Nautičari - brodice, jedrilice, čamci......

znam ja! znam ja!

al kuac, neznam :mrgreen:




Srki
skiper
 
mornarske vještine za ljubitelje gumenjaka:

  https://www.youtube.com/watch?v=P7FZL3Conqg
 
k5 said:
Kojeg :misli:
k5 said:
Zato sam i pitao,ako kaže ,onda ide ,javi kad se pojave  :mrgreen:

A neš ti tajne, u prvom kafiću se to sazna :LOL:, ali opet se ne zna ništa .... dakle, hrid Čančir, pa van .... do milje udaljenosti trokut pravca od Čančira prema Sušcu i prema Biševu-Visu, a onda grataj pt tom terenu ... kašeta dvije svježe sardele i pomalo abrumavati dok ehosonder ne pokaže zvir :wink:
Tu se tune skupljaju u travnju, nisu to one jumbo size, najviše je onih 50-60 kg. Zna se uhititi i manja, ali i veća. No, nema onih od +150 kg, tj. nitko ju nikada nije ulovio.
 
kalimero said:
Ajde, tko bi vukao na ruke 8 kg sidro i 6 metara lanca .... i ova dva metra su preteška


jbg ja ga vucem ljeti svaki dan barem dvaput.. ok 7.5kg i 6m lanca.. i veci problem je kaj je lanca 6mm pa je mali i sklize se dok ga dizes jer nemam rukavice nego kaj je super tesko.. istina nema potrebe se kilavit ako ne treba, vitlo ili crnac bi dobro dosli..
 
oceangoing said:
mornarske vještine za ljubitelje gumenjaka:

  https://www.youtube.com/watch?v=P7FZL3Conqg


ovo bum definitivno probal sljedeci put  :mrgreen: :mrgreen: al imam osjecaj da bu mi se prije gumi zvrnul neg se ja spentral tak gore
 
giantMC said:
jbg ja ga vucem ljeti svaki dan barem dvaput.. ok 7.5kg i 6m lanca.. i veci problem je kaj je lanca 6mm pa je mali i sklize se dok ga dizes jer nemam rukavice nego kaj je super tesko.. istina nema potrebe se kilavit ako ne treba, vitlo ili crnac bi dobro dosli..

:shock:

a kaj fali crnkinjama  :misli: :mrgreen:
 
Imam pitanje za iskusnije morske vukove  :mrgreen: Koju motornu jahticu bi preporucili za 4 osobe za iznajmljivanje na jedan dan u predsezoni. Cujem da su Bavaria dobri modeli, a da se izdaju jeftino. I moze ugrubo cijena (sa skiperom) :police:
 
miki_28 said:
Imam pitanje za iskusnije morske vukove  :mrgreen: Koju motornu jahticu bi preporucili za 4 osobe za iznajmljivanje na jedan dan u predsezoni. Cujem da su Bavaria dobri modeli, a da se izdaju jeftino. I moze ugrubo cijena (sa skiperom) :police:

Pa raspitaj se tamo gdje si to čuo.
 
kalimero said:
A neš ti tajne, u prvom kafiću se to sazna :LOL:, ali opet se ne zna ništa .... dakle, hrid Čančir, pa van .... do milje udaljenosti trokut pravca od Čančira prema Sušcu i prema Biševu-Visu, a onda grataj pt tom terenu ... kašeta dvije svježe sardele i pomalo abrumavati dok ehosonder ne pokaže zvir :wink:
Tu se tune skupljaju u travnju, nisu to one jumbo size, najviše je onih 50-60 kg. Zna se uhititi i manja, ali i veća. No, nema onih od +150 kg, tj. nitko ju nikada nije ulovio.

Mislio sam da ćeš odgovoriti da ako dosad ne znam nije ni bitno :wink:

Imam i bliže i na manje otvorenom moru  (y)
 
i ja se pitam ima li bliže

ja mogu na Jaruni vadit tune do 40 kila





Srki
 
giantMC said:
jbg ja ga vucem ljeti svaki dan barem dvaput.. ok 7.5kg i 6m lanca.. i veci problem je kaj je lanca 6mm pa je mali i sklize se dok ga dizes jer nemam rukavice nego kaj je super tesko.. istina nema potrebe se kilavit ako ne treba, vitlo ili crnac bi dobro dosli..

A čuj, lanac ni ne treba ..... samo pusti konop 3x dubinu gdje se sidriš, npr 15m dubine, pustiš 45m konopa i drži bez problema. Mojih 2 m lanca su teža od tvojih ne 6, nego 10 m  :mrgreen:  ovaj moj je ne znam sada točno, ali od barem 15-20 mm, pravi muški :LOL: Kada se sjetim slikati ću.
 
poco loco said:
ja nekužim koju svrhu ima lanac od 6mm  :misli: ...teže je mokro uže od njega  :mrgreen:

Ima svrhu, ali ne onu zbog koje ja stavim lanac, tj. moj je tu zbog težine. Njegov je da kamen na dnu ne izdere konop kada "radi".
 
kalimero said:
Ima svrhu, ali ne onu zbog koje ja stavim lanac, tj. moj je tu zbog težine. Njegov je da kamen na dnu ne izdere konop kada "radi".
ako je već tu, zašto da ne i amortizira nacukavanje barke...pogotovo u ribolovu  :smiley:

...i sad sam tek skužio da giantMC ima gumu  :mrgreen:
 
Evo moj sistem.... 8 kg sidro i 2 m lanca.... svezano na maru.
2794ac07f8845f74951d25655f892a08.jpg


Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
 
Mislio sam si kupit kakvu barčicu, ali kad vidim koliko je tu muke oko vezivanja, sidranja, kosinusa lanca i sidra, lagano odustajem. Ne znam kako je pokojni đed s leutom uspio ostat živ na moru, jedva je čitat znao. :? :mrgreen:
 
gvo said:
Mislio sam si kupit kakvu barčicu, ali kad vidim koliko je tu muke oko vezivanja, sidranja, kosinusa lanca i sidra, lagano odustajem. Ne znam kako je pokojni đed s leutom uspio ostat živ na moru, jedva je čitat znao. :? :mrgreen:

Kakva muka .... sve je to gušt hehe.
Kupuj barčicu što prije, dok se okreneš biti ćeš đed.

Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk