Mora li vlasnik odjavaiti prodani motor

gianni said:
Knjizicu su ti sigurno vratili jer ne ostaje u policiji.
Potrazi...

nisam ju ni imao, po novom zakonu imas samo jedan dokument prometnu jel, koja je ujedno i knjizica
 
imao si je, jer 2013, ako si odjavio vozilo, onda ti je vratila knjizicu...

prijavi da si je izgubio i rijesen problem...
 
stipe_zd said:
imao si je, jer 2013, ako si odjavio vozilo, onda ti je vratila knjizicu...
Ne obavezno, jer od 1. srpnja 2013. godine knjižica vozila ne postoji. Pa se prema tome nije trebala niti predavati radi upisivanja datuma prilikom odjave.
Uostalom potpuno nebitno. Zapravo činjenica da je nema kod sebe dokazuje da je izgubio sve u kompletu... :mrgreen:
CeLeRitAs said:
i sada kada ga hocu prodat nemam nikakvih papira, gospodja tvrdi da kod njih isprava nije, a nem aje ni kod mene.
:shock: :021: :?
Trebao si dobiti poništenu prometnu. Na zadnjoj strani lupili su pečat "odjavljeno" sa datumom i potpisom.
Nekada davno umjesto poništene prometne dobivao se komad papira "Potvrda o odjavljivanju vozila" ili tako nešto.

Rješenje ti je ovo što ti je Stipe reka. Prijavi gubitak. Kada dobiješ potvrdu o izgubljenoj prometnoj, onda to predaš kupcu jer ta potvrda zamjenjuje prometnu i na temelju nje će on dobiti novu.
 
Eh da, ali jedini problem u tome je sto je skuter na zenu, a ona je dostupna jos tocno dva dana u Hrv.
I onda je nema do osmog mj.
A znam da su mi za gubitke rekli da mora prvo narodne novine prijava ovo ono.
Da li se ta potvrda dobija odmah na dan prijave u policiji? Tipa ako se sutra ode sa kupcem?
Tako da se vozilo moze prepisat odmah, i da novu prometnu ceka i podize "novi vlasnik" te da sa istim vise stari vlasnik nema veze?
 
Nemam pojma.
Nekada se to u Zg sve rjesavalo u 1-2 dana na jednom mjestu i bez narodnih novina.
Nemam pojma kako to ide danas. Raspitaj se na odgovarajucem mjestu, a ne kod morona.  :mrgreen:
Uvijek ti ostaje mogucnost sa punomoci.
 
Hrvoje said:
Nemam pojma.
Nekada se to u Zg sve rjesavalo u 1-2 dana na jednom mjestu i bez narodnih novina.
Nemam pojma kako to ide danas. Raspitaj se na odgovarajucem mjestu, a ne kod morona.  :mrgreen:
Uvijek ti ostaje mogucnost sa punomoci.
Tak i bude...
Mislio sam cisto ako je netko imao iskustva sa "novijim" zakonom,
pa da znam sta nas ceka.
(y) (y)

Hvala
 
Hrvoje said:
Nemam pojma.
Nekada se to u Zg sve rjesavalo u 1-2 dana na jednom mjestu i bez narodnih novina.
Nemam pojma kako to ide danas. Raspitaj se na odgovarajucem mjestu, a ne kod morona.  :mrgreen:
Uvijek ti ostaje mogucnost sa punomoci.

Drot zakazao, čim nema copy/paste iz NN pojavljuje se deficit...  :LOL:
 
Frend je pred dva tjedna zgubil dokumente....vozačka..nova, plastika..drugi dan gotova  :neznam:

Ima opcija davanja punomoći na motor (ak već vlasnica odlazi) 8) ....al badave mu bez dokumenata  :mrgreen:
 
trci u mup i rijesavaj to!!!

duze ces cekati u redu nego sto ce ti teta na salteru to napraviti!

prije se cekalo na NN i sve te pizdarije, sad se odmah sve rijesava!

teoretski 10tak minuta i sve si rijesio...
 
mate said:
Drot zakazao, čim nema copy/paste iz NN pojavljuje se deficit...  :LOL:
Hebi ga, ne želim srušiti sa trona c/p mastera...  :mrgreen:
poco loco said:
Frend je pred dva tjedna zgubil dokumente....vozačka..nova, plastika..drugi dan gotova  :neznam:
Uz nadoplatu da, gotova u trenu.
Bez nadoplate leša se 14 dana na laganoj vatri...  :mrgreen:
 
reseno...
uspeli prepisat kod biljeznika samo uz broj sasije.
onda u policiji samo novi vlasnik trazio pravljenje prometne i reg. plocica na svoje ime.
 
Hrvoje said:
Hebi ga, ne želim srušiti sa trona c/p mastera...  :mrgreen:Uz nadoplatu da, gotova u trenu.
Bez nadoplate leša se 14 dana na laganoj vatri...  :mrgreen:

Uz mito sve je lakše...sad, da li je legalan ili ilegalan, svejedno... :skriven:
 
Najsigurnije bi bilo da ga odjavis sam prije prodaje, alternativa je da to napravi kupac cim dode u svoje selo. Ne znam koliko im treba da ih vrate ali ako je na knap, ne bih riskirao.
Generalno, odjava rijesava bas sve situacije. Zato su je i ubacili u obavezu.
 
Mislim da ih na MUP-u čuvaju 90 dana, pod uvjetom da su neoštećene.
Ako ih u tom roku ne uzmeš za iduće vozilo, idu na uništavanje.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
S time da treba naglasiti da želiš da se čuvaju. I za to se dobije potvrda prilikom odjave.
Ako 90 dana prođe, uvijek se može naručiti ponovna izrada. Cijena je uvećana za 50% u odnosu na prvobitnu cijenu pločice.