Murija uzela motor!?

Status
Not open for further replies.
Hrvoje said:
Sve 5.
Ali trebaš dokazati da si je sam napravio  :mrgreen:

A ne bi li trebalo biti obratno? Da oni dokazuju da je nisam sam napravio? No tu tom slučaju ide privremeno oduzimanje, ofkors. A kak da ja dokažem da sam je sam napravio? Da im pokažem slike raskopanog motora, ili da mi povjeruju na lijepe oči  :misli:
 
To ti i govorim. Bolje da ti dokažeš da si sam napravio, nego da oni dokazuju da nisi.:LOL:
A kako ćeš to dokazati, nemam pojma. :mrgreen:
 
Hrvoje said:
To ti i govorim. Bolje da ti dokažeš da si sam napravio, nego da oni dokazuju da nisi.:LOL:
A kako ćeš to dokazati, nemam pojma. :mrgreen:
odvedem ga na stazu, 5 besplatnih krugova i piva, pa nek piše šta hoće  :mrgreen:
 
moj pajdo, kak ovi nabrajuju, ti si trebo na licu mjesta okrenit janjca i gajbu piva pa da dečki u plavom zažmire, kad si već osto. čovjek ide na poštenje, misli neću bježat pa ćmo se dogovorit, pa naletio na kmicu koja nije fleksibilna. sretno s bajkom
 
Ja sam imao slican slucaj.. Ako si ti stajao na mjestu i radio nešto oko motora, nema ti on šta srat, jedino ako te je ulovio da se vozis po cesti ima..
Meni je motor neregistriran (Honda XL 600), kada sam imao 14 godina, sa tom hondom sam otisao do grada kupit pijaču, jer smo feštijali na jednom
potoku, i ispred marketa parkiram hondu, i dodjem van sa punom torbom pive i ostalog, i vidim pandur mi stoji nad motorom i trazi broj šasije...

I ja sam mu ljepo reko da mi nemoze dat kaznu jer me nije ulovio, nego je motor bio parkiran.. i zvao sam frenda, dosao sa kombijem, prebacio me na potok i sve lepo ostalo ok
 
iTox said:
I ja sam mu ljepo reko da mi nemoze dat kaznu jer me nije ulovio, nego je motor bio parkiran.. i zvao sam frenda, dosao sa kombijem, prebacio me na potok i sve lepo ostalo ok

vidi se da si bistar....
upravo si tom recenicom rekao da si ga vozio...
takvima treba ljepit kazne, jos kazes 14 godina, nema nego preko ušiju
 
pK said:
vidi se da si bistar....
upravo si tom recenicom rekao da si ga vozio...
takvima treba ljepit kazne, jos kazes 14 godina, nema nego preko ušiju

gledaj.. u tom trenutku mi nije bilo nista bitno nego da ne platim kaznu, a zamisli jos da mi da odgodu polaganja :S???
 
iTox said:
gledaj.. u tom trenutku mi nije bilo nista bitno nego da ne platim kaznu, a zamisli jos da mi da odgodu polaganja :S???

tad si imao 14 godina.. sta ima vrijedi dat odgodu polaganja kad ti nemos svejedno prije 16 polagat .. razmisli ..
 
Kico Replica said:
tad si imao 14 godina.. sta ima vrijedi dat odgodu polaganja kad ti nemos svejedno prije 16 polagat .. razmisli ..
ako sam ja dobro skonto odgoda ti vredi u tom slučaju, znači ak on ima 14 i dobije odgodu 2 godine, može polagat tek sa 18, a ne sa 16, ako griješim nek me isprave. i usput šta bi itoxu vredila odgoda ka se vozio bez vozačke na velkom motoru, on bi kršio i dalje zakon i neko bi mu sređivo kazne, to je naš zakon i naša država
 
iTox said:
Ja sam imao slican slucaj.. Ako si ti stajao na mjestu i radio nešto oko motora, nema ti on šta srat, jedino ako te je ulovio da se vozis po cesti ima..
Meni je motor neregistriran (Honda XL 600), kada sam imao 14 godina, sa tom hondom sam otisao do grada kupit pijaču, jer smo feštijali na jednom
potoku, i ispred marketa parkiram hondu, i dodjem van sa punom torbom pive i ostalog, i vidim pandur mi stoji nad motorom i trazi broj šasije...

I ja sam mu ljepo reko da mi nemoze dat kaznu jer me nije ulovio, nego je motor bio parkiran.. i zvao sam frenda, dosao sa kombijem, prebacio me na potok i sve lepo ostalo ok

da sam ja bio na mjestu tog policajca sigurno nebi otišao na taj potok sa torbom punom cuge,nego bi ti tatek došao u policijsku postaju po vrlog sineka,a poslije bi socijalna služba imala posla....
 
Hrvoje said:
Ja sam se osvrnuo na postove u stilu ko ga *ebe, to mu i treba da su mu ga uzeli. Ako mi plaćamo, zašto ne bi i on.
Naravno da je idiotski registrirati nešto za čime nema potrebe ako se vozi po šumama i gorama naše zemlje ponosne.

I šume su javne površine. Svuda gdje ti kao planinar smiješ šetati, smijem se i ja voziti.
 
presli ste u off.. al et od toga neki zive heh.. !

da vas pitam .. ako se ispostavi da je sve u redu s motorom .. ocu ja dobit onda neki papir od njih da je to sve uredno ili nesto ? taj broj sto se nevidi dobro oce ga oni kucat ili sta ?
 
Kico Replica said:
presli ste u off.. al et od toga neki zive heh.. !

da vas pitam .. ako se ispostavi da je sve u redu s motorom .. ocu ja dobit onda neki papir od njih da je to sve uredno ili nesto ? taj broj sto se nevidi dobro oce ga oni kucat ili sta ?
jako teško, prvo če tražiti podrijetlo motora, ne mora biti ukraden, ali če tražiti kako je ušao u RH odnosno u Ex.YU. Bojim se da ćeš u najboljem slučaju utvrđivati vlasništvo sudskim putem i da će zapiti između carine i murije. Želim ti puno sreće ali mislim da će biti preskupo i da ti se neće isplatiti. Sretno (y)
 
trust said:
da sam ja bio na mjestu tog policajca sigurno nebi otišao na taj potok sa torbom punom cuge,nego bi ti tatek došao u policijsku postaju po vrlog sineka,a poslije bi socijalna služba imala posla....
ja bi samo cugu uzel
 
nest mi je murijak pricao u tom slucaju ako bude tako nesto pa nemogu motor dobit nazad.. da mogu tuzit onog tko mi je prodao da mi vrati motor nazad(u slucaju da je ukraden , da nije carinit(ja to nisam mogao nikako znati) .... ) jel to moguce?
 
Alen said:
Vidim da te svi nešto podržavaju...
Jesam li ja ovdje jedini kojem je drago da ti je zapljenilo motor?

Možda sam idiot šta plačam osiguranje za razliku od neke kamikaze koji će kad tad nekoga sjebati i pucat ga kurac tko će to platit...


i ja se slazem sa time. koji klinac ides na cestu ako nemas registriran osiguran motor. ja ti nebi nikada vise dozvolio da prijavis i vozis motor. sorry ali za to nemam razumijevanja
 
Kico Replica said:
nest mi je murijak pricao u tom slucaju ako bude tako nesto pa nemogu motor dobit nazad.. da mogu tuzit onog tko mi je prodao da mi vrati motor nazad(u slucaju da je ukraden , da nije carinit(ja to nisam mogao nikako znati) .... ) jel to moguce?

teoretski da, ako imas kupoprodaju pokrivenu papirima

edit: to bi onda znacilo da imas papire koji su vjerojatno krivotvoreni

kako se meni cini, ti nisi nista kupio legalno, nista ne glasi na tebe
i ni na sto nisi platio porez
zapravo si bio samo u posjedu tog motora, a ne proveden kao vlasnik

ako je tako, zaboravi tuzbu i nadaj se sto manjoj kazni
jednostavno nisi imao srece (uz to sto si krsio zakon)
 
hvala na odg..


nego evo murija je danas bila kod bivseg vlasnika od koga sam ja kupio motor.. ali nije bio kod kuce doci ce opet u ponedeljak znaci on sad kao rade u procesu nesto tog motora.. sta bi trebalo znacit ako vec obilaze bivseg vlasnika ?
 
Kico Replica said:
hvala na odg..


nego evo murija je danas bila kod bivseg vlasnika od koga sam ja kupio motor.. ali nije bio kod kuce doci ce opet u ponedeljak znaci on sad kao rade u procesu nesto tog motora.. sta bi trebalo znacit ako vec obilaze bivseg vlasnika ?

Sa bivšim vlasnikom obavit će obavijesni razgovor da utvrde činjenično stanje, odnosno, da li je on uistinu tebi prodao motor, odnosno kako je on došao u posjed istoga. ako je motor popaljen, ti ga naravno nećeš više vidjeti, a lovu koju si dao "frendu" zaboravi. Možeš ga jedino tužiti privatnom tužbom za povrat love ako se drugačije ne dogovorite. I usmeni dogovor prilikom kupnje ima pravnu osnovu, pa ako nemaš (a nemaš) kupoprodajni ugovor, i usmena pogodba se "računa" na sudu.

BTW, to ti je škola za ubuduče.
('ko će kog ako ne svoj svog  :pelvic_thrust:)
 
BobaCH said:
..., i usmena pogodba se "računa" na sudu.

je, samo kaj buju si dva advokata iskolovala djecu dok to zavrsi  :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.