murija zaustavlja !!!

Status
Not open for further replies.
stankovukovic said:
svaka cast onima koji bjeze

Stvarno svaka čast... od danas su i meni uzori...

Di ćeš časnije i pametnije pod toga?
 
crazy horse said:
zaustavljaju i mjere galamu,i to samo ekipi na 2 kotaca,

da se svi skupimo u znak protesta na to njihovo SELEKTIVNO KAŽNJAVANJE ( jer nisam cuo da se zaustavljaju i auti i da se njima mjeri buka) i ispred murije im nas 500 tinjak odsviramo jednu sonatu u trajanju od nekoliko minuta

Prvi navod - debelo netočan. Kažnjavaju se i auti.

A za takve akcije čovjek bi računao da barem znaš o čemu pričaš, i da tvoja saznanja nisu na razini nagađanja ili nekakvog "mišljenja" (a zna se što je misliti...), te onoga što ti jesi ili nisi "čuo" ili "načuo"...

Mjere se prekršaji svima, no trebaš uzeti i u obzir da su motocikli veći zagađivači bukom od automobila, a svakako su veći zagađivači od automobila ako zbrojimo koliko motocikli participiraju u ukupnoj količini prometala na cesti. Oni tu upadaju u uho, baš kao što i brojem poginulih upadaju u oči...
 
prema Banditu i ja ću na hlađenje od 10 dana ili će me se isključiti iz foruma, (zašto js skinut moj post nemam pojma), :palacdolje:
osim da Vas tuljane podučim da +3dB-a, znaći povećanje za 100%, jer mjerenje u dB je logaritamsko, a ne linearno, zato se tolerira ta tri famozna dB-a. :mrgreen:
 
mg749ie said:
prema Banditu i ja ću na hlađenje od 10 dana ili će me se isključiti iz foruma, (zašto js skinut moj post nemam pojma), :palacdolje:
osim da Vas tuljane podučim da +3dB-a, znaći povećanje za 100%, jer mjerenje u dB je logaritamsko, a ne linearno, zato se tolerira ta tri famozna dB-a. :mrgreen:
Sad ću ti ja objasniti zašto je obrisan: Zato jer to nije tema o tome; zato jer u temi o mjerenju buke motocikala to imamo i detaljnije objašnjeno; i zato jer je mjerenje buke već prožvakana tema i ne želim da se opet protegne.
Dovoljno? :mrgreen:
 
marko88 said:
serijska r6 ima 97db na 7200 a nova r1 mislim da ima 100db

r6 s orginal granama i megaphonom 104 dok sam ja neko kratko vrijeme imo full grane s megafonom i mislim da je to dosta vise od 104db

a kaj se tiće mlažnjaka mislim da on ima daleko više db na večoj udaljenost neg si ti naveo  :wink:

@bandit....jel znas kolko kosta to mjerenje buke u cvh i jel moguće izvršit mjerenje bez sankcija  :mrgreen:
ne znam, ali odi možda ti i ne naplate. Može bez sankcija...imaš 100 kn? :mrgreen:
 
Status
Not open for further replies.