Najbolja zaštita??

DeeJay_ said:
A šta to znači da je rađena za te brzine? ako se ja vozim po gradu tim brzinama najsigurnije mi je imat tu jaknu???
Je i onda: Sjednem na motor zakačim je , vozim se 200 m stanem na kiosk, odkačim, idem kupit i vratim se, sjednem nazad, zakačim, napravim 500 m, do frenda u dućan se javit nabrzinu, odkačim se i javim. Odem ća nakon 2 min. opet se zakačim odem dalje, dođem po curu doma, odkačim se opet odem po nju, odemo na cugu, zakačim se opet, i odemo na cugu. nakon toga sjednemo na motor opet se zakačim odemo do nje doma opet se otkačim da je pozdravim i onda see spremim doma i onda mi je već pun Qrac kačenja za danas i sjednem i odem doma i tako drugi dan opet pa treći da opet itd itd. i onda je više ni ne kačim za motor. I onda nedaj bože desi se sranje i skupi me neki kombi (što se desilo) i onda ta ista jakna odradi posao kao i svaka druga kvalitetnija za puno manje para. A da ne kažem ako padneš na tu bocu a jakna nije otvorena koji je to onda udarac. Mislim da bez problema lomi sve pod sobom s obzirom da sigurno nije od spužve!!!
Ajde sad Vi meni kažite da nije tako!!!???
Naravno da ću kupiti kožnu i kornjaču jer što će ti ta jakna kad ćeš ionako kupiti kornjaču ako si pametan!
:LOL: :LOL:stvarno si se potrudio nam objasniti problematiku s kojom se mučiš  (y) vjerovatno te muči to što moraš svaki put staviti i ključ u bravu da bi pilu upalio.. 8)
 
mugen said:
:LOL: :LOL:stvarno si se potrudio nam objasniti problematiku s kojom se mučiš  (y) vjerovatno te muči to što moraš svaki put staviti i ključ u bravu da bi pilu upalio.. 8)

on ima kurblu, nema problema s tim :mrgreen: :mrgreen:
 
Ne ali to je čista stvar, ne kužim šta vam nije bilo jasno???
Ne nije mi uopće problem vaditi i stavljati ništa a najmanje ključ!!!
:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
A kurblu su sa honde skinuli davno prije nego su u kawasakiu otkrili da su izmislili gume za kotače tako da su i oni skinuli drvene kotače!  :LOL: :LOL: :LOL: :jesus: :jesus: :jesus:
 
DeeJay_ said:
A šta to znači da je rađena za te brzine? ako se ja vozim po gradu tim brzinama najsigurnije mi je imat tu jaknu???
Je i onda: Sjednem na motor zakačim je , vozim se 200 m stanem na kiosk, odkačim, idem kupit i vratim se, sjednem nazad, zakačim, napravim 500 m, do frenda u dućan se javit nabrzinu, odkačim se i javim. Odem ća nakon 2 min. opet se zakačim odem dalje, dođem po curu doma, odkačim se opet odem po nju, odemo na cugu, zakačim se opet, i odemo na cugu. nakon toga sjednemo na motor opet se zakačim odemo do nje doma opet se otkačim da je pozdravim i onda see spremim doma i onda mi je već pun Qrac kačenja za danas i sjednem i odem doma i tako drugi dan opet pa treći da opet itd itd. i onda je više ni ne kačim za motor. I onda nedaj bože desi se sranje i skupi me neki kombi (što se desilo) i onda ta ista jakna odradi posao kao i svaka druga kvalitetnija za puno manje para. A da ne kažem ako padneš na tu bocu a jakna nije otvorena koji je to onda udarac. Mislim da bez problema lomi sve pod sobom s obzirom da sigurno nije od spužve!!!
Ajde sad Vi meni kažite da nije tako!!!???
Naravno da ću kupiti kožnu i kornjaču jer što će ti ta jakna kad ćeš ionako kupiti kornjaču ako si pametan!


ja ne vidim uopce problema sa tim prikljucivanjem... :misli: :mrgreen:

pod 1.nakon nekoliko puta odkopcavanja i zakopcavanja sam rad ruku ti postane automatiziran pa ne vidim uopce problema... :misli:
a pod 2. da nisi kaffe racer mozda ti i nebi smetalo konstantno prikljucivanje... :LOL: :LOL: :jesus:
 
Onda se najbolje vozit u kupaćim gaćama. Ne treba zakopčavat jaknu, stavljat kacigu, nema problema s rukavicama, a bome nit problema oko zakopčavanja kabla za airbag jaknu.
 
shonyo said:
Onda se najbolje vozit u kupaćim gaćama. Ne treba zakopčavat jaknu, stavljat kacigu, nema problema s rukavicama, a bome nit problema oko zakopčavanja kabla za airbag jaknu.



a nema problema niti sa skidanjem asfalta sa koze nakon pada... :LOL:
 
Ok možda imaš pravo ali, kako god, koliko ljudi toliko ćudi, a kao što moj potpis kaže: imam motor radi sebe a ne radi trebe tako da se vozim za svoj gušt a ne zato da me netko vidi pa te tvoje fore o caffe raceru ne drže vodu! :jesus:
A po tim vašim tvrdnjama onda trebaju svi kupiti i koristiti te airbag jakne, što bi značilo da i svi moraju sigurnije živjeti pa po tvrdnjama nekih drugih ljudi (u kojima nadmoćnu većinu imaju roditelji motorista) trebaju onda svi prestati voziti motore jer je to skupo!!!
Ili po tvrdnjama nekih drugim ljudi voziti samo određenu marku motora jer je ona najbolja!!!
Po mom mišljenju svatko ima pravo na svoj izbor, dal će taj goretex sa airbagom, kožu ili obični goretex ili dvodjelno odjelo ili jednodjelno ili ili, a oni koji lupetaju najviše vjerojatni ni ne voze motore!!!
 
ili kože s asfalta...
brijem da ak rokneš neće te spasit ni 800 zračnih jakni ak ti je suđeno da najebeš...
u biti ta će te jakna bolje zaštititi od obične(ipak se napuhnne nešto) kod klizećeg pada.
jedini je problem što kod "gradskih" padova obično udariš u nešto,a tu te ni bog neće spasit...
 
Dek..Dadek said:
ili kože s asfalta...
brijem da ak rokneš neće te spasit ni 800 zračnih jakni ak ti je suđeno da najebeš...
u biti ta će te jakna bolje zaštititi od obične(ipak se napuhnne nešto) kod klizećeg pada.
jedini je problem što kod "gradskih" padova obično udariš u nešto,a tu te ni bog neće spasit...

Potpisujem, živa istina! Volio biu vidit šta ta jakna radi kod nekog udara u zid, stup itd... brrrrrr nedaj Bože nikome...
Mene su kao malog učili da je dedek zakon!  (y)
 
DeeJay_ said:
Ok možda imaš pravo ali, kako god, koliko ljudi toliko ćudi, a kao što moj potpis kaže: imam motor radi sebe a ne radi trebe tako da se vozim za svoj gušt a ne zato da me netko vidi pa te tvoje fore o caffe raceru ne drže vodu! :jesus:
A po tim vašim tvrdnjama onda trebaju svi kupiti i koristiti te airbag jakne, što bi značilo da i svi moraju sigurnije živjeti pa po tvrdnjama nekih drugih ljudi (u kojima nadmoćnu većinu imaju roditelji motorista) trebaju onda svi prestati voziti motore jer je to skupo!!!
Ili po tvrdnjama nekih drugim ljudi voziti samo određenu marku motora jer je ona najbolja!!!
Po mom mišljenju svatko ima pravo na svoj izbor, dal će taj goretex sa airbagom, kožu ili obični goretex ili dvodjelno odjelo ili jednodjelno ili ili, a oni koji lupetaju najviše vjerojatni ni ne voze motore!!!


dizem dva prsta za koznu jaknu sa grbom,i za kornjacu... :peace: :LOL:


 
Pa čuješ ovisi koji broj jakne nosiš jer više kože znači viša cijena zar ne... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
DeeJay_ said:
Pa čuješ ovisi koji broj jakne nosiš jer više kože znači viša cijena zar ne... :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

ne brini,sam ti daj prilog a sa viskom bum te pocastila kojom pivom... :LOL: :jesus:
 
DeeJay_ said:
Je da, može samo ako je Beck's u pitanju!


a ti bi jos i birao... :jesus:..budi sretan kaj bum ti uopce platila pivu sa tvojim viskom.. :LOL: :LOL: :wink:
 
Ma nemoj se sekirati za višak ako nikako drukčije doplatit ću ja za tu pivu!!!
:LOL:
 
DeeJay_ said:
Potpisujem, živa istina! Volio biu vidit šta ta jakna radi kod nekog udara u zid, stup itd... brrrrrr nedaj Bože nikome...
Nemoj se ljutiti,ali se opet vidi koliko si dezinformiran..evo ti par primjera što i kako se desilo dečkima koji su pali u airbag jaknama
-kombi oduzeo prednost kawi 10 i vozač udara tijelom u kombi sa 80km/h(tako on kaže)i prođe bez ozljeda
-prije mjesec dana-direktni sudar motora-vozač leti preko 20ak metara i pada na vrat i leđa-bez ozljeda osim slomljene potkoljenice
-oduzeta prednost čovjeku na beverlyju 500 koji je dojurio sa 130-let,pad,kotrljanje u duzini 50ak metara- također je prošao bez ozljeda gornjeg dijela tijela tj.svega što ta jakna štiti....itd,itd.....
    Kako vidiš,u različitim uvjetima jakna je itekako ublažila posljedice koje su mogle možda i tragično završiti. Jakna sama po sebi ima protektore za leđa,ramena i laktove a kada dođe do aktivacije jakne,tada ti se jastuci "napušu" za 0.2-0.5sec na 3.5bara i to na petnaestak cm debljine oko vrata,prsa,trbuha i kralježnice...definitivno će ublažiti pad i posljedice..
    Slažem sa samo u jednom a to je da postoje mogućnosti gdje nam ni airbag jakna nemože pomoći npr. kad se sa 200 omotamo oko stupa ili slično(mada će i tu ublažiti udarac ali sumnjam da bi to u ovom slučaju bilo dovoljno).
    Sve u svemu,sami odlučujemo o tome što ćemo i koliko uložiti u vlastitu sigurnost (y)
 
OK mugen, ne ljutim se jer nisam na ovom forumu da bi lječio svoje frustracije kao neki koju su tu nažalost izgleda samo zbog toga. To ne uključuje tebe i druge koji daju savjete i svoja tumačenja zbog kojih sam ja i prvenstveno tu!
Niko se nije rodio naučen tako da svi moramo učiti!
Ali jedan primjer kontra te tvoje tvrdnje je:
rođak je ušao u jedan zavoj prebrzo (vratio se sa broda i zaboravio cestu a i bivša cura ga je nešto razjebala u glavu te je bio pod adrenalinom) i proklizio ali nije odmah pao nego ga je katapultiralo u zrak i pao je na granje sastrane ceste koje je popucalo pod njegovom silom i na dva mjesta rastrgalo njegovu spidi KOŽNU jaknu koja je ipak deblja i jača od bilo kojeg goretexa, a na par mjesta se ni koža nije dala probiti i to srećom jer na bočnim djelovima tijela nema kornjače koja ga je spasila na leđima di su se grane zabile među plastiku na kornjači i nisu prošle skroz nasreću, jer mu je rekao doktor da danas sigurno nebi bio među nama s obzirom na mjesta udara grana u kornjaču. Onda ga je sa grana bacilo na stjenu di su opet posao odradili vrhunski štitnici u jakni. Sve pošljedice koje je imao bile su hod na stranu 3-4 dana i bolovi u leđima i ramenu! Mislim da to taj tvoj goretex nebi odradio kako treba.