MITAS TOURING FORCE

cadjo said:
Nisan je proba iz jednog jedinog razloga a to su kilometri...Jedino u sta ne virujen da je ista ili bolja od npr. M7rr ;)
Sta se tiče tih kilometara I sport touring guma zasad san zadovoljan sa Angel ST koja je provjerena guma I u setu je 100 kn skuplja od Mitasa.Ako se Mitas dokaze u voznim svojstvima i trajnosti onda cu je sigurno probati.

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Od M7RR je bolja po obliku i gripu na suhom, losija po kisi i trajnosti. Bolja mi je od Angel ST-a po svemu osim trajnosti(trajnost visestruko losija). Vozio na sve 3 gume.

Pa ti vjerovao ili ne  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Nero said:
Od M7RR je bolja po obliku i gripu na suhom, losija po kisi i trajnosti. Bolja mi je od Angel ST-a po svemu osim trajnosti(trajnost visestruko losija). Vozio na sve 3 gume.

Pa ti vjerovao ili ne  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Eto jedan dobar odgovor :) ,znači da sam u pravu bija kad san reka da se sitne mane mogu prigrmiti s obzirom na razliku u cijeni.Meni su kao parametri važni (osim voznih karakteristika na suhom ) kilometri kao I ponašanje na mokrom...
Da vozim samo suho i da mi nisu toliko bitni km (sa St gumom radim plafon 6000 km) onda se nebi mislija za probat.Nekako mi s godinama nije više na prvom mistu vožnja na nož di bi vidija toliku razliku...
Proba san dosta vrsta ST I Sport guma,ima naravno boljih guma od Angela ST ali mi je za ovu cijenu I dalje ona Best buy ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Eto jedan dobar odgovor :) ,znači da sam u pravu bija kad san reka da se sitne mane mogu prigrmiti s obzirom na razliku u cijeni.Meni su kao parametri važni (osim voznih karakteristika na suhom ) kilometri kao I ponašanje na mokrom...
Da vozim samo suho i da mi nisu toliko bitni km (sa St gumom radim plafon 6000 km) onda se nebi mislija za probat.Nekako mi s godinama nije više na prvom mistu vožnja na nož di bi vidija toliku razliku...
Proba san dosta vrsta ST I Sport guma,ima naravno boljih guma od Angela ST ali mi je za ovu cijenu I dalje ona Best buy ;)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

Ako ti agresivna voznja po suhom nije prioritet, tada SF+ nema smisla za tebe. Bez obzira na cijenu.
 
dok netko u svakoj drugoj rečenici spominje kilometre, taj zasigurno ne treba razmišljati (ni raspravljati) o bilo kakvoj sportskoj gumi jer mu je nepotrebna i ta guma, a bogami i ta rasprava :mrgreen:

ja nisam nigdje napisao da je angel st loša guma, dapače, ali po meni je recimo jeftina diablo strada bolja guma jer vidim da se spominje i best buy, a zanemaruje se 300-400 kuna jeftinija guma :misli:
 
Manja kilometraža nije problem kada je guma toliko jeftinija makar kilometraža nije baš ništa manja od drugih sport guma. Ono što sam već davno pisao grešku rade oni koji uopće ne trebaju niti bi ikada kupili sport gumu da nije tako jeftina i onda krenu priče kako guma ne valja jer traje 3x kraće od nekih touringa...
 
MOONSHIELD said:
dok netko u svakoj drugoj rečenici spominje kilometre, taj zasigurno ne treba razmišljati (ni raspravljati) o bilo kakvoj sportskoj gumi jer mu je nepotrebna i ta guma, a bogami i ta rasprava :mrgreen:

ja nisam nigdje napisao da je angel st loša guma, dapače, ali po meni je recimo jeftina diablo strada bolja guma jer vidim da se spominje i best buy, a zanemaruje se 300-400 kuna jeftinija guma :misli:
Ja nisan ni počeo ovu raspravu (bar ne u ovom smjeru) ali san se uvjerija puno puta kako rejseri na slickovima,sport gumama itd. ostaju za ekipom na ST gumama ;)
Meni je osobno interesantan sport segment guma ali je jedini parametar koji mi ne odgovara količina kilometara jer sa ST gumama napravim malo km s obzirom koliko ekipa pise da radi u tom segmentu.Očito je Sport Force posta sveti gral svih rejsera kad se ne smi napisati nikakvo razmisljanje na tu temu.
Da zavrsimo sa ovim bespotrebnim komentarima,pratim temu pa kad vidim kako se ponasa nova ST guma od Mitasa mozda je kupim :)

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
jok, ja sam počeo 8) nije problem, ovo je forum, smiješ ti napisati mišljenje o bilo čemu, a pogotovo o onome što nisi niti namjeravaš probati (sf+) :mrgreen:

cadjo said:
Set Pirelli Angel ST 1300-400 kn.Čemu riskirati sa Mitasom?
Svakako pratim temu,masu ljudi hvali Sport Force + a sve mi miriše da i mane postaju dobre kad je cijena dobra... [emoji38]

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 
MOONSHIELD said:
jok, ja sam počeo 8) nije problem, ovo je forum, smiješ ti napisati mišljenje o bilo čemu, a pogotovo o onome što nisi niti namjeravaš probati (sf+) :mrgreen:
Moj post se odnosija na novu ST gumu iz Mitasa... Definitivno neću biti prvi koji će je probati ali ako usporedni testovi i iskustva korisnika budu zadovoljavajuća vjerovatno ću staviti set.Ostatak posta je bila zajebancija na temu kako san napisa prije.
Jbg nisan zna da je cila sekta iza Mitasa [emoji38]
Primite moje najdublje isprike...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
cadjo said:
Moj post se odnosija na novu ST gumu iz Mitasa... Definitivno neću biti prvi koji će je probati ali ako usporedni testovi i iskustva korisnika budu zadovoljavajuća vjerovatno ću staviti set.Ostatak posta je bila zajebancija na temu kako san napisa prije.
Jbg nisan zna da je cila sekta iza Mitasa [emoji38]
Primite moje najdublje isprike...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

pazi se sekte  :LOL: :LOL: :LOL:


Vozim na sport gumama uvijek, volim taj osjecaj. Osjecaj kako motor pada u zavoj, osjecaj gripa na izlazu i ulazu...

Na boldoru imam Pilot Road 4 koji je smece od gume, al se svejedno da provozat tako da struze crash bar (bez da padnem  :LOL: :LOL: :LOL: ). Kad napokon slozim boldora, na njega su probat ovaj touring Mitas.

Ono sto mi je Mitas omogucija je da redovito mijenjam gume (ne moram cijediti zadnji Km iz njih kad su poprilicno jeftine), bez da pati ''osjecaj''.

Tu i tamo mi zafali GP Racer, onda skuzim 2,5x vecu cijenu i odmah mi bude lakse :)
 
Meni sport guma zadnje generacije nije potrebna, ali ipak vozim na sport gumama (michelin pp, set 1100kn). Kilometraza 7000 - 8000km. Jednom imao st gume, nisam bio zadovoljan, a kilometraza nije bila duplo veca nego eventualno 50%. Znam se i brze popeljat, ali u granicama michelin pp i po tom pitanju su mi ok, a odgovara mi i njihov profil jer je motor agilniji nego sa st gumama. Vozio i na sportsmartu 1 i 2, metzeleru m7rr, ali, ne mogu opravdat skoro duplo visu cijenu za istu kilometrazu (m7rr napravio 500tinjak km vise od pp).

Ukratko, gume se odabiru za vozaca i stil voznje, a meni pp sasvim u redu.

Probao bi i sportforce+, cijena je slicna, ali, kilometraza  bitno manja u usporedbi sa pp, a ionako nebi iskoriatio prednosti boljeg gripa u 90+% kilometraze. Nebrojeno setova pp sam odvozio, znam kaj ocekivat od njih i meni su ok. Eto. :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 
Nero said:
pazi se sekte  [emoji38] [emoji38] [emoji38]


Vozim na sport gumama uvijek, volim taj osjecaj. Osjecaj kako motor pada u zavoj, osjecaj gripa na izlazu i ulazu...

Na boldoru imam Pilot Road 4 koji je smece od gume, al se svejedno da provozat tako da struze crash bar (bez da padnem  [emoji38] [emoji38] [emoji38] ). Kad napokon slozim boldora, na njega su probat ovaj touring Mitas.

Ono sto mi je Mitas omogucija je da redovito mijenjam gume (ne moram cijediti zadnji Km iz njih kad su poprilicno jeftine), bez da pati ''osjecaj''.

Tu i tamo mi zafali GP Racer, onda skuzim 2,5x vecu cijenu i odmah mi bude lakse :)
Sva čast,već se i ja duže vrime lomim oko povratka na sport segment ali me uvik ta kilometraža ubije,sad san smanjija km (ne iden vise na posa s motorom) pa se mozda čak I odlucim vratiti...

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk

 
Ja sam prvi put SF+ uzeo sa skepsom jer su bile jeftine a nisam znao kako će mi sjest taj motor i hoće li odmah u prodaju pa da ne bacam lovu na skupe gume, ispalo da nemam niti jednu zamjerku na savu kranj :D
Na ovog sam stavio d212 i da, vrhunske su ali koštaju neusporedivo a ne traju ništa duže tako da se ja vraćam na SF. Sezona nije ni počela a meni već treba nova zadnja guma.
 
Moja kombinacija je već godinama iza pilot road 2 naprijed pilot power
i to taman se potroši u paru, nije strašna cijena i fino drži za drlog koji vozim :0648: :evil:

vozio Mitas sf tek kad su izašle guma je i onda bila super, samo meni malo brzo ode u ciglu zbog grada i autoputa, sjećam se kad su ih testirali na Grobniku
tada su još imale sava logo...
 
Na strani prije netko je napisao da je uzeo set

I mene zanimaju dojmovi, mislim da mi trenutne gume neće izdržati do kraja sezone pa.
Dvoumim se možda isprobati SF/TF ili ostati na angel ST  :misli:
 
Ja imao iste dvojbe, već odlučio Angel ST, na kraju uzeo SF.

Ono što se odmah osjeti, u odnosu na BT023 koje su bile gore, da je zadnja guma osjetno oštrija i motor puno bolje pada u zavoj, i drži nagib prilikom odvrtanja gasa. Da li je to jednako kod svih sporCkih guma, ne mogu suditi, ali razlika u odnosu na sve touring gume koje sam vozio se stvarno osjeti.

Ako si više touring orjentiran, ja bih ipak preporučio touring gumu, ova SF fakat tjera na žešću (neki bi rekli normalnu) vožnju.
 
Igoreta said:
Vidim kod Bimbe u ponudi, cijena je skoro ista kao i za Angel ST.

Da li je tko probao?

Imaš kod nekih trgovaca za 1194 kune set (120/180). Ja ih upravo naručio jer sada imam angel st pa me zanima hoće li biti bolje  :mrgreen:
 
Napravio nekoliko km po laganim krivinama sa touring force ,prvi dojam mi se sviđa cak mi je bolje sjelo nego prvi đir sa pireli angel.Upravljive ,osjećaš motor lagano padaju u krivinu .Čekam prvi veći đir da vidim kakve su kad se bsš povezu!
 
grafit said:
Napravio nekoliko km po laganim krivinama sa touring force ,prvi dojam mi se sviđa cak mi je bolje sjelo nego prvi đir sa pireli angel.Upravljive ,osjećaš motor lagano padaju u krivinu .Čekam prvi veći đir da vidim kakve su kad se bsš povezu!

A mene zanima kakve će biti nakon 10,000 km!  (y)