Najbolji rabljeni gradski skuter 250-350 ccm do 4000e

A da pogledas hondu pcx ili ovaj novi nmax 150cc?
Mislim da je to samo za grad idealno
 
Boxer_st said:
... 2019 vespa 300 hpe vs. 2018 bev 350... do 100km/h ja na hpe-u isprid beva za pola duzine motora... toliko o raketi...  :mrgreen:

Bio sam i ja sa svojim bev400 (sa dvoje) pored gilere 200 i vespe 300 , Nove forze 300, xmax 300 na semaforu. Cak i aeroxa 155.. svi redom mi bjeze ispred za duzinu -dve  do 80 a onda ih sve redom preskocim  :LOL:  . Meni vise pase da motor potegne kasnije.
To govorim kad sam sa dvoje ljudi na motoru. Solo ih puno brze uhvatim.  8)
350 trebao bit slican 400  :misli:
 
R3nchi said:
A da pogledas hondu pcx ili ovaj novi nmax 150cc?
Mislim da je to samo za grad idealno

Imao sam pcx prije, presao s njom oko 16 k . Okretan i lagan scooter , mala potrosnja. Sa dvoje ljudi 5-10 km nikakav problem.
Ako ces vozit do max 90 - super. Startan motoric i opcenito gust ga je djirat.
Nmax novi sam djirao po Baliju nekoliko dana. Mrvicu vise snage od pcx sto se osjeti sa dvoje ljudi.
Oboje scootera su odlicni. Medjutim za dvoje , i za otic malo izvan grada nemaju sta trazit pored npr Beverlya 250.
 
Čitam sve što pišete.
Mislim da nakon Bev250 nisam spreman ići na manju kubikažu, jednostavno jer ne želim, iako možda ima rezona.
Na veću da. Ja sam zapravo htio tmaxa ako ćemo pravo, ali to mi je stvarno overkill za grad pa sam to ipak mozgom odjebao.
Glupo mi je 4000 eur dati za skuter iz 2006-2008e kad mogu dobiti ono što mi treba iz 2014e do čak 2017e.
Tako da se trenutno i dalje vrtim između Bev350 i tmax250, a trun iza su Bev300 i Kymco Downtown 350.
Yamaha i Piaggio imam ovlaštene servise, relativno kvalitetne, u Puli. Honda koliko znam nema, Kymco ima, ali jedan čovjek radi, imam šaroliku povijest s apriliom pegaso s njim, i skeptičan sam glede dijelova.
I već sam malo lud da budem iskren jer nisam našao idealnog, ono da mi paše sve. Dobro vjerojatno sam i ja malo u qrcu i tražim nemoguće.
Popričat ću još jednom sa svojim mehom, vstrom izgleda odlazi preksutra pa će biti žive love i aktivnijeg traženja.
 
https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/kymco-x-citing-400i-abs-400-cm3-garancijom-oglas-29550301

Best buy  :mrgreen:
 
Lijep, ima ga frend u Zg i hvali na sva zvona. Ovo mi je knap knap s lovom zbog rege.
Uvoz i samo 10k km od 2014e? Lagano dizanje obrva.
Ali da mi se sviđa, sviđa mi se.
Nije li to malo preteška krava za grad?
 
Lakši nego bilo koji "motor", sa getribom jel..ja ga svaki dan parkam iza zgrade, i vozim po gradu i ne osjetiš težinu, ili sam se ja samo navikao..vjv je bev lakši ali je ovaj ima 10ak ks više, 100 kubika više itd, i to se osjeti. Skoro 7000 km ove sezone i samo ga mogu pohvaliti, niti jedna greška, kvar. Ugl puno pluseva, niti jedan minus  (y)
 
Kakva je Gilera 200?
Izgleda mali ko 50, sigurno je za kroz grad skroz praktican
 
Pozdrav ekipi,

Procitao ovih 50ak komentara i jasno mi je manje vise sve.
Samo pitanje dal bi ovo bilo too much za po gradu ili da gadjam 300-400 mark? Grad 95% i koji vikend van. Zgb.


https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/yamaha-t-max-500-500-cm3-oglas-29857750


I kakva su iskustva sa X10?


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
tduic said:
Lijep, ima ga frend u Zg i hvali na sva zvona. Ovo mi je knap knap s lovom zbog rege.
Uvoz i samo 10k km od 2014e? Lagano dizanje obrva.
Ali da mi se sviđa, sviđa mi se.
Nije li to malo preteška krava za grad?
Bok, jesi kupio i ako jesi sto? Iskustva?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
dudo42 said:
I kakva su iskustva sa X10?


Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Pročitaj si moj osvrt na x10 ovdje https://www.motori.hr/forum/index.php?topic=218799.700

Ak imaš još kakvih pitanja pitaj, ali za grad bi ti predložio ipak 350.
 
dudo42 said:
Bok, jesi kupio i ako jesi sto? Iskustva?

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Ne, jer sam uletio u probleme s poslodavcem koji ne isplaćuje plaće ritmom koji bi trebao.
Tako da dok se to ne stabilizira ili ne promijenim posao, nemerem.  :undecided:
Ali sam sve bliži novom ili godinu-dve starom Piaggio Medleyu 150.
 
tduic said:
Ne, jer sam uletio u probleme s poslodavcem koji ne isplaćuje plaće ritmom koji bi trebao.
Tako da dok se to ne stabilizira ili ne promijenim posao, nemerem.  :undecided:
Ali sam sve bliži novom ili godinu-dve starom Piaggio Medleyu 150.
Nadam se da bude stabilno brzo ili nesto bolje drugdje.
Znaci 150 ti se cini sasvim dosta i za dvoje? Koji rijetki vikend van grada bu bilo dosta?

Gledam NMax 155 novi, slican use case al Zagreb. Ili rabljeni kymco 300/400

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
Ljudi nemojte bit smiješni s tim 125 150ccm, ispod 20-25 ks nema smisla uzimat, ide možda i taj od 150 al daleko je to od kak bi to trebalo ić, pogotovo u dvoje.
S tim na otvorenoj jedva bus prestigneš.
 
Vozio sam 150 po gradu i sasvim je dovoljno, ali za van grada bi nekom (većini) to nedovoljno, pogotovo za preticanja od 80-120 km/h ni u ludilu .
 
95% bi bio grad, male udaljenosti tipa 3-4 km dnevno, sam.
Tako da bi mi za to i Tomos Automatic bio dovoljan. :)
 
Ima li netko iskustva sa ovim?

https://www.njuskalo.hr/skuteri-preko-50/kymco-xciting-300ri-279-cm3-oglas-30142697

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 
vedranvec said:
Vozio sam takvog dvije sezone.
Super skut, velik, udoban, lijepo se vozi, trosak posjedovanja minimalan.
Odlicno, hvala [emoji846]

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk