Mora li vlasnik odjavaiti prodani motor

Zanima me situacija u kojoj sam ja kupac tj.kupujem vozilo koje je registrirano samo ima registarske pločice drugog grada,zanima me dali ja nakon sta platim porez mogu otići na mup i te tablice vratiti i podignuti druge?
 
možeš, odeš platit porez pa sa ugovorima i svim na tehnički, oni srede papirologiju, zatim sa tim tablicama i knjižicama na mup, ostaviš stare tablice, podigneš RI i ištambiljaš knjižice, 30kn biljega i to je to
 
karadolo46 said:
možeš, odeš platit porez pa sa ugovorima i svim na tehnički, oni srede papirologiju, zatim sa tim tablicama i knjižicama na mup, ostaviš stare tablice, podigneš RI i ištambiljaš knjižice, 30kn biljega i to je to

da, samo, bitno je da u UGOVORU stoji da ti prodavatelj ustupa tablice. bez te napomene u ugovoru, nemožeš (nesmiješ zakonski) ostaviti nikome stare tablice, pa ni MUP-u. Mene su s tim sludili, ženska je tek uzela tablice natrag, kad je bivši vlasnik poslao FAX na MUP da mi ostavlja tablice.....

A opet sam čuo kod kolege iz druge županije koji nije imao u ugovoru takvu klauzulu, a opet je bez problema odjavio auto....... onda neznam tko tu koga....
 
Juce kupio regan motor u zg u ugovoru je navedeno da mi ostaje tablica, platio jutros porez i prije dva sata ga prebacio na sebe, isao direktno na tehnicki (jer vise nemoras prvo u murju odjavit ako je regan motor), platio 213 kn na tehnickom, sa tim papirima + 35 kn biljega + zg tablica otisao u mup i sve rijesio za 5 min, znacio odjava zg tablice i prijava na sb ;)
 
KING RR said:
Juce kupio regan motor u zg u ugovoru je navedeno da mi ostaje tablica, platio jutros porez i prije dva sata ga prebacio na sebe, isao direktno na tehnicki (jer vise nemoras prvo u murju odjavit ako je regan motor), platio 213 kn na tehnickom, sa tim papirima + 35 kn biljega + zg tablica otisao u mup i sve rijesio za 5 min, znacio odjava zg tablice i prijava na sb ;)

King hvala na friškoj info (y)
 
potrosnja-goriva.net said:
da, samo, bitno je da u UGOVORU stoji da ti prodavatelj ustupa tablice. bez te napomene u ugovoru, nemožeš (nesmiješ zakonski) ostaviti nikome stare tablice, pa ni MUP-u. Mene su s tim sludili, ženska je tek uzela tablice natrag, kad je bivši vlasnik poslao FAX na MUP da mi ostavlja tablice.....

A opet sam čuo kod kolege iz druge županije koji nije imao u ugovoru takvu klauzulu, a opet je bez problema odjavio auto....... onda neznam tko tu koga....

Ako me sjecanje dobro sluzi, kad sam ja prenosio motor na svoje ime, u ugovoru nisam imao klauzulu o ostavljanju tablice i odjavio sam ja motor u svojoj PP (dakle, kupac)  i dalje napravio proceduru prijenosa itd. Mislim da mi je zena u PP rekla da ce oni poslati tablice u PP starog vlasnika motora. Mislim da je "caka" u tome da se mora odjaviti ako su različiti gradovi (županije) u pitanju, a ako je ista oznaka grada na tablici onda ne (jer kad sam kupovao auta sari vlasnik mi ostavio tablice, savili to u kupoprodajni ugovor i sad imam istu tablicu ). A mozda brijem bezveze  :misli:
 
nedavno sam prepisivao motor...stavili smo samo u ugovor da mi ostaju tablice (ZG)...  u KA sam i odjavio motor na murji i vratio ZG table  :neznam:
 
poco loco said:
nedavno sam prepisivao motor...stavili smo samo u ugovor da mi ostaju tablice (ZG)...  u KA sam i odjavio motor na murji i vratio ZG table  :neznam:
Može se, već neko vrijeme.
 
Da, to se moze. Ja Sam vraćao VZ tablice u Čakovcu. (ČK)
Zajeb je bio, da u ugovoru nismo naveli kako tablice ostaju meni kao kupcu. Pa mi ih ova gospodja na šalteru nije htjela (smjela) uzeti i dati na poništenje, jer pravno gledano tablice pripadaju starom vlasniku.

Zato da izbjegnete sranje, jednostavno ne zaboraviti dodati tu rečenicu u ugovor.
 
dao sam si truda, pa sam pronasao kupoprodajni ugovor. 2011. g kupio sam motor s ČK oznakama, u kupoprodajnom ugovoru NISMO naveli da tablice ostaju meni (kupcu). s ovjerenim kupoprodajnim ugovorom ja sam na policiji (u svom gradu) odjavio motor i napravio dajnju proceduru za prijenos vozila. Mozda se nesto promijenilo u međuvremenu.

Uostalom, najzdravije je u kupoprodajnom ugovoru navesti da se tablice ostavljaju kupcu
 
da, zaboravio sam reci da sam u svoju PP samo donio tablicu, kupoprodaji ugovor (koji sam prije iskopirao jer su mi original zeli u PP), knjižicu vozila i prometnu od starog vlasnika.
 
potrosnja-goriva.net said:
Da, to se moze. Ja Sam vraćao VZ tablice u Čakovcu. (ČK)
Zajeb je bio, da u ugovoru nismo naveli kako tablice ostaju meni kao kupcu. Pa mi ih ova gospodja na šalteru nije htjela (smjela) uzeti i dati na poništenje, jer pravno gledano tablice pripadaju starom vlasniku.

Zato da izbjegnete sranje, jednostavno ne zaboraviti dodati tu rečenicu u ugovor.

tablice su vlasništvo RH
 
danas sam išao odjaviti motor zbog promjene tablica (umjesto SB staviti ČK) i teta na šalteru veli da nemoze jer ugovor nije dobro ispunjen i da motor mora odjaviti prodavatelj. Prodavatelj ne treba tablice.Što ne valja???
 
koki_3 said:
danas sam išao odjaviti motor zbog promjene tablica (umjesto SB staviti ČK) i teta na šalteru veli da nemoze jer ugovor nije dobro ispunjen i da motor mora odjaviti prodavatelj. Prodavatelj ne treba tablice.Što ne valja???

Prvo tamo piše "kupac vraća tablice" (članak III), onda malo ispod (članak IV) ste zaokružili "prodavatelj NE PRENOSI na kupca i vlasništvo registarskih pločica".

Pretpostavljam da je to problem.
 
Možda je stvar u onim polugolim komadima ispod potpisa  :LOL:
 
koki_3 said:
danas sam išao odjaviti motor zbog promjene tablica (umjesto SB staviti ČK) i teta na šalteru veli da nemoze jer ugovor nije dobro ispunjen i da motor mora odjaviti prodavatelj. Prodavatelj ne treba tablice.Što ne valja???
možda zato jer je ugovor ispunjen ko da ga popunjavalo dijete u prvom osnovne :misli: :mrgreen:
biker ti je dao odgovor, pred 2 tjedna normalno odjavio motor, mislim da čak ni ne mora pisati napomena za registarske tablice za odjavu, ali je onda dobro da ne piše ni suprotno (y)
 
da ne započinjem novu temu, ovo je slična priča. dakle, prodao sam motor, ista županija, u ugovoru napisali da table ostaju kupcu.
danas mi dolazi kazna doma po članku 250. st. 2  700 kn.
po meni kad to vidim znači da kupac uopće nije prebacio motor na sebe, istekla rega, nije niti produžio niti odjavio što se treba nešto od toga napravit unutar 15 dana nakon isteka rege inače dobiješ kaznu, koju sam ja dobio jer sam po policiji još uvijek vlasnik.
iako smo imali usmeni dogovor, očito sam trebao odjaviti motor.
tj. što sam zapravo trebao točno napraviti? nakon prodaje ga odjaviti, prije prodaje?
koje su mi sad opcije? sa kupoprodajnim i tom obavijesti na murju? ili čekat da dobijem prekršajni nalog, pa se žalit jer na ovu obavijest nema "pravnog lijeka"? al to ću onda sigurno nešto morat platit...