Mora li vlasnik odjavaiti prodani motor

Nemaš se šta žalit, zajeba si sam sebe jer si virova kupcu na rič.

Zakonska je obveza odjavit vozilo nakon prodaje.
Nepoznavanje zakona ne oslobađa te od odgovornosti.



Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
i šta sad? nemam izlaza, zajebao sam se, moram platit?  :misli: što mi kupoprodajni ne znači ništa?
 
fawlty82 said:
i šta sad? nemam izlaza, zajebao sam se, moram platit?  :misli: što mi kupoprodajni ne znači ništa?

Jeli ovjeren u bilježnika?

Sent from my PAP3540DUO using Tapatalk 2

 
Napravi pismeni prigovor, prilozi kopiju ugovora koji mora bit ovjeren kod javnog biljeznika, proslijedi u PP od koje si dobio kaznu i bit ce stornirano.
 
U ugovoru mogu ostati pločice novom vlasniku ukoliko ostaje vlasništvo u istoj županiji, ali je prodavatelj svakako dužan odjaviti sa sebe vozilo u nadležnom MUPu u roku od 15 dana od prodaje vozila.

http://istarska.policija.hr/MainPu.aspx?id=82049
 
fawlty82 said:
da ne započinjem novu temu, ovo je slična priča. dakle, prodao sam motor, ista županija, u ugovoru napisali da table ostaju kupcu.
danas mi dolazi kazna doma po članku 250. st. 2  700 kn.
po meni kad to vidim znači da kupac uopće nije prebacio motor na sebe, istekla rega, nije niti produžio niti odjavio što se treba nešto od toga napravit unutar 15 dana nakon isteka rege inače dobiješ kaznu, koju sam ja dobio jer sam po policiji još uvijek vlasnik.
iako smo imali usmeni dogovor, očito sam trebao odjaviti motor.
tj. što sam zapravo trebao točno napraviti? nakon prodaje ga odjaviti, prije prodaje?
koje su mi sad opcije? sa kupoprodajnim i tom obavijesti na murju? ili čekat da dobijem prekršajni nalog, pa se žalit jer na ovu obavijest nema "pravnog lijeka"? al to ću onda sigurno nešto morat platit...
Pokušaj se žaliti jer je upravo taj čanak mučio i mup, te je nedavno dopunjen stavkom: "4) Novi vlasnik vozila iz stavka 3. ovoga članka dužan je u roku od 15 dana od stjecanja vozila registrirati vozilo na svoje ime ili ga odjaviti, a ako ga ne registrira na svoje ime ili ne odjavi, ministarstvo nadležno za unutarnje poslove će na zahtjev osobe na koju je vozilo registrirano rješenjem ukinuti registraciju vozila."
Bilo bi pametno, u buduće, na kupoprodajnom ugovoru navesti obvezu odjave na kupca.
 
fawlty82 said:
da ne započinjem novu temu, ovo je slična priča. dakle, prodao sam motor, ista županija, u ugovoru napisali da table ostaju kupcu.
danas mi dolazi kazna doma po članku 250. st. 2  700 kn.
po meni kad to vidim znači da kupac uopće nije prebacio motor na sebe, istekla rega, nije niti produžio niti odjavio što se treba nešto od toga napravit unutar 15 dana nakon isteka rege inače dobiješ kaznu, koju sam ja dobio jer sam po policiji još uvijek vlasnik.
iako smo imali usmeni dogovor, očito sam trebao odjaviti motor.
tj. što sam zapravo trebao točno napraviti? nakon prodaje ga odjaviti, prije prodaje?
koje su mi sad opcije? sa kupoprodajnim i tom obavijesti na murju? ili čekat da dobijem prekršajni nalog, pa se žalit jer na ovu obavijest nema "pravnog lijeka"? al to ću onda sigurno nešto morat platit...

imao isti slučaj sa autom prošli mjesec
odnio sam ugovor u mup, rekla teta da je ugovor dokaz da više nisam vlasnik, a pošto sam prenio vlasništvo pločica na kupca njemu će poslazi kaznu
 
swand said:
imao isti slučaj sa autom prošli mjesec
odnio sam ugovor u mup, rekla teta da je ugovor dokaz da više nisam vlasnik, a pošto sam prenio vlasništvo pločica na kupca njemu će poslazi kaznu
e to, super, hvala ti. onda sutra pravac MUP.
a sad znam za ubuduće.
hebi ga, budala uči na svojim greškama, pametan na tuđima.  :mrgreen:
 
DiAbLeRo said:
U ugovoru mogu ostati pločice novom vlasniku ukoliko ostaje vlasništvo u istoj županiji, ali je prodavatelj svakako dužan odjaviti sa sebe vozilo u nadležnom MUPu u roku od 15 dana od prodaje vozila.

http://istarska.policija.hr/MainPu.aspx?id=82049
Mala ispravka. Ne u istoj županiji nego u istom registarskom području. (y)
 
fawlty82 said:
e to, super, hvala ti. onda sutra pravac MUP.
a sad znam za ubuduće.
hebi ga, budala uči na svojim greškama, pametan na tuđima.  :mrgreen:

ajd javi kako je prošlo
imam registriranu firmu za posredovanje u prodaji, radim kupoprodajne ugovore za vozila
nevjerojatno je kako svaka PP drugačije tumači zakon, odnosno vlasništvo i prijenos vozila/pločica
 
Ja sam imao sličan slučaj i poanta je u tome da se napravi kupoprodajni ugovor i ovjeri kod bilježnika i čuva kao dokaz. Kupac mog vozila nije isto prepisao niti produžio regu niti odjavio vozilo i naravno za policiju sam ja još vlasnik pa me je optužila ali na sudu sam oslobođen na osnovu ugovora.
 
eto, odnesao sam teti u postaju prometne kopiju kazne i ovjerenog kupoprodajnog ugovora i kaže teta da je sad to u redu što se mene tiče. sad love dalje kupca.
ali prvo je bilo "morali ste ga odjaviti nakon prodaje".  :mrgreen:
znači, sad po novom ne dobiješ doma odmah prekršajni nalog, nego prvo dobiješ obavijest o kazni sa uplatnicom i imaš 3 dana nakon primitka da uplatiš pola navedene kazne i njima odneseš potvrdu da je plaćeno i onda ne ideš u evidenciju o počinjenom prekršaju. na tu obavijest nemaš pravo žalbe. ako to ne narpraviš, onda ti šalju prekršajni nalog sa cijelom kaznom na koji se možeš žalit.
ono što sam ja pogriješio, a i većina ljudi je da sam trebao nakon sređivanja kupoprodajnog ugogvora sa svim otići na policiju i odjavit vozilo, teta fino poništi prometnu, a onda nek se kupac zabavlja kako hoće.

dinko1981 said:
Ja sam imao sličan slučaj i poanta je u tome da se napravi kupoprodajni ugovor i ovjeri kod bilježnika i čuva kao dokaz. Kupac mog vozila nije isto prepisao niti produžio regu niti odjavio vozilo i naravno za policiju sam ja još vlasnik pa me je optužila ali na sudu sam oslobođen na osnovu ugovora.
poanta je da moraš odjavit vozilo, a ovo sa naknadnim nošenjem kupoprodajnog srećom još uvijek funkcionira. ali da se izbjegnu dolazak kazni i odlazak na policiju i sud, lakše je odjavit vozilo. eto.
 
Kao što sam već napisao, u svim varijantama je najsigurnije i najbolje odjaviti vozilo i miran si po svim pitanjima.
 
mate said:
Kao što sam već napisao, u svim varijantama je najsigurnije i najbolje odjaviti vozilo i miran si po svim pitanjima.
...i priložit ugovor o kupoprodaji da ne bi netko nešto poslije .... (y)
 
Ugovor dolazi u drugoj fazi jer trenutkom odjave vozilo više nije u sustavu. Jedino što se može dogoditi je da novi kupac vozi neregistrano vozilo a tada bi bilo poželjno imati ugovor.  :mrgreen:
U slučaju da imate vozilo koje je u prodaji i ne koristite ga, preporučio bi da se prije odjave odnosno isteka registracije napravi tehnički koji vrijedi godinu dana. Nije skupo a kasnije puno olakšava stvari. To sam sjebo prije tjedan dana i sutra moram napraviti par kilometara s neregistiranim vozilom. Srećom isteklo je u petak pa još nisam u obavezi vraćanja tablica pa bar imam šta montirati da ne navlačim nepotrebne poglede. :mrgreen:
 
mate said:
Ugovor dolazi u drugoj fazi jer trenutkom odjave vozilo više nije u sustavu. Jedino što se može dogoditi je da novi kupac vozi neregistrano vozilo a tada bi bilo poželjno imati ugovor.  :mrgreen:
U slučaju da imate vozilo koje je u prodaji i ne koristite ga, preporučio bi da se prije odjave odnosno isteka registracije napravi tehnički koji vrijedi godinu dana. Nije skupo a kasnije puno olakšava stvari. To sam sjebo prije tjedan dana i sutra moram napraviti par kilometara s neregistiranim vozilom. Srećom isteklo je u petak pa još nisam u obavezi vraćanja tablica pa bar imam šta montirati da ne navlačim nepotrebne poglede. :mrgreen:
Tako sam i ja mislio ,ali nakon nekog vremena se pojavio novi kupac s mojom prometnom dozvolom i da mu napravim ugovor.
Rekao sam mu da sam ga napravio već jednom i da ne mislim radit kazneno djelo te ga uputio na čovjeka kojem sam napravio ugovor a koji mu je i prodao motor.
Poslije me je ovaj zvao da poništimo ugovor,rekao sam mu da sam prilikom odjave dao ugovor na policiju i temeljem njega odjavio vozilo.
Jbte,svaki dan bi me šetali .
 
mate said:
Kao što sam već napisao, u svim varijantama je najsigurnije i najbolje odjaviti vozilo i miran si po svim pitanjima.

da a što ako kupac želi dalje voziti motor, jer je još cijelu godinu registriran/osiguran?

jer ako ja motor odjavim, on ga više nesmije voziti, jer se promenta poništi, iako je tehnički/osiguranje još valjano. ili?
 
pa sa kupoprodajnim ugovorom, potvrdom o placenom porezu i ponistenom prometnom ode ga registrirat na svoje ime. dobije novu prometnu na svoje ime i dere dalje. ako kupcu ostaju reg. plocice.
 
malo dizem temu, al trebam pomoc...

Moze li mi netko potvrdit da li pod zadnjem odkako nema knjizice vozila nego samo "prometne" koja je ujedno i knjizica v.

kada se vozilo odjavljulje, da li ona uz reg. oznake ostaje u policiji?

Naime, imam situaciju da sam odjavio skuter 2013. koji je do dan danas stajao,
i sada kada ga hocu prodat nemam nikakvih papira, gospodja tvrdi da kod njih isprava nije, a nem aje ni kod mene.
:shock: :021: :?