Nautičari - brodice, jedrilice, čamci......

kalimero said:
Evo moj sistem.... 8 kg sidro i 2 m lanca.... svezano na maru.

Kako to da nemaš đogulin na tome? Meni bez njega mačak verina konop do pakla i nazad. :eek:pakoljut:

PS: meni je taj omjer sidro/lanac s tvoje slike, malo prevelik. Više volim malo lakše sidro a konkretniji lanac.  :neznam:
 
davor_77 said:
Kako to da nemaš đogulin na tome? Meni bez njega mačak verina konop do pakla i nazad. :eek:pakoljut:

PS: meni je taj omjer sidro/lanac s tvoje slike, malo prevelik. Više volim malo lakše sidro a konkretniji lanac.  :neznam:

Izgubio sam đogulin .... u fazi kupnje je novi  :mrgreen:
No, ne zavrti ga puno, jer je konop ustvari predebel za to sidro.
 
Ne znam zbog čega dižete ta sidra na ruku, ako vam je problem. Na pajet se zakači otvoreni anel, konop kroz anel, pajet u more i gas. Kad lanac prođe kroz anel, sidro zapne i ostanu visit svaki na svoju bandu. Fermaš barku, pokupiš konop i izvadiš pajet i sidro. Adio Mare.

Na Bundeku ne fercera, kratko je za zavozit.

Ja uglavnom dižem na ruku, jer sidrim u plitko, ali kad sidrim u duboko... diže Yamaha.  8)

 
gvo said:
Mislio sam si kupit kakvu barčicu, ali kad vidim koliko je tu muke oko vezivanja, sidranja, kosinusa lanca i sidra, lagano odustajem. Ne znam kako je pokojni đed s leutom uspio ostat živ na moru, jedva je čitat znao. :? :mrgreen:

Nema su tu što mislit. Kupuj barku i veseli se... dvaput.  :mrgreen:
 
davor_77 said:
Ne znam zbog čega dižete ta sidra na ruku, ako vam je problem. Na pajet se zakači otvoreni anel, konop kroz anel, pajet u more i gas. Kad lanac prođe kroz anel, sidro zapne i ostanu visit svaki na svoju bandu. Fermaš barku, pokupiš konop i izvadiš pajet i sidro. Adio Mare.

Na Bundeku ne fercera, kratko je za zavozit.

Ja uglavnom dižem na ruku, jer sidrim u plitko, ali kad sidrim u duboko... diže Yamaha.  8)

Ma, nije problem. Nije to nešto tako teško. Znam se premjestiti po 10-tak puta i svaki puta dižem i spuštam. To se malo žalim jer je dosadno :LOL: A i da mi je baš problem, kupio bih vinč 1000W i sve na butun.
 
kalimero said:
Evo moj sistem.... 8 kg sidro i 2 m lanca.... svezano na maru.
2794ac07f8845f74951d25655f892a08.jpg


Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk

kad smo vezali Maru to je skroz drugačije izgledalo :misli: :misli:


Srki
skiper
 
davor_77 said:
Ne znam na koja dva puta ti misliš. Ja sam mislio na prvi, kad kupiš, i drugi, kad prodaš.

Baš to  (y)

Do sada sam prodao 2 glisera, jedan gumenjak i jednu brodicu ..... i svaki puta mi je bilo onako žao. Ali kupovalo se ili je bilo kupljeno drugo.
I ono da uvijek fali metar mene ne dira. Sve zavisi što čovjeku treba i što radi na moru.
 
miki_28 said:
Imam pitanje za iskusnije morske vukove  :mrgreen: Koju motornu jahticu bi preporucili za 4 osobe za iznajmljivanje na jedan dan u predsezoni. Cujem da su Bavaria dobri modeli, a da se izdaju jeftino. I moze ugrubo cijena (sa skiperom) :police:

Kuda bi turisti plovili ?
 
kalimero said:
Evo moj sistem.... 8 kg sidro i 2 m lanca.... svezano na maru.
2794ac07f8845f74951d25655f892a08.jpg


Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk


pa ne izgleda nekaj znacajno taj lanac, isto ko i moj  :jesus:
 
miki_28 said:
Imam pitanje za iskusnije morske vukove  :mrgreen: Koju motornu jahticu bi preporucili za 4 osobe za iznajmljivanje na jedan dan u predsezoni. Cujem da su Bavaria dobri modeli, a da se izdaju jeftino. I moze ugrubo cijena (sa skiperom) :police:

35-40 stopa,tri kabine (npr bavaria 34 cruiser), 500-700 € skiper za 7 dana i brod oko 2000€  ... zavisi dali je predsezona naravno,ali okvirno je to to...


Nisam skuzio da je jedan dan  :mrgreen: sorry ...

Onda definitivno motornjak kakav mali, Jeanneau 725 i slicno, vjerovatno oko 200-300 eura s gorivom,zavisno od zelja...
 
ako ima netko nešto slično ................ držač sajle mjenjača na starom Evinrude, može i nešto slično pa malo prilagodim rupe .........
 
Pa daj toga pošvasat i obradi...to je obični alu odljevak....

...morao sam kupit novu prikolicu  :? ... da bi ovaj vikend dovukao jahtu doma na revitalizaciju  :mrgreen:
 
jahta je cool, moš torbat u uvali a da te niko ne vidi

nisam znal da Ytong dela motore  :misli: to dizel?




Srki
 
Srki said:
jahta je cool, moš torbat u uvali a da te niko ne vidi

nisam znal da Ytong dela motore  :misli: to dizel?




Srki
ja sam sa time preplovio pola jadrana i odlazim u tjedne đite u dvoje bez problema  :wink: ...a vi pozeri držte se lokalnih vala  :tongue:  :mrgreen:

..a ytong....jel nisi nikad vidio da se prototipovi maskiraju u neš bzvz  :LOL: