napokon kupovina 998 sa 1277km

mate said:
Mislio sam na dio kad si izbezumljen izašao zbog njegovog učestalog psovanja Boga, ni na kraj pameti mi nije bila cifra za servis jer se nisi ti srušio od iste nego Bole. :mrgreen:  :jesus:
Okej. Samo sam napisao kako je bilo. I dodajem, bolje je biti bezuman u Kristu, nego uman u svijetu.
 
miro said:
Doista, dalo bi se o tome razgovarati. Moram priznati da dolazim iz jedne jednostavne obitelji, otac inžinjer metalurgije, iako je veći dio radnog vijeka proveo kao profesor u školi, predajući recimo i Čmekiju upravo da bi vama mogao popravljati vaše ljubimce, a majka ekonomistica, radni vijek provela u Plamenu, ukratko, maleni, jednostavni ljudi. Kako jabuka ne pada daleko od stabla, tako sam i ja nekako nasađen, bez neke usađene ili životom razvijene potrebe da se novcem dižem iznad drugih. Kao i svi vi, i sam svojevremeno bio zaljubljenik u motore pa sam u skladu s tim, a uvijek pomalo iznad mogućnosti kupovao motor, pa je tako na red došao i Ducati. Globalno gledajući, to je motor iznad mog platežnog staleža pa je tako i svaki zahvat u njega, a koji sam redovno provodio i provodim, uvijek nekako djelovao: pa zar to toliko košta? Ipak, osim što sam jednostavan i malen čovjek, nisam glup niti blentav, a imam i svojedostojanstvo, kao i poštenje pa sam uvijek prije servisa dogovorio s Tončijem kada i okvirno koliko, jer ako ne mogu platiti neću ni doći, kao što to mnogi čine, vuku repove za sobom. To kod mene nije slučaj, tako me nisu roditelji odgojili, a tako me ne uči niti Božja riječ, po kojoj dosita želim živjeti ovaj život, kao pravi svećenik, kralj i prorok - ako je tko vjeran Kristu znat će što to znači. Ali evo, moram to reći kad se već Mate raduje mojoj skromnosti i malenosti, da nisam bio iznenađen cijenom servisa, štoviše, imao sam sve za platiti, kao što sam uvijek sve i platio, ali Tonči doista jest rekao da ne želi uzeti izvjestan dio novca na vlastitu inicijativu, iako je rekao da da koštati toliko i toliko. Kako ja nisam tamo došao podvaliti čovjeku već platiti njegov rad, inzistirao sam na tome da platim sve, što je na koncu Tonči onda prihvatio. Jednako tako je bilo i na svakom drugom servisu, pa i velikom kojeg mnogi junaci ne obavljaju u ovlaštenom servisu već sami kemijaju. Ja sam sve obavio po jusu i poradi sebe i poradi nekog budućeg kupca, mislim a je to dovoljno pošteno.
Zašto se Tonči tako ponio, možda je ocjenio da sam jednostavan, priprost čovjek koji jednostavno voli i čuva svoga kanarinca, a nije bogataš kojemu novci rastu na drvetu, ne znam, da li je sve to uradio da bi se kasnije smijao s Matom, ne znam. Znam da sam ga zamolio u nekoliko navrata da ne psuje Boga, što čini često, jer je to doista teško za slušati meni koji ne valjam, a kako li tek Bogu koji valja. Vjerujem na koncu da je Tonči u sebi veliko moto ducati dijete pa je to isto prepoznao i u meni pa se zato tako ponio. Možda griješim. Znam da se divio kako su lamele na kvačilu nakon 20 000 km kao nove, a tako i lanac i sve drugo. Rekao bih da je osjećao poštovanje prema mom odnosu prema motoru i vožnji, pa čak i tome što sa, ga zamolio da ne psuje toliko. Znam da je sljedeći servis opet kod njega.

A vi? Jeste li platiti sve svoje režije? Jeste li kome dužni novac, a pravite se da niste? Jeste li prevarili druge prodajući im svjesno pokvarene i neispravne motore? Provodite li svoje vrijeme s suprugama idjecom ili vam je motor iznad toga? Jesu li vam djec željne nečega, ali nemaju jer je ćaća kupio motor i vozi se s ekipom? Ne morate ovdje, ali neka svatko ispita sam sebe i sebi odgovori. AKo ste fulali, ako ste pali na testu, brzo promjenite svoje loše navike.
Veliki pozdrav mene s kRRndiskih goRRa gdje se muška voda pije, mudrije i sporije vozi i traži prijateljstvo i spoznaje ljepote s pravim i istinskim DizajneRRom. Pusica svima i blagoslov+++  (y)
ovo je rečeno iskreno i iz srca,svaka čast.znaš da sam se i ja malo zamislio dal previše vremena odvajam za motor a manje za obitelj (y)
 
mate said:
Mislio sam na dio kad si izbezumljen izašao zbog njegovog učestalog psovanja Boga, ni na kraj pameti mi nije bila cifra za servis jer se nisi ti srušio od iste nego Bole. :mrgreen:  :jesus:

Eh...
Sad si me nalozio..

Zanima me Boletova cifra...  :mrgreen: :mrgreen:

Ovako od oka bi rek'o dva kila eura  :misli:
 
C/P boletovog posta s jednog drugog foruma :

[size=10pt]Ostavia oca na pregledu i odvea Dukca u Tonca.
Hehehee, opet pocinje zabava.
Prominia 2desmo klackalice, remenje, lezaje remenica, …. Svega cega je tu bilo
Nekoliko stvari koje su nadene na motoru a mogle su bit fatalne
Cijev hladenja gornjeg cilindra je bila krivo montiorana i djelomicno slomljena. Promjenia cijev i spojia je na pravi nacin.
Krive svjecice u motoru, naime u model SP idu posebne svijecice, Tonci me zvao i pitao sta ce napravit jer je komad 430kn. Dvije 860kn.Stavljene nove svice.
Cijev preljeva goriva s injektora lipo lezi preko ispusne grane gornjeg cilindra, u slucaju da se prelije injektor, motor se zapali taman meni pod jajima,…. Popizdih na nadeno. Osjetljiv sam na jaja.
Kabel sensora temeperature uhvacen vezicama za cijev uljnog hladnjaka, ulazna strana, tako da kabel duze traje, lipo se grije,… milina.
Jos malo stelanja, nekoliko sitnica, dojem ja po motor, servis gotov. Idem naravit dir, nadem se s prikom u Zg centru. Krenem s kafe, motor se ugasi !?!?!?! Stanem, odma upali.
20m dalje opet se ugasi!?!?!? Taman vidim pumpu, kazem aj da ulijem benzina, pri kraju je, pa da mozda to nije problem. Ulijem pun, krenem, vozi 200m i opet se ugasi,…. Ajde mislim se, bar zam u zg, auto je s prikolicom kod Tonca, lako cemo. Nigdje s Dukcem ako nije auto i prikolica blizu hehehe
Nekako dojem do Tonca, ali zadnji km motor radi odlicno!!????!!!!?????
Stanem u Tonca, spoji on komp, i nista, motor ko urica!?!?
Ode ja napravit jos jedan dir prema zapresicu, apsolutno nista,…. Radi ko novi,….
Vratim se, opet ga spoji na komp, sve super.
I ajde zakljucimo da je mozda bilo gorivo pri kraju pa se malo napia zraka, iako meni nije bas bilo sve cisto.
Pokaza mi di se stela otvaranje leptira zraka, kako malo pojacat ler na centralini jer mi je za to malo daleko dolazit u Zg. Servis je kostao 7200 kn. UF.
[/size]
 
Sad mi je jasno zašto Dukci imaju malo km.
Strah od servisa.  :mrgreen:
Da posebne sviječice 860kn  :no:

s2r said:
Eh...
Sad si me nalozio..

Zanima me Boletova cifra...  :mrgreen: :mrgreen:

Ovako od oka bi rek'o dva kila eura  :misli:
 
M900 said:
C/P boletovog posta s jednog drugog foruma :

[size=10pt]Ostavia oca na pregledu i odvea Dukca u Tonca.
Hehehee, opet pocinje zabava.
Prominia 2desmo klackalice, remenje, lezaje remenica, …. Svega cega je tu bilo
Nekoliko stvari koje su nadene na motoru a mogle su bit fatalne
Cijev hladenja gornjeg cilindra je bila krivo montiorana i djelomicno slomljena. Promjenia cijev i spojia je na pravi nacin.
Krive svjecice u motoru, naime u model SP idu posebne svijecice, Tonci me zvao i pitao sta ce napravit jer je komad 430kn. Dvije 860kn.Stavljene nove svice.
Cijev preljeva goriva s injektora lipo lezi preko ispusne grane gornjeg cilindra, u slucaju da se prelije injektor, motor se zapali taman meni pod jajima,…. Popizdih na nadeno. Osjetljiv sam na jaja.
Kabel sensora temeperature uhvacen vezicama za cijev uljnog hladnjaka, ulazna strana, tako da kabel duze traje, lipo se grije,… milina.
Jos malo stelanja, nekoliko sitnica, dojem ja po motor, servis gotov. Idem naravit dir, nadem se s prikom u Zg centru. Krenem s kafe, motor se ugasi !?!?!?! Stanem, odma upali.
20m dalje opet se ugasi!?!?!? Taman vidim pumpu, kazem aj da ulijem benzina, pri kraju je, pa da mozda to nije problem. Ulijem pun, krenem, vozi 200m i opet se ugasi,…. Ajde mislim se, bar zam u zg, auto je s prikolicom kod Tonca, lako cemo. Nigdje s Dukcem ako nije auto i prikolica blizu hehehe
Nekako dojem do Tonca, ali zadnji km motor radi odlicno!!????!!!!?????
Stanem u Tonca, spoji on komp, i nista, motor ko urica!?!?
Ode ja napravit jos jedan dir prema zapresicu, apsolutno nista,…. Radi ko novi,….
Vratim se, opet ga spoji na komp, sve super.
I ajde zakljucimo da je mozda bilo gorivo pri kraju pa se malo napia zraka, iako meni nije bas bilo sve cisto.
Pokaza mi di se stela otvaranje leptira zraka, kako malo pojacat ler na centralini jer mi je za to malo daleko dolazit u Zg. Servis je kostao 7200 kn. UF.
[/size]
Jel ovo iz muke po dukcu ? Ne sican se vise  :LOL:
 
Trebalo bi napomenut da ga je bivši vlasnik iz Rijeke redovno održavao kod vrhunskog majstora u Sloveniji. :mrgreen:
 
I ja san ga odvea odma nakon kupnje u Martina...  :LOL: sta je tamo 6 miseci  :LOL:
Skoro je dobia drzavljanstvo
 
bole said:
I ja san ga odvea odma nakon kupnje u Martina...  :LOL: sta je tamo 6 miseci  :LOL:
Skoro je dobia drzavljanstvo

Dobro je bio slozen motor kad si ga uzeo, reko bi taman kako treba za pripadnika AL qaide spremnog na samoubilacki djir :=)

Cemu ga sad prodavat Bole?
Moram ti rec da mi je bio interesantan dok je cijena bila manja od sadasnje....
 
s2r said:
Dobro je bio slozen motor kad si ga uzeo, reko bi taman kako treba za pripadnika AL qaide spremnog na samoubilacki djir :=)

Cemu ga sad prodavat Bole?
Moram ti rec da mi je bio interesantan dok je cijena bila manja od sadasnje....

sta je cijena veca, teze ce se prodat  :mrgreen:  a prodajem ga samo zbog goomilanja stvari koje ne koristim,.... ako ode, mora bit za dobre pare  (y)
kako je jedna pametna velika forumska glava nedavno rekla, vrlo brzo ce ici pod dvije tri cerade, u dno garaze, i sjetit cu ga se za jedno 10-15 godina  :mrgreen:
 
šteta kaj je onaj feget kaj liječi ljude piljenjem u Amejrici

trebal bi bar dvaput godišnje organizirat seanse za Dukce, svi dodju na livadu, spuste Dukce sa prikolica i ovaj pilji s pozornice

Dukci koji ne mogu sići s prikolica dovezu se u prve redove

svako 8 kuna i problem riješen


Srki
 
Vjerujem da koštaju toliko, nego koji to leo radi na motoru?
Kao i razvod ventila i ostale điđe miđe.
Dajte ljudima da se voze!  :mrgreen:
 
bole said:
vrlo brzo ce ici pod dvije tri cerade, u dno garaze, i sjetit cu ga se za jedno 10-15 godina  :mrgreen:

Mislim da ti je ovo najpametnije, jedino ako nisi gladan i zedan
 
@ Miro
nisam platio sve režije. i dužan sam lovu nekim ljudima. jebiga, kad mi je posao manje plaćen nego objektivno vrijedi. bivši motor sam prodao ispod cijene jer sam trgovac zakurac. bio je ispravan. i kaj sad?

nema veze, nije mi do rasprave.  8)
ovo je samo post da mi iskače tema kad otvaram forum - zanimljiva mi je