdava blokadu u sustavu nakon što se razlog blokade otkloni.

Ali i vi ste u pravu, bezveze i ja tu piskaram, kao da će mi to pomoć. Toliko od mene.
 
udlu said:
Možda nisi dobro pročitao, ja ne izbjegavam nikakve svoje obaveze. Odazvao sam se na prvi poziv suda. Ovo što si mi slali je rješenje da nisam kriv. Poslali su ga poštom, a ja ga nisam na vrijeme podigao iz opravdanih razloga. Kada sam došao po pečat u MUP uručili su mi rješenje. Da se razumijemo, potpuno se slažem s postupanjem do sada (ako se praviš blesav i izbjegavaš obveze, opravdano je da me zablokiraju u sustavu dok se ne otkloni razlog). Ali nakon što sam primio rješenje, nestale su sve prepreke da ja dobijem taj pečat u prometnu. Međutim zbog nekave birokracije ja moram čekati tri dana da netko nekome pošalje zahtjev pa to dođe nekom na stol pa ovaj to odblokira u sustavu. Čak i policajac koji mi je uručio rješenje, kad sam ga pitao zašto ne mogu odmah po pečat, nije uspio smisliti nikakav logičan odgovor. Rekao je nešto u stilu hebiga tako je.
Čisto sumnjam da i jedan zakon ili nekakav propis opravdava blokadu u sustavu nakon što se razlog blokade otkloni.

Ali i vi ste u pravu, bezveze i ja tu piskaram, kao da će mi to pomoć. Toliko od mene.

kao sto te nije jednostavno blokirati u racunalu (sami postupak je, ali prethodne odluke nisu) isto tako te nij ejednostavno niti odblokirati,

odluku o blokiranju ne donosi sluzbenik na salteru ili teta u kancelariji, postoji propisani put tko, kako i zasto, a taj put postoji da nebi neki nadobudni sluzbenik jebao covjeka jer mu se ne svidja njegova boja ociju.
Upravo zato, da nebi neki nadobudni sluzbenik tebe odblokirao jer mu se svidja tvoja boja ociju, postoji propisani put tko, kako i zasto.
A kao sto znamo, put traje

btw. dobar ti nick  (y)
 
udlu said:
Čak i policajac koji mi je uručio rješenje, kad sam ga pitao zašto ne mogu odmah po pečat, nije uspio smisliti nikakav logičan odgovor. Rekao je nešto u stilu hebiga tako je.
Ne možeš odmah na ovjeru prometne jer je i dalje aktivna potraga. Potragu ne može i ne smije stornirati niti raspisati policajac na šalteru/ uredu nego za to nadležna "služba" u mup-u. A onda treba o tome obavijestiti sud.
I zato to traje.
I ne vidim nikakav problem. Tj. ako i je problem, onda je apsoluštrumfno isto velik/ mali kao i tvoje nepodizanje rješenja iz "opravdanih razloga".
Ovih 3 dana je potrebno isto iz "opravdanih razloga" u najmanju ruku opravdanih isto kao što su tvoji. :mrgreen:
Ali kada si ti u igri onda je tvoje nepreuzimanje rješenja u pošti u roku od 4-5 dana koliko te to tamo čekalo opravdano (nema razloga da sumnjam da zaista je), a sada kada zauzvrat ti trebaš čekati 3 dana onda je to prokleto neopravdano.
O logiQo moja... :LOL:

udlu said:
Čisto sumnjam da i jedan zakon ili nekakav propis opravdava blokadu u sustavu nakon što se razlog blokade otkloni.
Samo ti sumnjaj. 3 dana.  :LOL: :LOL:
 
..standardni postupak policije..tjeralica..pa makar se radilo i o kazni od 500kn  :mrgreen:
 
Hrvoje said:
A ne. Jednostavnije je državi propisati tvoju obavezu da javljaš promjenu adrese sudu.  :mrgreen:
ček zašto se onda plaća ta "arhiva podataka" kad smo i tako mi dužni javljat sve promjene? ajmo ušparat brdo love i ukinut sve te arhive koje se i tako ne koriste
 
jolly the roger said:
ček zašto se onda plaća ta "arhiva podataka" kad smo i tako mi dužni javljat sve promjene? ajmo ušparat brdo love i ukinut sve te arhive koje se i tako ne koriste

Sad bi Mamic rekao - AJMOOOOOOOO!

:mrgreen:

BTW; ti prvi kreni, mi svi idemo za tobom...


:LOL:
 
jolly the roger said:
ček zašto se onda plaća ta "arhiva podataka" kad smo i tako mi dužni javljat sve promjene? ajmo ušparat brdo love i ukinut sve te arhive koje se i tako ne koriste

frka ?

:mrgreen:
 
Br@da said:
..standardni postupak policije..tjeralica..pa makar se radilo i o kazni od 500kn  :mrgreen:

500 po 500 1.000

:mrgreen:
 
Hrvoje said:
Sa Q-ovcima se bori. (y)

Da ima "život" našao bi on nekog bližnjeg za masiranje.  (y)

Sve sami sveci ovde...koje licemjerje  :fuj: :fuj:
 
Zapru said:
milicajac, kolko si imal iz matike  :LOL: :LOL:

ovisi  :mrgreen:

jel na ruke il prek racuna  :jesus:
 
cosmic said:
Sve sami sveci ovde...koje licemjerje  :fuj: :fuj:
bolje svetac nego plačipizda :LOL:
 
Hrvoje said:
bolje svetac nego plačipizda :LOL:
Ako nemaš što argumentirano za napisat, radije nemoj ništa. Na moje prvotno pitanje si dao konkretan odgovor, nemoj se sad srozavat balavačkim ispadima.
 
sid said:
ne, neg mi ide na kurac trošenje love na stvari koje se ne koriste, al kad treba stisnut npr prevarante koji ne isplacuju place onda kifla. lako stisnut slabije, ajmo stisnut jače - e al zato treba imat muda, a to rijetko tko u državnom aparatu ima :wink:
 
jolly the roger said:
ne, neg mi ide na kurac trošenje love na stvari koje se ne koriste, al kad treba stisnut npr prevarante koji ne isplacuju place onda kifla. lako stisnut slabije, ajmo stisnut jače - e al zato treba imat muda, a to rijetko tko u državnom aparatu ima :wink:
Ne spominiji "male", jer će te odmah prozvat ovi Sveci i blaženici.  :mrgreen: