Motorom po Istri

linza said:
Tebi je tak svejedno kad nemres tam doc sa biciklom  :mrgreen:

http://www.istra.hr/svetvincenat/hr?&l_over=1

proso sam ja na biciklu onuda vise puta neg sto si ti crnku na varaderu provozao :wink:
 
jolly the roger said:
proso sam ja na biciklu onuda vise puta neg sto si ti crnku na varaderu provozao :wink:
ma tapija je savičenta :mrgreen:
 
oracle said:
ubi me ako znam kako se zove...ali ljetos sam tamo jela prehebeno dobru pizzu kad je bio onaj festival
opiši :shock:
 
jolly the roger said:
proso sam ja na biciklu onuda vise puta neg sto si ti crnku na varaderu provozao :wink:

Jel to trebala biti spustalica tebi ili meni  :misli:
 
evo mnb (ejla nino) ti je dobro opisao mjesta iz yamadadinog popisa , on sa malo usredotočio na zapadnu obalu,
moji prjedlozi su:
1.- Gračišće - moji omiljeni gradić u istri ,srednjevjekovni gradić trg još izgleda ko da je iz tog doba, nadgrobni spomenici s kosturskim glavama u reljefu smotra vina, pješačka staza vodi do mosta iz rimskog doba, potok, slap itd.  istarska konoba Marino-odlična klopa
2.- Boljun- isto srednjevjekovni gradić imaš putokaz do tamo čim izađeš iz tunela
3.- Motovun - naravno
4.- Livade- podno Motovuna grad tratufa bla,bla bla.
5.- Oprtalj - iz Livada prema gore idu zabavne serpentine, pogled na Motovun itd. Ralf Shumaher tamo negdje ima kuću.
6.- Završje - najstarije crkvene orgulje u istri na cesti iz Oprtlja prema Grožnjanu
7.- Grožnjan
8.- Kringa , istarski vampir
9.- Tinjan , smotra istarskog pršuta pršutarne
10.-Beram , srednjevjekovna crkva s poznatim "plesom mrtvaca"
11.-Hum, najmanji grad na svjetu, smotra rakije, aleja glagoljaša
12.-Kotle, rječica, mlin simpa mjestašce na putu za hum

....hmmmmm... ako mi još nešto padne na pamet dopišem...

da opet napomenem katastrofalan asfalt u istri

PS. sad sam skužio da neman niti jednu fotku iz tih mjesta :misli: ,a ništa morat ću ponovo svugdje i pofotkat sve :mrgreen:
 
Zar je stvarno tolko loš asfalt. Pun rupa i sklisi??
Onda samo polako i bez puno naginjanja, skretat ću ko prvašić :mrgreen:
 
linza said:
Zaboravili ste Svetivinčenat koji se nalazi izmedju Pule i Žminja  (y)
A Žminjka u Žminju  (y)
 
Evo ja sam iz Poreča i može se reći da sam "zaljubljenik"  :mrgreen: unutrašnjosti Istre, vjerojatno nema još puno afaltiranih cestica koje nisam prošao u Istri.
Za početak ti savjetujem ovaj komplet topografskih karata: http://www.istra.tv/kartografija/tk25/DEFAULT.htm
Ovo su do sada najdetaljnije i ažurnije karte koje sam do sada imao.
Ako te zanima povijest i priroda, imat češ što vidjeti u svakom pa i najmaljem mjestu u Istri (i na putu do njega).
Zanimljivo je i pogledati koji lokalni sajam ili feštu kod si ovdje, više informacija o događanjima možeš naći ovdje: http://www.istra.hr/hr/planiranje/kada_ici/ljeto?
Radim u turizmu pa ako bude potrebno mogu ti možda nešto i preporučiti u vezi smještaja, no pazi da su objekti u unutrašnjosti u pravilu bolje popunjeni od onih na moru (apartmani) naročito van turističke špice.
Pozdrav iz Poreča
Davi
 
a dobro ajde nije asfalt baš toliko loš (još smo živi i zdravi-da ćuknem o drvo) ali je sklizaviji nego u ostatku Hrvatske (vapnenac itd) malo je zahebano kad padne kiša (našao sam sa par puta na boku :bicikler: )

Davi ove karte su mrak  (y) definitivno kupujem, tenx
 
istra...
e sad, ima krdo toga...
jucer sam posjetila feštinsko kraljevstvo, onu novootvorenu spilju, stvarno za preporucit, nesto predivno..
rovinj (monkodonja na kukuletovici, romualdova pecina na limu a i sam grad jer ima iz svakog razdoblja ponesto crkva iz baroka, ovo iz renesanse, ono iz gotike, svasta), vrsar nema nis posebno ali volim ga kao gradic jer je malen i simpatican, pazinski kaštel, hum, motovun, buzet...beram - freske - obavezno otic vidit...ma ja najradje preporucam da se ne ide s nekim odredjenim ciljem jer svaki dio i svaki grad/gradic ima "ono nesto"..joj kako volim Istru!! kako bi moj mish rekao: fala bogu ca san istrijan !

za jesti: definitivno "Puli Jurića" u Jurićima, stara cesta žminj - pazin, nedaleko izlaza iz zminja s lijeve strane.. bila jucer i odusevljena (y) kapuz :slinavac:
 
Brankica said:
istra...
e sad, ima krdo toga...
jucer sam posjetila feštinsko kraljevstvo, onu novootvorenu spilju, stvarno za preporucit, nesto predivno..
rovinj (monkodonja na kukuletovici, romualdova pecina na limu a i sam grad jer ima iz svakog razdoblja ponesto crkva iz baroka, ovo iz renesanse, ono iz gotike, svasta), vrsar nema nis posebno ali volim ga kao gradic jer je malen i simpatican, pazinski kaštel, hum, motovun, buzet...beram - freske - obavezno otic vidit...ma ja najradje preporucam da se ne ide s nekim odredjenim ciljem jer svaki dio i svaki grad/gradic ima "ono nesto"..joj kako volim Istru!! kako bi moj mish rekao: fala bogu ca san istrijan !

za jesti: definitivno "Puli Jurića" u Jurićima, stara cesta žminj - pazin, nedaleko izlaza iz zminja s lijeve strane.. bila jucer i odusevljena (y) kapuz :slinavac:
potpisujem u potpunosti....ali obavezno u drustvu....Mislim i ja ovog proljeca napraviti jedan dir u unutrasnjost istre....sa meni vrlo dragom osobom...necu je imenovati..jer ona dobro zna o kome se radi.... :D
 
bmw m 5 said:
potpisujem u potpunosti....ali obavezno u drustvu....Mislim i ja ovog proljeca napraviti jedan dir u unutrasnjost istre....sa meni vrlo dragom osobom...necu je imenovati..jer ona dobro zna o kome se radi.... :D
teta zifcana? :misli:  :LOL:
 
ne nego jedna draga i voljena osoba koja vozi maloga plavoga zmaja na cetiri kola.....mala iskrica... :wink:...
 
bmw m 5 said:
ne nego jedna draga i voljena osoba koja vozi maloga plavoga zmaja na cetiri kola.....mala iskrica... :wink:...
pa nije bas zmaj...plavo prdekalo! :rofl: ode plavo prdekalo jos par kilometra natuc
 
Brankica said:
pa nije bas zmaj...plavo prdekalo! :rofl: ode plavo prdekalo jos par kilometra natuc
pa zar si sumnjala u moj izbor suputnika.... :misli:.....e nema potrebe...sve znas.... (y)