MotoBox - www.motogume.hr

Prvo hvala na pohvalama. Trudimo se maksimalno da sve bude kako treba odrađeno, na obostrano zadovoljstvo (y)

Malo novosti. Proširili smo ponudu po pitanju guma, i to na dvije nove marke. Prva je Metzeler, o kojem ne treba puno govoriti. Za sada su u ponudi na webshopu, ubačeni samo setovi po posebnim cijenama, a kompletni asortiman se ubacuje.

Druga novost u ponudi je Shinko. Japanska kompanija sa pogonima u Koreji. U ponudi su gume za sve vrste motora, a karakterizira ih izrazito povoljna cijena. Dakle, za one koje iz određenih razloga, zanima samo šta povoljnija cijena novih guma, veoma logičan izbor.

U ponudu smo također uvrstili lance i lančanike marke DiD, uz jednu napomenu. Zbog veličine asortimana, te bezbroj mogućih kombinacija, skoro je nemoguće ubaciti sve artikle i cijene u web shop. Iz tog razloga, sve informacije o cijenama i rokovima isporuke, dostupne su na upit putem e-maila ili telefona.

Sada malo samokritike. Pošto se počelo sa radom tek ove godine, i zbog nedostatka vremena, bilo je manjih problema sa funkcionalnošću stranice, samim dizajnom. Osim toga, za ubaciti sve artikle, ( cijene, slike, dimenzije), treba starhovito puno vremena, tako da kompletna ponuda nije dostupna, ali se sve informacije mogu dobiti putem e-maila ili telefona. Zato Vas molimo za strpljenje, a s naše strane obećajemo da ćemo tokom zime, ispraviti sve nedostatke, ubaciti kompletni asortiman, poraditi na funkcionalnosti. Također ćemo unaprijediti početnu stranicu sa tematikom moto guma, na kojoj će Vam biti dostupno još više informacija. (y)



 
još jedan zadovoljan kupac (y)
profesionalnost,uslužnost..nemam riječi...sve 5 :wink:
pilot road 2 (y)
 
evo samo da nesto pitam.

koliko su  bt 016 bolje od bt002 race za cestu? ili od bt racing izrezane slick? mozda je netko probao pa da vidim. zadovoljan sam sa ovim izrezanim slickovima ali se po sredini mrvicu jace trose pa me zanima da li bt016 drzi isto ili bolje a da se ne trose brzo ko ove racing............
 
Bruno_rv said:
evo samo da nesto pitam.

koliko su  bt 016 bolje od bt002 race za cestu? ili od bt racing izrezane slick? mozda je netko probao pa da vidim. zadovoljan sam sa ovim izrezanim slickovima ali se po sredini mrvicu jace trose pa me zanima da li bt016 drzi isto ili bolje a da se ne trose brzo ko ove racing............

Vezano za slickove i upotrebu na cesti, ne bih htio puno komentirati, jer sam izrazit protivnik toga. Razlozi nisu ti šta se zbog toga ne kupuju nove gume :mrgreen:, nego iz sigurnosnih razloga, i već sam napisao par postova vezano za tu temu na forumu, pa se neću ponavljati. Kako ti se troše, dosta ovisi o smjesi, a osim toga to su gume napravljene da se voze po zavojima :wink:

Razlike između BT-016 i BT-002 Racing Street su dosta male. Vezano za grip na suhome, BT-002 RS je u maloj prednosti, ali skoro zanemarivo. BT-016 je u nešto većoj prednosti na mokrome. Najveća razlika je u profilu gume, pa samim tim u dinamičkom ponašanju same gume u vožnji. BT-002 RS je po profilu čista race guma, izrazito oštra, pa je u odnosu na BT-016, puno voznija po zavojima ( brža, preciznija), ali je zato nestabilnija na pravcu. Zbog profila ima nešto veću kontaktnu površinu u zavoju, i iz tog razloga nešto mrvicu bolje drži od BT-016.

Vezano za potrošnju. Ako sa slickovima napraviš 2000 km, sa RS ćeš napraviti cca 3500, a sa BT-016 oko 5000 km. Gledajući cijenu novih, ugrubo računica ti izgleda kod slickova cca 1,15 kn/km, BT-002 RS 0,62 kn/km, a BT-016  0,40 kn/km.

 
 
Hajde molim te reci nešto o BT-090, usporedba sa BT-016 i da li je po tvom to dobar izbor za KTM Duke? Na Bridgestone stranici je vrlo štur opis te gume, uglavnom na pominju da je za srednje teške motore a negdje na forumu sam pročitao da navodno dobro drži.
 
VOPA said:
Hajde molim te reci nešto o BT-090, usporedba sa BT-016 i da li je po tvom to dobar izbor za KTM Duke? Na Bridgestone stranici je vrlo štur opis te gume, uglavnom na pominju da je za srednje teške motore a negdje na forumu sam pročitao da navodno dobro drži.

Za tvoj motor puno bolja varijanta od BT-016, pod uvjetom da voziš motor na način za koji je i napravljen. BT-016 je guma za cestovne sportske motore, i konstrukcijski je i napravljena tako. BT-090 je u stvari polu-race guma, odnosno supermoto varijanta BT-002RS. Za primjer prva ugradnja na KTM SM690. Gume namijenjene za supermoto su puno " brže" od normalnih guma, odnosno puno prije regairaju na promjene smjera kako volanom tako i tijelom. Zato neki imaju problema kad recimo pređu sa Qualifiera, 014/016, Pilot Power i slično, na gume tipa 090, Mutant itd. Motor se puno drukčije ponaša, puno prije reagira, i traži određenu vrstu privikavanja. Za one koji Supermoto voze na način kako je i predviđeno, ogroman napredak, ali za ostale dosta problematično.

U odnosu na BT-016, 090 puno bolji izbor i bolje će ti držat, i nešto mrvicu duže trajat.Ne iz razloga šta su bolje, nego su jednostavno namijenski rađene za supermoto, te samim time više odgovaraju njegovom karakteru i ciklistici.
 
bimba said:
Vezano za slickove i upotrebu na cesti, ne bih htio puno komentirati, jer sam izrazit protivnik toga. Razlozi nisu ti šta se zbog toga ne kupuju nove gume :mrgreen:, nego iz sigurnosnih razloga, i već sam napisao par postova vezano za tu temu na forumu, pa se neću ponavljati. Kako ti se troše, dosta ovisi o smjesi, a osim toga to su gume napravljene da se voze po zavojima :wink:

Razlike između BT-016 i BT-002 Racing Street su dosta male. Vezano za grip na suhome, BT-002 RS je u maloj prednosti, ali skoro zanemarivo. BT-016 je u nešto većoj prednosti na mokrome. Najveća razlika je u profilu gume, pa samim tim u dinamičkom ponašanju same gume u vožnji. BT-002 RS je po profilu čista race guma, izrazito oštra, pa je u odnosu na BT-016, puno voznija po zavojima ( brža, preciznija), ali je zato nestabilnija na pravcu. Zbog profila ima nešto veću kontaktnu površinu u zavoju, i iz tog razloga nešto mrvicu bolje drži od BT-016.

Vezano za potrošnju. Ako sa slickovima napraviš 2000 km, sa RS ćeš napraviti cca 3500, a sa BT-016 oko 5000 km. Gledajući cijenu novih, ugrubo računica ti izgleda kod slickova cca 1,15 kn/km, BT-002 RS 0,62 kn/km, a BT-016  0,40 kn/km.

   

Objasnjenj vrijedno dobre vecere  (y) . Hvala  (y)
 
cika KURE said:
   bimba!.....trebam nove gume za pegaso stradu......šta preporučaš? (y)

Moraću počet naplaćivat savjete :mrgreen:. Šta je sad na motoru i kakvi su ti dojmovi :misli:

Kad dobijem odgovor, dobićeš i preporuku (y)
 
bimba said:
Moraću počet naplaćivat savjete :mrgreen:. Šta je sad na motoru i kakvi su ti dojmovi :misli:

Kad dobijem odgovor, dobićeš i preporuku (y)

do sada su bile serijske pirelli diablo.....nije da sam baš zadovoljan držanjem , a vidim ni ostali stradatori....a sad bi trebao nove pa malo gledam šta uzeti.
vidim da je set Dunlop qualifier 110/160  1551,89 kn ......koje su tvoje preporuke? (y)
 
Kud na qualifier  :LOL:  Uzmes si bt 016 isto su na akcije, doduse nesto skuplje al ono...
 
cika KURE said:
do sada su bile serijske pirelli diablo.....nije da sam baš zadovoljan držanjem , a vidim ni ostali stradatori....a sad bi trebao nove pa malo gledam šta uzeti.
vidim da je set Dunlop qualifier 110/160   1551,89 kn ......koje su tvoje preporuke? (y)

Pirelli Diablo koji se isporučuje na Pegasu, je stari model Pirelli sportske gume, starog kova, nešto slično kao Pilot Sport od Michelina. Kad je izašla, bila je vrhunska guma, ali je vrijeme pregazilo.

Moje viđenje i savjet je sljedeći. Ako ti se zamjerka na slabo držanje odnosi većinom na držanje po gradu, a na otvorenoj cesti, kad se guma dobro ugrije, nemaš zamjerki, trebao bi ostati kod sport guma i ići na BT-016 ili Pilot Power. Mislim da su bolje gume od Qualifiera. Po meni trenutno najbolje gume u klasi.

Međutim, ako ti Diablo ne drži i na otvorenoj cesti, onda ili voziš stvarno brzo, pa da ideš na primjerice BT090 Pro ili se voziš umjereno pa bi ti pravi izbor bio neka sport-touring guma, po meni možda najbolje Pilot Road 2, zbog nešto oštrijeg profila od ostalih sport-touring guma, a to ti odgovara karakteru Strade.

BT-090Pro bi ti i po gradu bolje držale, jer je to supermoto guma, dosta mekša, ali možeš računati sa sigurno 30% manje kilometara nego sa Diablom, i zaboravi mokro. S druge strane, sa Pilot Road 2, napravićeš puno više kilometara i puno se bolje vozit po mokrome nego sa Diablom.


Nadam se da sam barem malo pomogao (y)
 
bimba said:
Pirelli Diablo koji se isporučuje na Pegasu, je stari model Pirelli sportske gume, starog kova, nešto slično kao Pilot Sport od Michelina. Kad je izašla, bila je vrhunska guma, ali je vrijeme pregazilo.

Moje viđenje i savjet je sljedeći. Ako ti se zamjerka na slabo držanje odnosi većinom na držanje po gradu, a na otvorenoj cesti, kad se guma dobro ugrije, nemaš zamjerki, trebao bi ostati kod sport guma i ići na BT-016 ili Pilot Power. Mislim da su bolje gume od Qualifiera. Po meni trenutno najbolje gume u klasi.

Međutim, ako ti Diablo ne drži i na otvorenoj cesti, onda ili voziš stvarno brzo, pa da ideš na primjerice BT090 Pro ili se voziš umjereno pa bi ti pravi izbor bio neka sport-touring guma, po meni možda najbolje Pilot Road 2, zbog nešto oštrijeg profila od ostalih sport-touring guma, a to ti odgovara karakteru Strade.

BT-090Pro bi ti i po gradu bolje držale, jer je to supermoto guma, dosta mekša, ali možeš računati sa sigurno 30% manje kilometara nego sa Diablom, i zaboravi mokro. S druge strane, sa Pilot Road 2, napravićeš puno više kilometara i puno se bolje vozit po mokrome nego sa Diablom.


Nadam se da sam barem malo pomogao (y)
ako mogu dodati ...
bt090 su dosta gljivastije od recimo MPP , i pašu na šire felge ... na 4,25 baš i ne ... (vjerujem da je širina stradine felge ista kao i kod xtx-a) ... MPP lijepše paše na 4,25 .. (160/60)
a što se držanja podloge tiče 090 je super , ... i naravno da se brže troši ... sa MPP se da napraviti dosta više km sa relativno istm gripom
ali to su samo moja iskustva ...  :mrgreen:
 
što preporučaš za z 750 naprid je pirreli super corsa a zadnja bt-016 tribam minjat prednju koji je najbolji izbor
 
Jerkan said:
što preporučaš za z 750 naprid je pirreli super corsa a zadnja bt-016 tribam minjat prednju koji je najbolji izbor

Pa stavi istog proizvodaca za promjenu... :misli:
Razlicite gume sigurno utjecu na sigurnost i vozljivost motora.
 
Da 50%  :LOL:
 
markookram said:
ako mogu dodati ...
bt090 su dosta gljivastije od recimo MPP , i pašu na šire felge ... na 4,25 baš i ne ... (vjerujem da je širina stradine felge ista kao i kod xtx-a) ... MPP lijepše paše na 4,25 .. (160/60)
a što se držanja podloge tiče 090 je super , ... i naravno da se brže troši ... sa MPP se da napraviti dosta više km sa relativno istm gripom
ali to su samo moja iskustva ...  :mrgreen:

Strada ima 4,5 felgu.

Šta se tiče oblika gume i držanja tu si u pravu (y)

U stvari, zato i uvijek dam više varijanti, i nekad su mi odgovori duži :mrgreen:, jer smatram da je puno bitnije kod kupovine guma pogoditi koju vrstu, odnosno za koju namjenu kupiti gume, nego jeli to Michelin, Bridgestone itd. Gume različitih namjena, se drukčije griju, drukčije traju, a i oblik profila je bitno drukčiji što kasnije dosta utječe i na ponašanje samog motora u vožnji.

Treba točno znati za šta želiš gumu, i onda je izbor one prave puno lakši, i bez obzira o kojoj se marki radi, sigurno budeš zadovoljan. (y)
 
ljubek said:
jel se dobije kakav popust na gotovinu???  :misli:

Cijene na stranici su gotovinske cijene, i nema dodatnih popusta. Moguće je dogovoriti bolje cijene, ali samo u slučaju kupovine 5 i više guma.

U svakom slučaju, mislim da su cijene i više nego korektne :wink: