'Mudima zaprašuju ceste' (Turska-uzduž i popreko-..Cappadocia)

Mi smo i mislili se sa Cipra opet vratit u Tursku. 70 eura za tebe i motor? ili si imao i suvozača? (ako sam shvatila- bio si sam?)
Mi planramo preko Dardanela natrag na evropsko tlo, pa u Grčku!
 
Da u Tasacu-u su mi tražili 65 il' 70 eura do Cipra za mene i motor!!
a u Cesmi do Hios-a sam platia 24+45=65 eura!  :? (skup turski pomorski promet!  :palacdolje:
dok sam kasnije sa Chiosa do Atene platia 61euro. ..jeftinije me došlo ova duža tura sa Chiosa za Atenu (i veći konfor)

ps:a ovaj trajekt kojim sam mislio ić sa Chesme do Ancone(koji vozi jednom tjedno) karta je 250eura.
 
Da, skupi promet morem i benga! Jesi li ti držao onih navodno prpisanih 80 km/h  :LOL:(Jesi li imao problema s policiotima? Jer, ak se moramo toga držat nećemo vidjet pola toga što smo mislili , imamo samo 15 dana i ograničene financije :misli:)
 
Ma kakvi ograničenje brzine!!  :shock:  :LOL:  :LOL:
...ja mislim da bi završia u zatvoru da sam vozia 80km!!  :mrgreen:
neznam otkud taj podatak ZoltanBB-u!?  :? 
Vozi u skladu sa uvjetima na cesti(i prema svojim mogućnostima)!  (y)
Nemoj se dat "isprovocirat" pa da moraš bit uvjek prvi!! ;) vozi kako se osjećaš, Jer Turci i Grci voze auta totalno ludo!
ako si u koloni auta koja ide np/100-120 drži rastojanje..tek tolko da možeš sigurno prikočit! a ako se makneš u desnu stranu, ovaj iza tebe će te odma prestić!!  :LOL: Znači važi pravilo ako se skloniš ustranu!! ili se daš ljevo(ka sredini ceste! oni će te ili zaobić ili će ako si se pomjerio ljevo oni će se maknut desno jer misle da ćeš ih prestić!! :mrgreen:

jesu me u Skopju zaustavili, i u Albaniji....dalje nigdi..
u Albaniji mi je policajac pokušava nešto reć na Albanskom da nemam neki "klinac" tj:tia se "ogrebat za koji euro!  :LOL: No nije mu pošlo za rukom!  :mrgreen:

ps:pazi kroz Albaniju...ako se voziš po noći!!!
ja sam umalo naletia na blok siporeksa koji se nalazia na sred moje trake!!!  :shock:  :shock:  :shock:
i to onaj veliki!  da nisam pratia ispred sebe jedan đžip koji je to na vreme uoćia i nekako izbjega! nisam siguran da bi ga uočio!!  :x  :palacdolje: (ako možeš ikako zaobiđi Albaniju i Kosovo)  :wink: ostalo je ok.
 
gloginjaR said:
Ma kakvi ograničenje brzine!!  :shock:  :LOL:  :LOL:
...ja mislim da bi završia u zatvoru da sam vozia 80km!!  :mrgreen:
neznam otkud taj podatak ZoltanBB-u!?  :? 

He, he, mi bi jos sada gulili kaznu u nekom turskom kazanu da su nas ulovili. :)
S druge strane, ove lokalne cestice su bile toliko lose da ponekad stvarno nismo mogli brze. :shock:

Inace, u pravilu se motorima tolerira brzina okolnog prometa no ako nemas srece (ili ne znas pregovarati :) ), onda zavrsis sa zapisom u triptihu i kaznom od 100njak eura za prekoracenje brzine od 20km/h.

 
:cheer: weeeeeeeee..... glogy postao putnik!!  (y) (y) (y) neka, neka!!!
 
2fast4you said:
:cheer: weeeeeeeee..... glogy postao putnik!!  (y) (y) (y) neka, neka!!!

Sad konacno ima razlog da se ne druzi sa tobom  :jesus:
 
mislis, da se druzi sa mnom. ja sam ipak guru za putovanja  8)

dojadio ti zid, pa si upalio komp, ha? :paper:
 
Faber said:
Gloginjar kako lanac?  :mrgreen: :mrgreen: :wink: a nemoš vjerovat za sprej.  (y)

Hehe...  :mrgreen:
jedino kaj sam od alata i opreme za motor ponia je bia neki no-name sprej za gumu i laterman klješta!!!  :mrgreen:

lanac mi je nakon onog turskog asvalta i katrana...totalno u banani!  :(
pa sam na par mjesta pita sprej za kupit! no turčin govori ko će dat sprej!  :LOL:
uze kantu od 25 litara ulja prelie u malu bočicu i fino nauljija lanac.
  (y)

ali sad kad sam se vratia prvo sam ga dobro naprska WD-om pa ga obrisa krpom... i onda dooobro našprica
sad se sav bjeli od spreja!  :wink:
i jedino sam ga još malo pritega juče na servisu....jer je se na par mjesta olabavia, i sajela od kuplunga mi se malo 'istegla' isto! ...a to je normalno za tu kilometražu u komadu!  :misli:
(y)
 
gloginjaR said:
Hehe...  :mrgreen:
jedino kaj sam od alata i opreme za motor ponia je bia neki no-name sprej za gumu i laterman klješta!!!  :mrgreen:

lanac mi je nakon onog turskog asvalta i katrana...totalno u banani!  :(
pa sam na par mjesta pita sprej za kupit! no turčin govori ko će dat sprej!  :LOL:
uze kantu od 25 litara ulja prelie u malu bočicu i fino nauljija lanac.
  (y)

ali sad kad sam se vratia prvo sam ga dobro naprska WD-om pa ga obrisa krpom... i onda dooobro našprica
sad se sav bjeli od spreja!  :wink:
i jedino sam ga još malo pritega juče na servisu....jer je se na par mjesta olabavia, i sajela od kuplunga mi se malo 'istegla' isto! ...a to je normalno za tu kilometražu u komadu!  :misli:
(y)
heheheh! ajde bar si se nekako snašao.
ma čuo sam od Gospon Blaža da si zaboravio sprej za lanac...  :mrgreen: :wink:
eto stari kad dođem u ST javim se  (y)
 
Znam! tj:pretpostavljam ko ti je reka  :mrgreen:
znam kome sam šta priča  :misli:  :wink:
čujemo se ..

Ljudi Hvala na čestitkama!  (y)
..nadam se da će bit još vakih i sličnih putovanja samo da je lovice skupit  :mrgreen:
(y)