Murija uzela motor!?

Status
Not open for further replies.
Alen said:
Vidim da te svi nešto podržavaju...
Jesam li ja ovdje jedini kojem je drago da ti je zapljenilo motor?

Možda sam idiot šta plačam osiguranje za razliku od neke kamikaze koji će kad tad nekoga sjebati i pucat ga kurac tko će to platit...
platit će to on bez brige a i ti češ dobit lovu tak da se netrebaš previše sekirat (y)
 
Alen said:
Vidim da te svi nešto podržavaju...
Jesam li ja ovdje jedini kojem je drago da ti je zapljenilo motor?

Možda sam idiot šta plačam osiguranje za razliku od neke kamikaze koji će kad tad nekoga sjebati i pucat ga kurac tko će to platit...


...ima nas idiota više...osiguranje+kasko...6.500 kunjerosa... :(
 
Ne mogu reći da mi je drago kaj je netko ostao bez motora  :? , ali u redu je da se takve stvari poput navedene provjeravaju. Motor je bio u prometu bez registracije, dakle i bez osiguranja, naknade za ceste...i sve one điđe-miđe koje ostatak nas plaća. I ja sam se istovario za 5.000 kunića glede rege, osiguranja, kaska... Za dotični motor, da ga se stavilo u "legalu" pretpostavljam da kućna kasa nebi propala.
Ono "jeftinije", kako se pokazalo, na kraju uvijek ispadne najskuplje. Zamisli da si nekoga ili netko tebe, trknuo.

Kazne za neregan motor neće biti jer te nisu zatekli u vožnji niti si ga imao upaljenog, ali ostao si bez motora radi usrane rege od par-sto kuna. A ljeto i sunce vabe na vožnju...  8)
 
BobaCH said:
ali ostao si bez motora radi usrane rege od par-sto kuna. A ljeto i sunce vabe na vožnju...  8)


....ali on taj drlog niti ne može regat i da hoće...jer nema sve potrebno za vožnju cestom...to je natjecateljski motor za kros, za regu mu čuda trebaju, svjetla, žmigavci i još koješta...a kaj onda radi s njim na cesti???
Kaj se po šumi ne vozi??? :misli:
 
BobaCH said:
Ne mogu reći da mi je drago kaj je netko ostao bez motora  :? ,
A da je neko ostao bez auta zbog iste stvari? :)

U biti krivo sam se izrazio da mi je drago, nisam ni najmanje zejedljiv, ljubomoran ili sl. - preciniji opis bi bio da mi puca neka stvar za to, snašlo ga što je i tražio.

 
BobaCH said:
Ne mogu reći da mi je drago kaj je netko ostao bez motora  :? , ali u redu je da se takve stvari poput navedene provjeravaju. Motor je bio u prometu bez registracije, dakle i bez osiguranja, naknade za ceste...i sve one điđe-miđe koje ostatak nas plaća. I ja sam se istovario za 5.000 kunića glede rege, osiguranja, kaska... Za dotični motor, da ga se stavilo u "legalu" pretpostavljam da kućna kasa nebi propala.
Ono "jeftinije", kako se pokazalo, na kraju uvijek ispadne najskuplje. Zamisli da si nekoga ili netko tebe, trknuo.

Kazne za neregan motor neće biti jer te nisu zatekli u vožnji niti si ga imao upaljenog, ali ostao si bez motora radi usrane rege od par-sto kuna. A ljeto i sunce vabe na vožnju...  8)
Zna se koja vozila podliježu registraciji. Samo ona koja prometuju po javnim cestovnim površinama. Zašto bi onda registrirao i plaćao osiguranje za motor kojeg vozim isključivo po šumi???

Uostalom, u konkretnoj situaciji ovaj se motor ne može registrirati jer ne može proći tehnički pregled. Ali i bez toga se može platiti osiguranje.
Uostalom, ne vidim problema ako neki idiot ne plati osiguranje. Štetu će platiti osiguravajuće društvo, a onda će njega ganjati za nadoknadu te štete. I amen.
 
Hrvoje said:
Zna se koja vozila podliježu registraciji. Samo ona koja prometuju po javnim cestovnim površinama. Zašto bi onda registrirao i plaćao osiguranje za motor kojeg vozim isključivo po šumi???

Murja ga nije čopila u šumi.  :wink: Ne pričamo o tome.
A kako do šume, zna se..Motor na prikolicu.
 
BobaCH said:
Murja ga nije čopila u šumi.  :wink: Ne pričamo o tome.
A kako do šume, zna se..Motor na prikolicu.
Ja sam se osvrnuo na postove u stilu ko ga *ebe, to mu i treba da su mu ga uzeli. Ako mi plaćamo, zašto ne bi i on.
Naravno da je idiotski registrirati nešto za čime nema potrebe ako se vozi po šumama i gorama naše zemlje ponosne.
 
A sta u slucaju da mene murija zaustavi dok u kombiju vozim motor do staze? Nemam apsolutno nikakvih papira od motora, broj sasije je jasno vidljiv ali ga nece moci pronaci jer je dovezen iz Austrije, bez carinjenja.
Naravno, ovo je sve hipotetska situacija i ja takav motor ne posjedujem  8)
 
Freelancer said:
A sta u slucaju da mene murija zaustavi dok u kombiju vozim motor do staze? Nemam apsolutno nikakvih papira od motora, broj sasije je jasno vidljiv ali ga nece moci pronaci jer je dovezen iz Austrije, bez carinjenja.
Naravno, ovo je sve hipotetska situacija i ja takav motor ne posjedujem  8)
pa mora se imati nekakav papir...npr.račun gdje je motor kupljen !!!! a registrirat ga cestu nemoraš nikad !!!
 
ja sam 8 mjeseci čekao da mi ga vrate.. za to vrijeme najskuplje elektronske komponente su pokradene sa njega.. motor je totalno istrunuo jer je bio bez oklopa i tak to.... najinteresantnije je da su te komponente maznute dok je bio u "cuvanom i osiguranom" policijskom deponiju....

nakon tog sveg reklid a je motor naravno cist, da nema problema i tak.. fala.. sad jos 10 000 kn za reparaciju


zapravo je skuter al je 150 cc u papirima pa je zakonski gledano motor  :LOL:
 
rednyaW said:
najinteresantnije je da su te komponente maznute dok je bio u "cuvanom i osiguranom" policijskom deponiju....

i kakav je bio njihov komentar na to?? :misli:
 
Freelancer said:
A sta u slucaju da mene murija zaustavi dok u kombiju vozim motor do staze? Nemam apsolutno nikakvih papira od motora, broj sasije je jasno vidljiv ali ga nece moci pronaci jer je dovezen iz Austrije, bez carinjenja.
Naravno, ovo je sve hipotetska situacija i ja takav motor ne posjedujem  8)
U tom slučaju se motor predaje carini u nadležnost,provodi se prekršajni postupak i nakon završetka postupka se motor može ocariniti, ako se nevaram plačaš samo carinu i porez no ne i trošarinu budući da nije za cestovnu upotrebu
 
maznuli su ga i meni, u centru Zagreba...
a tuljan je rekao da su ga odvezli jer taj bike prati vec duze po gradu i da nije osposobljen za promet...

sad meni nije jasno kako on moze doc, bez vozaceva prisustva (ovaj put mene) i potrpat ga u kombi...
btw...digao sam ga ujutro kad sam donio papire
 
Freelancer said:
A sta u slucaju da mene murija zaustavi dok u kombiju vozim motor do staze? Nemam apsolutno nikakvih papira od motora, broj sasije je jasno vidljiv ali ga nece moci pronaci jer je dovezen iz Austrije, bez carinjenja.
Naravno, ovo je sve hipotetska situacija i ja takav motor ne posjedujem  8)
U hipotetskom slučaju?
Teška p****rija!
Ako nemaš papira oduzet će ga na ho-ho-ho da utvrde da li je ukraden.
Ako imaš papire iz kojih se vidi da je uvezen.... oduzimanje i prekršajni postupak zbog carinskog prekršaja.

pK said:
sad meni nije jasno kako on moze doc, bez vozaceva prisustva (ovaj put mene) i potrpat ga u kombi...
btw...digao sam ga ujutro kad sam donio papire
Može.... ne zna se vlasnik, a postoji sumnja da je riječ o "predmetu kaznenog djela" :mrgreen:
 
A sta ako sam ja sam napravio tu ramu, i na to sve slozio dijelove za koje mi ne trebaju nikakvi papiri, pa ni za masinu? Ne moram ga ni atestirati jer se ne vozi po cesti...
 
Meni ta vožnja po šumi nije baš jasna.Čisto sumnjam da se smije sa nekakvim sklepanim motorom voziti po šumskim putevima.Što je sa zagađivanjem okliša,zelenim površinama i sl.
 
trust said:
Meni ta vožnja po šumi nije baš jasna.Čisto sumnjam da se smije sa nekakvim sklepanim motorom voziti po šumskim putevima.Što je sa zagađivanjem okliša,zelenim površinama i sl.

kak ide ona - kad je bal nek je maskembal. ako si lokalni šerifi mogu dozvolit bjesne koncesije za eksploataciju raznih zajedničkih prirodnih dobara i poslije nam to prodavat, pivovare ispuštat razna sranja u potoke, mesni prerađivači smrdit i da ne nabrajam dalje..što se nebi smjelo vozit po šumama :jesus: ..oni možda plačaju kakav harač, al nevidim baš previše da se to koristi u predviđene svrhe.. :LOL: :LOL:
 
Osnovne odredbe...članak 2. kaže da šumski i poljski putevi spadaju u kategoriju nerazvrstanih cesta,pa za vožnju i po šumi treba imati registriran motor...
 
Freelancer said:
A sta ako sam ja sam napravio tu ramu, i na to sve slozio dijelove za koje mi ne trebaju nikakvi papiri, pa ni za masinu? Ne moram ga ni atestirati jer se ne vozi po cesti...
Sve 5.
Ali trebaš dokazati da si je sam napravio  :mrgreen:

trust said:
Meni ta vožnja po šumi nije baš jasna.Čisto sumnjam da se smije sa nekakvim sklepanim motorom voziti po šumskim putevima.Što je sa zagađivanjem okliša,zelenim površinama i sl.
Ne govorimo o šumskim/poljskim putevima nego o šumi/polju.
A da li se to smije ili ne? Kako gdje. U svakom slučaju to su već slučajevi koji nisu u izravnoj ingerenciji mup-a.
 
Status
Not open for further replies.