MC "VUKOVI" - Livno, BiH 1.-3.08.2008.

Added to Calendar: 01-08-08, 02-08-08, 03-08-08

SpeedTouch said:
je ne znam što vukovi nisu premjestili motorijadu negdje drugdje,jer je Guber(mjesto gdje je bila motorijada livanjska)izvorište neizlječive zarezne bolesti Bruceloze,i vi koji ste bili na motorijadi molite boga da niste fasovali ovu bolest,jer ste onda na teškim mukama,
evo simptoma te bolesti pa ako ih netko ima:

BRUCELOZA SIMPTOMI I ZNACI:

Inkubacija varira od 5 dana do nekoliko mjesci, a u prosjeku iznosi 2 tjedna. Početak može biti nagao sa zimicama i vrućicom, jakom glavoboljom, mialgijama, malaksalošću i ponekad proljevom; ili može biti postupan s blagom prodromalnom malaksalošću, mialgijama, glavoboljom i bolom u šiji, nakon čega dolazi do porasta večernje temperature. S napredovanjem bolesti, temperatura raste do 40 ili 41 ˚C (104 ili 105 F), zatim postupno pada na normalu ili gotovo normalu ujutro, kada se javlja profuzno znojenje.

Tipično je da intermitentna temperatura traje 1 do 5 tjedana, zatim slijedi remisija sa znatno smanjenim ili odsutnim simptomima, koja traje od 2 do 14 dana; nakon toga se ponavlja febrilni stadij. Ponekad se ovaj obrazac bolesti pojavljuje samo jednom, no povremeno slijedi akutna ili kronična bruceloza s valovima febriliteta (undulacijama) i remisijama, što se izmjenjuju mjesecima ili godinama. Kod nekih bolesnika može se pojaviti samo kratkotrajna vrućica.

Nakon početnog stadija, obično je naglašena opstipacija; pojavljuju se anoreksija, gubitak težine, bol u trbuhu, artralgije, glavobolja, bol u križima, slabost, iritabilnost, nesanica, depresija i emocionalna labilnost. Nastaje splenomegalija, a limfni čvorovi mogu biti lagano ili umjereno povećani; hepatomegalija može biti prisutna u do 50% bolesnika.

Bolesnici s akutnom, nekompliciranom brucelozom, obično se oporave za 2 do 3 tjedna. Komplikacije su rijetke, a uključuju subakutni bakterijski endokarditis, meningitis, encefalitis, neuritis, orhitis, kolecistitis, apsces jetre i lezije na kostima.
Ne trabunjaj ženo. Neizlječiva je jedino ljudska glupost, što se iz tvoga posta savršeno vidi. U prevenciji bolesti neophodna je edukacija stanovništva u smjeru da ne piju sirovo  mlijeko i ne koriste mliječne proizvode napravljene od nepasteriziranog mlijeka.
I kod mene doma ima jedan sa pola ovih simptoma, glavoboljom, bolom u križima, slabosti i nesanicom. Ali ni od bruceloze nego od čevapa i pive. I to sve pokupljeno u lLivnu.  :mrgreen:
E da..i čuh da se ta bolešćina liječi antibioticima..dok za zavist lika nema  :D
 
netko ih je zaje.o ove godine za meso jer dosadašnjih godina a bio sam svake nije bilo boljeg roštilja na daleko od Livanjskog,šteta što nema nikoga od Vukova na forumu da i oni znaju za dogodine,ma reći ćemo im uživo samo za taj nedostatak!Popravit će oni to do sljedećeg skupa!
 
djekomax said:
netko ih je zaje.o ove godine za meso jer dosadašnjih godina a bio sam svake nije bilo boljeg roštilja na daleko od Livanjskog,šteta što nema nikoga od Vukova na forumu da i oni znaju za dogodine,ma reći će mo im uživo samo za taj nedostatak!Popravit će oni to do sljedećeg skupa!
Eto super,,ti si im tamo komšo (skoro  :mrgreen: ) pa vjerujem da će i oni taj mali propust prihvatiti kao dobronamjernu kritiku i da dogodine neće biti ni tog malog zanemarivog minusića  (y)
 
andja vlajna said:
Ne trabunjaj ženo. Neizlječiva je jedino ljudska glupost, što se iz tvoga posta savršeno vidi. U prevenciji bolesti neophodna je edukacija stanovništva u smjeru da ne piju sirovo  mlijeko i ne koriste mliječne proizvode napravljene od nepasteriziranog mlijeka.
I kod mene doma ima jedan sa pola ovih simptoma, glavoboljom, bolom u križima, slabosti i nesanicom. Ali ni od bruceloze nego od čevapa i pive. I to sve pokupljeno u lLivnu.  :mrgreen:
E da..i čuh da se ta bolešćina liječi antibioticima..dok za zavist lika nema  :D
anoreksija ga nije pogodila,a?  :mrgreen:
 
Zorro said:
,,a di si ti,,bem ti  :x ,,baš sam se nadao da ćeš biti doli da se kvalitetno "zarazimo"  :mrgreen:
:piva:  (y)

I ja sam se nadao, čak štaviše...No, privatni problemčići i eto... :( Nisam čak ni Iki javio da neću ići, zaboravio. No poslao sam poruku da sam dužan rundu za ekipu. Ako ste u Virovitici, eto prilike :mrgreen: :wink:
 
djekomax said:
Ćevapi su bili jedini MINUS kod Vukova,sve ostalo je  (y)

ono su najgori i najmanji cervapi što sam ikada jeo  :mrgreen: , morali smo ubrzo uzeti pecenu janjetinu da izbacimo okus iz želuca koji sa alkoholom nije odlazio
Ljudi ce misliti da pretjerujemo ali tko ih je god probao zna da se ne šalimo
 
bruceloza je cool,nista ne moras radit kad te uhvati (y),ali ona je za bajkere obicna prihlada,nekome je krivo sta je nama bilo dobro ili se boji ka oni kinezi sta dodju u nas pa nose one maske i rukavice,ono ko oni zdrav narod,eeehe ljudi moji ajte vi na odmor na rab a mi cemo i dogodine u livno  :wink:
 
STobulj said:
ono su najgori i najmanji cervapi što sam ikada jeo  :mrgreen: , morali smo ubrzo uzeti pecenu janjetinu da izbacimo okus iz želuca koji sa alkoholom nije odlazio
Ljudi ce misliti da pretjerujemo ali tko ih je god probao zna da se ne šalimo
..pa kako te nisam vidio u livnu?
 
pozdrav svoj ekipi koji su bili u livnu i zahvala domačinima na gostoprimstvu  (y)
 
zele_tg said:
bruceloza je cool,nista ne moras radit kad te uhvati (y),ali ona je za bajkere obicna prihlada,nekome je krivo sta je nama bilo dobro ili se boji ka oni kinezi sta dodju u nas pa nose one maske i rukavice,ono ko oni zdrav narod,eeehe ljudi moji ajte vi na odmor na rab a mi cemo i dogodine u livno  :wink:
tako je prijateju,kako se ono reče?-boj se vuka,boj se lisice ,neš nikad u šumu :jesus: :jesus:
 
zvonko situm said:
..pa kako te nisam vidio u livnu?
Tražili vas, zvali Senku na mob...... ali jedino smo culi nju na bini a dok smo došli iz šatora nestala
Poslije vam nismo vidili motora pa smo prepostavili da ste pobjegli od buke i pijancina :mrgreen:
 
Bruceloza je bolest životinja uzrokovana različitim vrstama bakterija roda brucela, od koje mogu oboljeti i ljudi ako dođu u kontakt s bolesnim životinjama, borave u njihovoj blizini ili konzumiraju termički neobrađene proizvode podrijetlom od bolesnih životinja.

Etiologija i epidemiologija

Od bruceloze najčešće obolijevaju goveda (B. abortus), ovce i koze (B. melitensis), svinje (B. suis) i psi (B. canis), dok je kod ljudi najčešća infekcija s B. melitensis.

Bolest se u stadu širi izravnim kontaktom, udisajem, i spolnim aktom




ako niste karali goveda onda je u redu
SPEEDTOUCH ide na hlađenje zbog lažnog odnosno krivo ispunjenog profila
 
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: znam neke kaj su mi PRICALI od pet u jutro jos iz Vukovara i Županje o spolnom aktu, ah te PRICALICE, mozda bi njih trebalo na HLAĐENJE :jesus:  :B: :B: :jesus: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: