MITAS TOURING FORCE

Momci, pomozite bratu. Ide moja prva zamjena guma. Kupio sam prvi motor s mitas touring force gumama i napravio na njima 10k km, a ne znam koliko su imale prije, rekao bih možda par tisuća. Multistrada 620 je u igri.
Uglavnom, ovako izgleda stanje pa imam opciju skoknuti sutra ujutro prije puta u Sloveniju na zamjenu ili da odradim još 500tinjak kilometara pa ih za tjedan dana zamijenim. Pod tih 500tinjak kilometara računam staru cestu i d8.
Nemam iskustva pa pls pomozite :D
 

Attachments

  • IMG_1896.JPG
    IMG_1896.JPG
    3 MB · Views: 0
Rekao bi da tu ima i za više od 500 km za napravit tako po slici. Izgleda mi da imas jos par mm do graničnika.
1689860851262.png
 
  • Like
Reactions: Dene
ako si do sad napravio preko 10000km i ovako ti izgledaju gume, imaš onda ti još barem 2000km do zamjene ovim tempom
 
  • Like
Reactions: Dene
To je to, hvala. Jebiga, početnik sam plus puno gradske vožnje i eto ti slabe potrošnje touring gume.
Sad ste mi olakšali pa mislim da ću sutra ujutro do Like od zg preko Gorskog Kotara i onda magistrala 😄
 
Mali update situacije sa gumom.
Pošto mi vrag nije dao mira, a i nisam mogao zaključit kako defekt gume može bit bilo šta drugo osim tvorničke greške, došao preko 7 mora i gora do kontakta u mitas (preko fb stranice jer na email nisu trzali), poslao sliku gume i priznali su grešku i reklamaciju. Malo su spori, pa je sve trajalo od početka 8 mjeseca do danas, ali pošto je to sv. Mitas onda im je sve oprošteno. Zahvale i pohvale idu našem forumskom stručnjaku i dileru guma, ali o njemu i njegovoj komunikaciji i uslužnosti se već sve zna pa ga ja ne moram previše hvalit.
 
pošto TF kao model imaju već oko 5 godina ima li neko iskustva sa malo starijim gumama ,znači 4-5 godina. Takođe ima li razlike preednja ili zadnja i ako su malo ili mnogo potrošene ili ako su bile par godina na motoru ili tek sad nove stavljene a stariji dot.
 
pošto TF kao model imaju već oko 5 godina ima li neko iskustva sa malo starijim gumama ,znači 4-5 godina. Takođe ima li razlike preednja ili zadnja i ako su malo ili mnogo potrošene ili ako su bile par godina na motoru ili tek sad nove stavljene a stariji dot.
Ako je par godina stari dot nema veze, ako nisu bile montirane... Ako su bile montirane trebalo bi ih promjeniti ako i nisu potrosene ..
 
Lijen sam sad čitati unazad svih ovih 37 stranica...
Jedno brzo pozetno pitanje.
Imam Angel ST otraga na TDM, napravio sam 10k km s njom i kroz par tisuća će biti za smeće. Da li je ovaj Mitas TF dobra guma u usporedbi s Pirellijem. Razlika u cijeni je 15ak €, Mitas jeftinija od Angel GT koji mi je trenutno favorit za kupnju.
 
Lijen sam sad čitati unazad svih ovih 37 stranica...
Jedno brzo pozetno pitanje.
Imam Angel ST otraga na TDM, napravio sam 10k km s njom i kroz par tisuća će biti za smeće. Da li je ovaj Mitas TF dobra guma u usporedbi s Pirellijem. Razlika u cijeni je 15ak €, Mitas jeftinija od Angel GT koji mi je trenutno favorit za kupnju.
Frend vozi na TDMu Angel GT, super je zadovoljan.
Iskreno, TF ne bi uopće gledao pored Angel GT.
 
  • Like
Reactions: roberto
Evo da napisem malo dulje. Od te tri navedene ja bi ih poslozio Mitas TF, pa ST, pa GT. To je po mom osjecaju u voznji, ali treba uzet u obzir da ja vozim TF na Tuonu, ST sam probao na frendovom Hornetu, a GT na fazeru 800. Na Fazeru 800 mi je najveća zamjerka previse meka prednja vilica, pa je možda i to dovelo do najtupastijeg osjećaja u vožnji od te tri. Grip ne bi komentirao, sve ga imaju vjeroajtno identičnog i dovoljno prosječnom korisniku. Meni je jedina zamjerka TF prednja kod jačeg kočenja u nagibu di počne klizat, ali nije ni namjenjena takvoj vožnji. Zato cu ja sljedeći set vozit prednja SF i zadnja TF, ali to je moj osobni izbor, jer mi sad zadnja dode do kraja a prednja ne, a ovako će i zadnja i prednja isto trajat uz bolji osjećaj prednje.
 
Evo da napisem malo dulje. Od te tri navedene ja bi ih poslozio Mitas TF, pa ST, pa GT. To je po mom osjecaju u voznji, ali treba uzet u obzir da ja vozim TF na Tuonu, ST sam probao na frendovom Hornetu, a GT na fazeru 800. Na Fazeru 800 mi je najveća zamjerka previse meka prednja vilica, pa je možda i to dovelo do najtupastijeg osjećaja u vožnji od te tri. Grip ne bi komentirao, sve ga imaju vjeroajtno identičnog i dovoljno prosječnom korisniku. Meni je jedina zamjerka TF prednja kod jačeg kočenja u nagibu di počne klizat, ali nije ni namjenjena takvoj vožnji. Zato cu ja sljedeći set vozit prednja SF i zadnja TF, ali to je moj osobni izbor, jer mi sad zadnja dode do kraja a prednja ne, a ovako će i zadnja i prednja isto trajat uz bolji osjećaj prednje.

GT i je tupastijeg profila od ST. Za Mitas ne znam, a i ovo za Pirelli samo iz druge ruke (vise njih) jer nisam nikad vozio ni jednu od njih.
 
Meni se TF i ST podjednako dobro voze dok me GT jako umarala zbog teškog prebacivanja u zavojima i stalne borbe s držanjem istog nagiba u zavoju.