Motorom po Istri

veliki

New member
Spremamo se motorom po Istri jer nikad tamo nismo bili.
Zanima me, ako je neko bio ,pa da malo objasni najzanimljivije gradove, sela, zaseoke, i ostalo što se isplati vidjeti. Kako je sa prenočištima i cestama.
Hvala za sad. (y)
 
Gle, nemreš fulat. Jedino si nabavi VRLO detaljnu i preciznu kartu jer tamo ima puteva (i puteljaka) bezbroj... Nađite si neki agro-gastro vodič i svakako klopajte po malim obiteljskim mjestima...
 
pa tako smo i mislili. Ako ima koji na netu koji je točan i precizan stavi link.
Mislili smo vozat se i onda di stanemo naći neko mjesto za prenočište, ali nam treba takva karta. (y)
 
Istra je trokut
možeš ići po obje strane, s time da je zapadna obala lakša za voziti i predvidljiviju su vremenski uvjeti
možeš ići po sredini i to Ypsilonom ili zavojitim cestama (Buzet, cerovlje, Pazin, Pula)
 
Mene ne zanima obala nego unutrašnjost i trebala bi mi dosta detaljna karta, da se vide mala sela i dali u njima ima mjesta za prenoćit.
 
Prije dva tjedna je bila raskopana cesta oko Podpićana, bio je obilazak preko Žminja, pa provjeri je li još uvijek tako, pogotovo ako misliš ići prema Motovunu.

Evo ti jedan lijepi đir po Istri:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,19072.0.html
 
Nismo planirali sad ići, nego na ljeto.
Tak da do onda moramo kompletirati karte i opremu.
Istra iznutra izgleda super, tako sam bar čuo.=)
 
u svakom slućaju nećeš požaliti-napravio jedan ljepi đir prije cca 3 tjedna.moj savjet ti je da ne radiš previše neke planove niti karte jednostavno probaj obići čim više uz laganini vožnju.ima dosta manjih zabaćenih restorana safinom papicom umjerene cijene barem sada van sezone,prekrasne ceste i priroda koju vrijedi doživiti izbliza.moja ruta je bila u kratkom-buje,motovun,piranski zaljev-kanavare,savudrija,umag,obišao šume poznate po tartufima,jezero iz kojeg se crpi voda za pulu i veliki dio istre itd,ko bi sve popamtio.ja sam vremenski bio ogranićen na dan i pol ali nije mi žao.dobar izbor (y)
 
sidneš na motor i odeš, ne bi da u ameriku ideš pa tribaju ko zna kakvi planovi  :eek:hne: :mrgreen:
 
Pudla said:
Prije dva tjedna je bila raskopana cesta oko Podpićana, bio je obilazak preko Žminja, pa provjeri je li još uvijek tako, pogotovo ako misliš ići prema Motovunu.

ne samo prema motovunu - to je glavna i jedina spojnica labin-pazin.
trenutno hak kaze:
"- do 29. travnja, zbog radova zatvorena je dionica državne ceste D 64 Gračišće-Pićan. Obilazak je Most Pićan-Žminj-Pazin, u oba pravca. "
a ako se dobro sjecam ta cesta ce biti raskopana cca do ljeta (mozda cak i kasnije), a onda zadnja dva tjedna se zbog asfaltiranja zatvara kompletna dionica sa obilaskom ili po y ili labin-barban ili boljun-cerovlje.

inace, mozes obici: hum, kotle, dvigrad pa makadamom do limskog kanala, savicenta (prepoznat ces gdje se snimaju reklame i filmovi), motovun, pazinska jama, beredine (jama) ...
za jesti: gračišće (mislim da je jedina konoba u selu), funtana barba ... nesto (na zadnjem zavoju prema vrsaru), vodnjanka u vodnjanu, marina u vrsaru ...
 
veliki said:
Spremamo se motorom po Istri jer nikad tamo nismo bili.
Zanima me, ako je neko bio ,pa da malo objasni najzanimljivije gradove, sela, zaseoke, i ostalo što se isplati vidjeti. Kako je sa prenočištima i cestama.
Hvala za sad. (y)
Većina postova ok uz jednu napomenu...pazi na asfalt jer je u kur.. po cijeloj Istri....sliskavac....
 
Nismo planirali sad ići, nego na ljeto.
Svakako ti je bolje ići 5-6 ili 9-10 mjesec, nema toliko gužve, Talijana po restoranima, domaći nisu premoreni, ima dosta ribe itd... Npr. sad je super ići brati šparoge  :wink: .
Za kartu ćeš se snaći kad dođeš tamo, ima. Neke vodiče dijele đaba, preciznu kartu kupiš na kiosku i trasiraš rutu uz kavicu. Hebiga, sad si i mene napalio :flamed:  :D
 
Pa tak smo i mislili, ali možda u 7 mjesecu.
Bitno je da se ima di prespavati kad nam se dalje nebude išlo,,makar kod neke bakice=)
 
Da, samo samo uzmi u obzir da će u 7. mjesecu  i kod none teško biti mjesta!
 
veliki said:
Pa tak smo i mislili, ali možda u 7 mjesecu.
Bitno je da se ima di prespavati kad nam se dalje nebude išlo,,makar kod neke bakice=)

ako mislis ic u 7. mjesecu rezerviraj sad :wink:
 
moj savjet ti je, da se ne vezes previse za neke karte i planove, jer istra nije bog zna kako velika, i u svakom mjestu, selu ili gradu, pogotovo u 7 mj. ako nadjes smjestaj za spavanje prihvati jer je sve krcato.. ceste su prilicno lose citaj skliske, pogotovo na istocnoj strani od Brseca prema Puli, u unutrasnjosti su sve takve, a na zapadnoj strani dobro pripazi od Limskog kanala prema Porecu (cesta koja ide preko Vrsara).. Ako se oces malo "zivlje" vozit, preporucam cestu Pazin-Baderna.. Sta se tice "jela i pica" u svakom manjem mjestu, dal u konobi, restoranu ili agroturizmu neces pozalit, svi ti vecinom imaju domace specijalitete po manje-vise pristojnim cijenama, govorim za unutrasnjost, dok ce te na moru vjerojatno "oderat" ako mislis uzivat u plodovima naseg najljepseg Jadrana.. Ako zelis jela od divljaci, toplo preporucam restoran "Dopo Lavoro" na Ucki, sigurno neces pozalit.. I naravno, ako zalutas negdje u ovim krajevima ili oces popit pivo, mozes se javit na PP i ostavi broj, pa ti se javim.. :piva:

Pozdrav
 
Hvala , zapisat ću tvoj broj ako mi zatreba.
Nisam neki živahan vozač, sa vn.om se niti ne vozi brzo, ali pripazit ću.
Takve sam informacije i trebao. (y)
 
Ja planiram vec 2 g obic tu istru kak spada i nikak da ulovimo vremena, mozda ove godine ...
 
Planira se noćenje u Pazinu i to bi bila polazna i dolazna točka za putovanja. Da ne tražimo svaki dan prenočište.
 
Preporucam Rovinj  (y)
Grad u kojem ima puno toga zanimljivoga za vidjeti.

Uz to, imaju i parking za motore!
Evo i slika  :mrgreen: