Motor za žene

tomo3

Well-known member
Eto po naredbi šefice postavljam pitanje forumašicama vezano za početnički motor za žene. Šefica ima 160 cm, 55 žilavih kila i vozila je vespu na kojoj je imala problema sa šaltanjem (ručni mjenjač). Nije vozila 12 godina, i sukladno krizi srednjih godina planira nabaviti motor. Nadam se da će je proći, ali ako ima kakav dobar prijedlog, a pogotovo iskustva volio bi čuti.
 
Bilo koji motor na kojemu može s nogama do poda. Teško je reći prema njenoj visini i visini siceva motora, jer i noge znaju biti dulje ili kraće... Neka malo obilazi moto dučane i nek sjedne na sve što bi joj moglo biti interesantno.
 
Možda pomogne:

http://cycle-ergo.com/

(y)

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
kawasaki ninja 250 r

iako mislim da bi i s njom imala problema ...  :misli:

al svejedno nek proba
 
Igll said:
kawasaki ninja 250 r

iako mislim da bi i s njom imala problema ...  :misli:

al svejedno nek proba

Ma šta će joj to?
..pa će za godinu dana kukati da je pre slabo/pre sporo i sl.

- Neka uzme motor koji joj se vizualno sviđa, ako je pre visok motor za nju..moze ga spustiti donekle s "dog bone-om" i ćao.
Isti vrag kao s svima..ako imaš u glavi, možeš voziti bilo šta..polako i pametno..poginuti se može i na biciklu.

 
Bollocks!! said:
Ma šta će joj to?
..pa će za godinu dana kukati da je pre slabo/pre sporo i sl.

- Neka uzme motor koji joj se vizualno sviđa, ako je pre visok motor za nju..moze ga spustiti donekle s "dog bone-om" i ćao.
Isti vrag kao s svima..ako imaš u glavi, možeš voziti bilo šta..polako i pametno..poginuti se može i na biciklu.

samo jedan od prijedloga  :D

probat će valjda više modela pa vidjet sama koje su joj bitne značajke kod odabira
 
Relativna stvar.  Ja imam 167 cm i Africu Twin 750 pod guzom. A kolegica 162 cm visine i vozi V-max.
 
Zog said:
Jesi li ti normalna? :misli: :mrgreen: :lolcry: :shock:

:LOL: :LOL: :LOL:

Igll said:
kawasaki ninja 250 r

iako mislim da bi i s njom imala problema ...  :misli:

al svejedno nek proba

to  (y)
 
Zog said:
Jesi li ti normalna? :misli: :mrgreen: :lolcry: :shock:

Naravno da jesam. A isto tako sam i patuljak od 162 cm. S visinom od 160cm teta teško da ima veliki raspon motora na koji može sjesti i voziti ih kao početnik. A snaga i kubikaža se lako ukrote hladnom glavom. No, pošto vjerojatno nije riječ o klinki od 19 koja će se dokazivati pred muškim kolegama - tak je svejedno koji motor kupi. Dok god ima novaca za motor i registraciju.

Kad sam ja kupovala prvi motor davne 1988, tadašnji dragi mi je rekao da mogu kupiti bilo što samo da mogu nogama do poda i da ga mogu dignut kad se prehiti :mrgreen:
 
suza i locke said:
Relativna stvar.  Ja imam 167 cm i Africu Twin 750 pod guzom. A kolegica 162 cm visine i vozi V-max.

164 i na KLE-u (između ostalog) uz manje zahvate na sicu :wink: :mrgreen:
 
markookram said:

KTM Duke 390 http://www.ktm.com/naked-bike/390-duke-eu/highlights.html
se ne čini lošim odabirom za žensko dijete u kategoriji do 50 kg s kacigom.

Osim visine, ne bi bilo zgorega pogledati koliko kilograma ima hrpa željeza koju ponekad treba spriječiti da se ne prevrne u mjestu.

Kad sam se pentrao po Duke 125 činio mi se jako malenim, a 200 i 390 su iste veličine (osim "iznutra"). Navodno ima oko 140 kg, što je bitno lakše dići od 200-kilaša kakve sam znao dizati prijateljicama (mogu se sjetiti 3 različita modela).
 
a ER5...  iman jednog odlično stanje i za prodat slučajno...    :mrgreen:
 
Kakvi mlinci i mopedi ovo je idealna pila za ženu u najboljim godinama, kad je bal, nek trese jebal ga miš  :mrgreen:

 
A ne znam što dami preporučiti kad nije naveden iznos koji bi bila spremna izdvojiti ŠEFICA za motor,pa kad se izjasni onda možemo sa savjetima,,,,,, :misli:
 
tomo3 said:
Eto po naredbi šefice postavljam pitanje forumašicama vezano za početnički motor za žene. Šefica ima 160 cm, 55 žilavih kila i vozila je vespu na kojoj je imala problema sa šaltanjem (ručni mjenjač). Nije vozila 12 godina, i sukladno krizi srednjih godina planira nabaviti motor. Nadam se da će je proći, ali ako ima kakav dobar prijedlog, a pogotovo iskustva volio bi čuti.

moja cura ima iste mjere kao i tvoja zena (158cm ).
sa time da moja nije vozila prije toga nista sa vise od 50ccm.

nakon pregleda svih vozila odluka je pala na Honda NC 700S.


Zasto:

-- vrlo laka mogucnost spustanja cijelog motora za dobrih 4 cm bez utjecaja na voznost motora
-- ima samo cca 50 konja - cini se da je motor jaci - probna voznja
-- dovoljan okretni momenat za putovanja - cini se da ima vise - probna voznja
-- vrlo lako upravljiv - probna voznja
-- vrlo miran rad motora iako je samo dvocilindras
-- dio tanka koji je nablizi vozacu je dosta nizeg profila nego kod ostalih
-- serijski abs
-- relativno jeftin kod nabave - cijena iz liste je ca. 7000,-€
-- relativno jeftin kod odrzavanja i osiguranja
-- jedini sa tako niskim tezistem - tank nije na istom mjestu kao i kod ostalih vec je ugradjen u zadnjem donjem dijelu motora
-- umjesto tanka se nalazi dovoljno veliki pretinac da moze stati "manja" kaciga ili garderoba za vikend putovanje
-- motor oprasta puno gresaka koje "pocetnici" rade
-- vrlo ugodna pozicija sjedenja

uz to je moja cura bila kod sustera koji je na dzonovima moto cipela nadodao jos 2 cm.
sa tako preradjenim cipelama joj nikako nije odgovarao npr. gladius,hornet, cbf 600 ...... da dalje ne nabrajam.
osnovni razlog je oblik tanka joj nije dozvoljavao da se priblizi prednjem dijelu motora i automatski joj nije davao potreban osjecaj sigurnosti.



 
kronik said:
moja cura ima iste mjere kao i tvoja zena (158cm ).
sa time da moja nije vozila prije toga nista sa vise od 50ccm.

Tvoja je ko ja ;)
GPZ500s , 60 ks, 179 kg prazan
jako vozan ;)