MITAS TOURING FORCE

Ako kad naletiš slobodno se javi,nisan neki kur... vozač,većinom se vozim normalno (jbg godine čine svoje kao i obitelj) ali iman svoje dionice di volim voziti dobar tempo.Masu se ljudi iznenadilo kad su skužili nakon vožnje da je na motoru prosječan Angel ST 😊
I na kraju kilometri većinom govore kako ko vozi,meni ni jedne ST gume nisu trajale više od 6000 km,sport segment između 4 i 5000 km...

ovo za kilometrazu trajanja gume,treba gledati i gdje se ta guma vozi. Nije isto voziti po D8 koja jede gume i npr nekom linoleumu od ceste. A dosta igra i koji je motor, stil vozaca...

A ovo sto Djuka govori za Pirelli ST, slicno je i moje iskustvo sa GT. Na posljednjoj trecini mi je postala znatno losija, ali po upravljivosti. Postale teske, kao da su ispuhane, ali su do kraja bile ok sto se tice klizanja.
Interesantno je da mi je nov Mitas TF bio tezi i tromiji kod prebacivanja od tako potrosenog GT-a...
 
Last edited:
čitam vaše utiske i stvarno ne mogu odlučiti; da li ih uzeti kad već moram ići na ST

:unsure: nego, pitanje je; da ih ima sad u setu i koja je razlika u cijeni?

Svatko odlučuje za sebe ali odi malo na stranicu 17 i pogledaj slike od forumaša: igor28

Ja sam već na 3. setu mitasa TF i uskoro možda idu opet iste iako bi najradije probao nešto novo ( SF+).

Imao sam angel st i bolje su od mitasa samo na prebacivanju iz zavoja u zavoj. Sve ostalo je na strani mitasa. Vozim yamahu tracer 700 koja je dosta lagan motor s lošim ovjesom. Pritisak 2.4 2.7
 
  • Like
Reactions: djuka007
(y) vidio, a o TF ne mogu ništa napisati, jer ih nisam probao, moguće



ali eto, da generalno ne navodim imena guma, cijene, kilometraže;

na većim brzinama +200 (pa čak i manje) osjetim razliku, iako sam rijetko
na tim brzinama:
nešto, kao kad si na elektro romobilu i bilo kojem manjem skuteru
pri istoj brzini ili kao kad te voze u Dacia Duster 100km/h i npr.
nekom automobilu više klase … isto da sad ne imenujem zbog
toga što neki nešto preferiraju :mrgreen:

...idu, voziš se jednako brzo, ali "nebo i zemlja"


i ono; kad staviš bilo koju novu gumu, prva pomisao 100% je bolja od prethodne
 
Last edited:
Svatko odlučuje za sebe ali odi malo na stranicu 17 i pogledaj slike od forumaša: igor28

Ja sam već na 3. setu mitasa TF i uskoro možda idu opet iste iako bi najradije probao nešto novo ( SF+).

Imao sam angel st i bolje su od mitasa samo na prebacivanju iz zavoja u zavoj. Sve ostalo je na strani mitasa. Vozim yamahu tracer 700 koja je dosta lagan motor s lošim ovjesom. Pritisak 2.4 2.7
Nisam vozio Mitas i nemam nista protiv nje, ali i dalje ne vjerujem ta tuono moze napravit 10 tk sa bilo kojom "gumom", jedino ako se vrti na štenderu. Ne kazem da sam u pravu samo da ne vjerujem
 
Ja vise druge gume u zivotu necu kupit..jedino pireli st ako bude jeftiniji od minasa al sumnjam..3000km sa minasom tf..ne klize drzi pici ne proklizava..malo samo pazit na bijele linije..ne vidi se da se trosi..ko nova
 
Nisam vozio Mitas i nemam nista protiv nje, ali i dalje ne vjerujem ta tuono moze napravit 10 tk sa bilo kojom "gumom", jedino ako se vrti na štenderu. Ne kazem da sam u pravu samo da ne vjerujem
More, zaš ne. Ali pod uvjetom da pelje moja žena po dvorištu, a ne neki normalan Tuono vozač. Ja sam na dvocilindrašu od 1200 ccm i 100nm odera TF do 6 tkm. Naravno, solo vožnje, ali sam siguran da sam vozio sa ženinim prstima među rebrima, situacija bi bila skroz drugačija. U svakom slučaju jako zadovoljan gumom i poslije dva seta ljetnih SF+, na jesen se opet vraćam na TF, s kojima sam prošlu jesen i zimu odvozio bez ikakvih problema.
 
Što se tiče trajnosti, Angel ST, Z650(motor od 180kg), vozač 70kg, pažljivije otvaranje gasa bez iživljvanja od semafora do semafora, bilo je i par vožnji autoputem sa suvozačem i bisagama, ja sam sa njima napravio 10.xxxkm s tim da su bile na motoru kad sam ga kupio pa je još nešto sitno odvoženo prije mene. Naravno da se guma ne baca tako lako kao kad je nova, a živim u zagrebu pa nije ni čudo da se malo zaravna po sredini, ali sam je do kraja vozio najnormalnije kao da nije ni potrošena. Što se tiče klizanja tu treba uzeti u obzir podlogu, ono gdje je ulizan asfalt kao led ne računam klizanje jer tu i na tenisicama kližeš, i ako se pretjera sa gasom svaka će okliznut, vozio sam i malo brže vikendima kad nam se natjeravalo i nisam imo zamjerke, novi dio kod gornjeg jelenja savršen za test. Tako da nije isto reć klizala mi na polizanom ili normalnom asfaltu.
 
More, zaš ne. Ali pod uvjetom da pelje moja žena po dvorištu, a ne neki normalan Tuono vozač. Ja sam na dvocilindrašu od 1200 ccm i 100nm odera TF do 6 tkm. Naravno, solo vožnje, ali sam siguran da sam vozio sa ženinim prstima među rebrima, situacija bi bila skroz drugačija. U svakom slučaju jako zadovoljan gumom i poslije dva seta ljetnih SF+, na jesen se opet vraćam na TF, s kojima sam prošlu jesen i zimu odvozio bez ikakvih problema.
Dobro si rekal, da pelje tvoja zena, a ne Grobnican :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: MGS
mislel san zapisat sakome samo 1 minus va bilježnicu ali sad imate već 2 :D
Ja san pol grobničan pol istrijan, ali san nasljedil 100% škrtosti pa mij gas blokiran na pol :)
niš, nema drugo nego kinesku kameru upalit, tlakomjer u ruke i idemo testirat taj mitas
 
  • Like
Reactions: MGS
mislel san zapisat sakome samo 1 minus va bilježnicu ali sad imate već 2 :D
Ja san pol grobničan pol istrijan, ali san nasljedil 100% škrtosti pa mij gas blokiran na pol :)
niš, nema drugo nego kinesku kameru upalit, tlakomjer u ruke i idemo testirat taj mitas
Za majku bozju, pol pol, znas da imamo neke slicnosti osim ludila va glavi :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Igor28
Ništa, testirao sam mitas do delnica, stavio dobru memorijsku u mobitel, a krivu u moj kineski gopro, ćemo da vidimo na ča liči snimka, pa od jada išao do Platka, gledao u šumu pa se skoro zapucao u auto, a onda vidim prazan parking, pa malo trenirao kvadricepse.
VideoCapture_20200902-183615.jpg
 
Ništa, testirao sam mitas do delnica, stavio dobru memorijsku u mobitel, a krivu u moj kineski gopro, ćemo da vidimo na ča liči snimka, pa od jada išao do Platka, gledao u šumu pa se skoro zapucao u auto, a onda vidim prazan parking, pa malo trenirao kvadricepse.

(y) stavi filmić ako ti se da,
ja npr. sebe nikada ne snimam, jer imam osjećaj da će se baš onda dogoditi sranje i to
bude već sutra na YT ili u MUP-u, a ja RIP :mrgreen:

neću da me pamte kao divljaka :cool:
 
  • Like
Reactions: exfreerider