MotoGP JEREZ 2005

Status
Not open for further replies.
Taubi said:
Postoje pisana i ne pisana pravila o fer i spotskoj borbi na stazi. Jedno od njih je da ako unutarnji vozač dostigne vanjskog vozaća do dvije trećine njegovog motora, vanjski mora pustiti što u ovom slučaju Sete nije učinio nego je pokušao prekasno zatvoriti Rossija. Za mene je ovo danas bila prava muška borba u kojoj ne krivim nikoga i tako se treba voziti a ne da i MotoGP postane ko Formula1 Tj.prilika da se odspava poslije ručka. U Superbikeu su se Baylis i Edvards stalno gurali ćak i nogama udarali pa su poslije trke zagrljeni pili šampanjac. To su borci a ne neki kao Biaggi koji stalno nešto protestiraju i nekoga krive. Na kraju za te pare šta su dobili neka i pokažu nešto .
Čitam, čitam i napokon... :naklon: :naklon: :naklon:
 
čitajući postove...htio bih samo nadodati jednu stvar...ono sa micanjem lijeve rosijeve noge sa pega....to se, istina, događalo cijelu trku...al fascinantno je da je čak i jedan od vozača ( nisam siguran koji,al mislim da je xaus...opet...nemojte me držat za riječ...kažem...nisam siguran...) reko da je rosi izgubio kontrolu, budući da mu je noga spala sa pega...i da je zato lupio setea... :wink:

enivej...pogledavši sudar na ovoj sličici...nekak se ne mogu oteti dojmu da se sete moga izući i bez izlijetanja :?
 
Sasa MK Motori said:
Evo ga, Ines nam je napisala reportazu. Ja sam malo dodao, obradio i postavio je ovdje : http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=861

Koliko god ja,u principu,slabo pratio utrke,mislim da je ovaj tekst potpuno točan.Na kraju,Saša je i postavio ovu kratku snimku svega,i po meni je tu jasno vidljivo da je Sete usro motku!
Neko je ovdje napisao nešto o preticanju i 2/3,a na snimci je vidljivo da je tu bila već paralelna vožnja kada je došlo do zatvaranja!

Doktor je doktor!Htjeli mi to priznat ili ne,al to je činjenica!
 
Lipo je reka komentator na Eurosportu:
Honda fans would say: Dirty ride by VR,
Yamaha fans would say: everything O.K.,
I would say: another moto incident!

To je vjerovatno najbliže istini!
 
Na ovoj snimci (kamera u helikopteru) je ocito da je Sete udario u Rossi-a kad su bili u skoro istoj liniji ili je cak Rossi bio ispred. Sete ga je udario ramenom u rucicu gasa. OKO SOKOLOVO :D
 
i onda onak pol sata svako malo za ruku kao boli me...vec sam to napisal al moram opet...nemrem se otet dojmu da padaju s 3 glave(nakano) i dizu se onda od ove ogrebotine frajer radi dramu, kao vidite ljudi vidite kaj mi je napravio udario me motorom, joj joj
:mrgreen:
 
Ma to je dodir u vožnji, ne znam zašto se tu diže prašina?
Pa to je moto sport gdje se postižu velike brzine, vozi se na granici, pa normalno da će se tu i i tamo dogodit dodir, pa šta sad?
Glavno da nitko nije ozljeđen!!!!!
 
Po meni je to čista borba.
Sjetite se utrke za prvaka u 250ccm kada je capirrosi srušio hardu. Tada bi capirrosi sigurno izletio da nije lupio u haradu i to je po meni bilo za zatvor. Rosi bi prošao zavoj da sete nije bio tamo a s druge strane sete je morao leći u zavoj i nije namjerno udario u rossia. Kao što rekoh, čisti fajt.... :cool:
 
Definitivno Rossi ima muda i znanje i to je to , necu reci da je Sete los , decko se dobro vozi i ljepo juri , ali, Rossi je cijelu trku snimao situaciju i nije mu se dalo voditi trku nego je taktizirao , znao sam da ce ga preci na samom kraju i uzeti vodstvo i tako je i bilo , bravo Dotore najveci je :cool:

Mislim da se Sete brze vozi po kisi i kisa mu vise pase nego Rossiju , to je samo moje misljenje
 
Evo, decki sa hr.rec.motocikli su skinuli zadnja tri kruga i pustili ih na net. Za one koji zele taj fight pogledati jos jednom, neka se pripreme na malo dulji download : http://www.motocikli.org/binaries/tomo/moto/2005_Jerez_Rossi_Sete_finale.avi

Na snimci se dobro vidi da je Rossi prvi puta prelazenje napravio na istom mjestu i isto jenogu malo spustio dolje. Istina da je u zadnjem krugu imao manje mjesta, ali morao ga je iskoristiti. Sette ga je u svakom slucaju vidio prije udarca. Mogao je malo popustiti jer bi Rossi otisao sigurno siroko. Po meni da ga nije udario, izvukao bi bolju putanju na izlasku iz zavoja i sigurno pobjedio Rossija.

A ono sa dodirivanjem ramena necu niti komentirati. To je bio stvarno dodir.
 
ma rossi bi onaj zavoj prosao cisto ko suza, onaj udarac setea ga je ispravio zato je i prosirio putanju toliko
pogledajte koliko se ispravio nakon udara...
 
Upravo sam ponovo odgledao završnicu utrke. Obraćao sam najviše pažnje na način kako se Rossi priprema za ulazak u zadnji zavoj, ono na što su me upozorili Damir i Šmrkavac. Fakat ima čudan tik s nogom uz tom trenutku: vjerujem da se radi o kombinaciji premještanja i pripreme za šaltanje u određenu brzinu, jer nisam zapazio da to radi u ostalim lijevim zavojima, isto tako nisam primjetio da to rade niti Gibernau niti drugi vozači. Ali, u nijednom krugu nije nogu spustio na zemlju kao u onom momentu kad se sjurio pored Gibernaua.

Rossi ima ludu želju da pobjeđuje, i za to je spreman riskirati, a to je ono što ga čini najvećim.

Po domaće bi se reklo: ima muda!
 
Sasa MK Motori said:
Evo, decki sa hr.rec.motocikli su skinuli zadnja tri kruga i pustili ih na net. Za one koji zele taj fight pogledati jos jednom, neka se pripreme na malo dulji download : http://www.motocikli.org/binaries/tomo/moto/2005_Jerez_Rossi_Sete_finale.avi

Na snimci se dobro vidi da je Rossi prvi puta prelazenje napravio na istom mjestu i isto jenogu malo spustio dolje. Istina da je u zadnjem krugu imao manje mjesta, ali morao ga je iskoristiti. Sette ga je u svakom slucaju vidio prije udarca. Mogao je malo popustiti jer bi Rossi otisao sigurno siroko. Po meni da ga nije udario, izvukao bi bolju putanju na izlasku iz zavoja i sigurno pobjedio Rossija.

A ono sa dodirivanjem ramena necu niti komentirati. To je bio stvarno dodir.
Oni koji prate Rossia kako treba mogli su primetiti tokom njegove karijere da cesto ume da sputi nogu, jednostavno ima takav stil kada zeli da poveca sigurnost , moguce da je se dosta na pripremama bavi i motokrosom.Noga cesto zna da spasi situaciju
 
Dirty said:
Sasa MK Motori said:
Evo, decki sa hr.rec.motocikli su skinuli zadnja tri kruga i pustili ih na net. Za one koji zele taj fight pogledati jos jednom, neka se pripreme na malo dulji download : http://www.motocikli.org/binaries/tomo/moto/2005_Jerez_Rossi_Sete_finale.avi

Na snimci se dobro vidi da je Rossi prvi puta prelazenje napravio na istom mjestu i isto jenogu malo spustio dolje. Istina da je u zadnjem krugu imao manje mjesta, ali morao ga je iskoristiti. Sette ga je u svakom slucaju vidio prije udarca. Mogao je malo popustiti jer bi Rossi otisao sigurno siroko. Po meni da ga nije udario, izvukao bi bolju putanju na izlasku iz zavoja i sigurno pobjedio Rossija.

A ono sa dodirivanjem ramena necu niti komentirati. To je bio stvarno dodir.
Oni koji prate Rossia kako treba mogli su primetiti tokom njegove karijere da cesto ume da sputi nogu, jednostavno ima takav stil kada zeli da poveca sigurnost , moguce da je se dosta na pripremama bavi i motokrosom.Noga cesto zna da spasi situaciju

pa nije li ga u jednoj situaciji ( nesičam se koja je trka bila,mislim da je još hondu vozija) upravo ta noga spasila.več su ga svi vidili na podu ali nekako se vratija :?:
 
Hornet-Ri said:
Ajde malo umjesto sta pises sta treba i ne treba procitaj sta sam boldao!!
Ponekad u zivotu nije dovoljno praviti se pametan treba imati pokrice za to sta se prica i pise!

Pod:

a) stvar i je upravo u tome, i smatram da ti nisi imao pokrica za to sto govoris, sto se nakraju i pokazalo. U svakom slucaju, da je Rossi zajebo, stvar bi sigurno zavrsila na raspravi Race Direction-a, a nije znaci da je sve cisto. Znaci, malo si se ti zaletio.

b) ono sto si boldao i je totalna glupost, jer ako cemo doslovno, Sete ga je mogao vidjet sto mozes zakljuciti po video snimaci, a i da ga nije vidio, morao ga je cut da ga jebes!!!!

Znam da je fora jurisat na vjetrenjace, ali fora je i priznat kad malo pogrijesis. Mene je malo iznerviralo kao si reagirao na komentar KittyBIKE, aludirajuci na razinu njezine inteligencije a sa nicim nisi pobio njezinu izjavu. Ali nema veze, NHF
 
Status
Not open for further replies.