Murija uzela motor!?

Status
Not open for further replies.

Kico Replica

New member
E ovako da krenem .. naime imao sam susret s murijom .. nisam kanio bjezat jer nisam bio pri gorivu i motor je trokao nest.. ! i uredno sam stao i sve .. !

radi se o cross motoru Honda CR 250 , trazili me prometnu od motora i knjizicu vozila ... ja naravno dok sam objasnio da to nemoze nikako imat.. oni su medjutim trazili da ima dam broj sasije .. i kad pogledali broj sasije je prefarban i izlizan pa se nije moglo ocitat moglo se prvi par ali jedva.. i sad posto ja nemam nikakvih papira od motora niti nista oni su meni uzeli motor i rekli kad provjere jel to ukradeno i na kome je motor onda ce mi tek vratit .. ! dobio sam neku potvrdu o privremenom oduzimanju vozila.. 

sad je moje pitanje .. : koliko ce muriji trebat da oni provjere broj sasije i vide dal je to ukradeno i sve uredno ?  dal cu uopce doc kako do motora.. ? jel postoje kakve sheme da vratim motor nazad ? jel cu opce ja taj motor ikad vise vidjet.. !?

hvala na razumjevanju (unaprijed )
 
Pa možeš valjda i ti njima dokazati od kuda ti motor. Pa nije ti pao sa neba u garažu.
Policija će provjeriti ima li potražnica za takav motor. Mi tebi vjerujemo da ga nisi drpio, ali da ga tebi netko mazne vjerojatno bi volio da murja napravi istu stvar.

Naoružaj se strpljenjem.
 
Uz sve navedeno kaznu ces sigurno dobit jer nemozes vozit tehnicki neispravan motor po cesti
 
sve je OK ali ako zatraže naćin uvoza motora odnosno carinsku deklaraciju može biti problema. Puno cross motora ulazi ilegalno u RH, ako je ušao kao takmičarski i ostao , onda može biti pored prometnog i carinski prekršaj.Ako nemaš štelu, provjera nekada traje i preko 3 mjeseca. :palacdolje: osobno mislim da ,ako motor nema ni mame  ni tate da češ ga gledati u Marsoniji u žici :palacdolje:
 
Kico Replica said:
sad je moje pitanje .. : koliko ce muriji trebat da oni provjere broj sasije i vide dal je to ukradeno i sve uredno ?  dal cu uopce doc kako do motora.. ? jel postoje kakve sheme da vratim motor nazad ? jel cu opce ja taj motor ikad vise vidjet.. !?

hvala na razumjevanju (unaprijed )
Trebat će im. Podosta. Ako se projevi zaista ne vide pa to pošalju na vještačenje.
A ti za početak trebaš nabaviti neki dokaz o vlasništvu. Ako imaš neki papir, a brojevi se kako-tako vide ima šanse da se riješi u razumnom vremenu. Ali niti onda ti ne gine preko nekoliko prekršajnih prijava.
 
Ukoliko ne priložiš nekakav papir na kojem se vidi broj šasije bojim se da će proteči hohoho vremena prije nego ga dobiješ nazad!
 
aha , nije bitno za prekrsajne prijave samo nek motor vrate ili nesto .. !

razmisljao sam prije da njih to rjesim i dodem do prvog vlasnika .. da idem do onog od koga sam kupio motor pa od koga je on kupio .... i tak redom .. ! ? ?

hvala na odgovorima..
 
jeftinije će te koštati da kupiš drugu CR-ku nego da ovu platiš ....  :mrgreen:
 
Kolega je imao slični problem, motor nije nikad dobio, (Tomos Automatic  :LOL:) navodno se nije moglo otkrit od kud je, i vele da je poslan na vještačenje  :misli:
I onda znaju zakucat nove brojeve na njega pa ga prodat nakon par godina  :mrgreen: I TO LEGALNO  :mrgreen:
 
Ajmo ovako;
Imaš li bilo kakav dokument u kojem se vidi broj šasije?

Ako nemaš,kako si siguran da motor nije zbilja ukraden?
:misli:
 
nadji zadnjeg vlasnika s papirima,reci da si kupio motor i da je sve uredno i objasni mu situaciju u koju si upao...
valjda ce bit covjek pa ti dati prijepis.  (y)
samo ako je prodavan par puta pa svako svakome ostao duzan (sto nije rijedak slucaj) onda si u banani  :shock:
 
upravo i da si kupio motor i da je bio regan više puta u RH , ako se otkrije da je bio negdje spaljen ti ga više vidjeti nečeš i sljedi ti dugotrajan sudski spor sa bivšim vlasnicima , svi ste tzv.kupci u dobroj vjeri  :palacdolje: Motor dobija pravi vlasnik ili osiguravatelj ako je isplatio štetu. U slučaju da je ilegalno u RH opet si naježio glede carine, plačaš kaznu za car. prekršaj,+ prometni prekršaj, eventualno ti daju da ocariniš motor ako ne nađu prijašnjeg vlasnika, bit če ti preskupo
 
VooDoo said:
nadji zadnjeg vlasnika s papirima,reci da si kupio motor i da je sve uredno i objasni mu situaciju u koju si upao...
valjda ce bit covjek pa ti dati prijepis.  (y)
samo ako je prodavan par puta pa svako svakome ostao duzan (sto nije rijedak slucaj) onda si u banani   :shock:

:jesus:

hondamoto said:
upravo i da si kupio motor i da je bio regan više puta u RH , ako se otkrije da je bio negdje spaljen ti ga više vidjeti nečeš i sljedi ti dugotrajan sudski spor sa bivšim vlasnicima , svi ste tzv.kupci u dobroj vjeri  :palacdolje: Motor dobija pravi vlasnik ili osiguravatelj ako je isplatio štetu. U slučaju da je ilegalno u RH opet si naježio glede carine, plačaš kaznu za car. prekršaj,+ prometni prekršaj, eventualno ti daju da ocariniš motor ako ne nađu prijašnjeg vlasnika, bit če ti preskupo

A da možda pročitaš prvi post pa skužiš da je riječ o kros motoru, koji nije moguće registrirati bez modifikacija i homologacije prije nego počneš dijeliti bezvezne komentare ?
 
kubik said:
:jesus:

A da možda pročitaš prvi post pa skužiš da je riječ o kros motoru, koji nije moguće registrirati bez modifikacija i homologacije prije nego počneš dijeliti bezvezne komentare ?
a da ti pročitaš post možda bi shvatio da se to odnosi i na registrirane motore opčenito a ne samo kros motore. Napisao sam situacije iz prakse jer nešto slučajno malo znam o tome
 
kud si iso stajat? kolko ti je trebalo benzina da preskocis prvu grabu? :no:

sparaj lovu jer ce te ovo skupo stajat  :(
 
hondamoto said:
a da ti pročitaš post možda bi shvatio da se to odnosi i na registrirane motore opčenito a ne samo kros motore. Napisao sam situacije iz prakse jer nešto slučajno malo znam o tome

Pročitao 3 puta i ono što si ti napiao nema veze sa kicinom CR-kom.....to je općenito za motore napisano i žao mi je ako si imao grozna iskustva, al ne pomaže to tvoje iskustvo u ovom slučaju.

Ovaj motor je '89 godište, i kupljen je u hrvatskoj . Sad da kico ide tražiti svakog u lancu prodaje i da traži račun ili nešta slično za motor star 19 godina možeš samo zamisliti kako će naći papire.

A motor nije bio registriran, niti je uvežen izvana.......
 
Vidim da te svi nešto podržavaju...
Jesam li ja ovdje jedini kojem je drago da ti je zapljenilo motor?

Možda sam idiot šta plačam osiguranje za razliku od neke kamikaze koji će kad tad nekoga sjebati i pucat ga kurac tko će to platit...
 
kubik said:
Pročitao 3 puta i ono što si ti napiao nema veze sa kicinom CR-kom.....to je općenito za motore napisano i žao mi je ako si imao grozna iskustva, al ne pomaže to tvoje iskustvo u ovom slučaju.

Ovaj motor je '89 godište, i kupljen je u hrvatskoj . Sad da kico ide tražiti svakog u lancu prodaje i da traži račun ili nešta slično za motor star 19 godina možeš samo zamisliti kako će naći papire.

A motor nije bio registriran, niti je uvežen izvana.......
onda imaš drugi dio posta koji se odnosi na carinu.Motor sigurno nije proizveden u RH :mrgreen: znaći , naprimjer, i ako je podrijetlom iz bliske BiH opet je u carinskom prekršaju , dokazivanje podrijetla, jeli carinska roba ili ne,...Ima i 5-6 motora koji su uveženi u D.Miholjac na ime motocross kluba i za vrijeme rata nestali po privatnim garažama.Te crosserice su uvežene privremeno te se kao takve nisu nikada nacionalizirale,takvih primjera ima jako puno. Osobno nisam imao groznih iskustava ali sam se prirodom svog posla sreo sa mnogima i vjeruj mi i kada su najćišći papiri može biti jako puno sr..
 
Status
Not open for further replies.