Nautičari - brodice, jedrilice, čamci......

Shepa said:
Pa to za Columba je zapravo i točno.

:LOL:


A to za razbijanje rive je već tradicija, bar šta se Jadrolinije tiče... kad novi barba prvi put uđe s trajektom u VL.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bil jednom na brodu kaj vozi iz Šibenika za Kaprije, kapetun nije izvadil jedno sidro i fino polomil brod :shock:
 
prpa said:
bil jednom na brodu kaj vozi iz Šibenika za Kaprije, kapetun nije izvadil jedno sidro i fino polomil brod :shock:


  ne budi ti teško da pojasniš....  :misli:
 
prpa said:
bil jednom na brodu kaj vozi iz Šibenika za Kaprije, kapetun nije izvadil jedno sidro i fino polomil brod :shock:

A i to ja malo jači porat ako trajekt mora svrgavati sidrom. :LOL:
 
oceangoing said:
  ne budi ti teško da pojasniš....  :misli:
ha, ukrcali se ljudi na brod, na Kapriju, lagano krenuo ali ga počelo okretat, poslije toga se čuo lom,nečega , poslije su pričali domaći da jedno sidro nije bilo dignuto :misli:
 
Pozdrav, meni opet fali metar, tako da ovaj ide u prodaju, ako znate nekog tko traži dobar i kvalitetan gumenjak nek mi se javi...
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,251364.0.html
 
Motor star 14 godina koji je bio u charteru makar bio repariran,neznam bas  :misli:

Ide li samo skaf u ponudu ?
 
I mene zanima samo skaf..iako mi se cini da se neko zaletil s provom u skrapu ili rivu pa je stavljana inox ploca i gambet na nju..
 
Barka je prije 2 godine uvezena iz italije, do tada je bila jednom u moru, a ostalo vrijeme je bila u zatvorenom skladištu. Motor sam "dobio" od frenda i dao ga srediti. Tako da nije 14 god čartera, a i iznajmljujem ga isključivo sa skiperom... Ide sve zajedno, sorry...
 
mm RV said:
Barka je prije 2 godine uvezena iz italije, do tada je bila jednom u moru, a ostalo vrijeme je bila u zatvorenom skladištu. Motor sam "dobio" od frenda i dao ga srediti. Tako da nije 14 god čartera, a i iznajmljujem ga isključivo sa skiperom... Ide sve zajedno, sorry...

Eto,ako ko pita dam link  (y)
 
Maestral said:
I mene zanima samo skaf..iako mi se cini da se neko zaletil s provom u skrapu ili rivu pa je stavljana inox ploca i gambet na nju..
Nije ne, to se lako i skine pa provjeri ako nekoga zanima...
 
mm RV said:
Nije ne, to se lako i skine pa provjeri ako nekoga zanima...

Vjerujem na rijec  (y)
Ali 150 dvotaktnih konja si nemrem priustiti iako trazim upravo taj brod (ili Zar 53). Druga stvar je kada brod zaradjuje  :wink:
 
Maestral said:
Vjerujem na rijec  (y)
Ali 150 dvotaktnih konja si nemrem priustiti iako trazim upravo taj brod (ili Zar 53). Druga stvar je kada brod zaradjuje  :wink:
Je istina je, upravo zato i ja odradim nešta u sezoni s njim, jer inače bilo tko tko ima brod zna da je to veliki luksuz. Solemara ima malo u hr, ali mene je definitivno oduševio s maritivnim sposobnostima zato bi ti svakako preporučio da njega tražiš. Ja se nadam ako ovaj ode da bi si uzeo solemar 23-ku ili 25-icu.  (y)
Inače meni je na 20-ak milja crusing brzine potrošnja oko 26-28 l/h, što nije malo, ali za nekog tko radi 50-ak sati godišnje i nije neka velika razlika.
 
mm RV said:
Je istina je, upravo zato i ja odradim nešta u sezoni s njim, jer inače bilo tko tko ima brod zna da je to veliki luksuz. Solemara ima malo u hr, ali mene je definitivno oduševio s maritivnim sposobnostima zato bi ti svakako preporučio da njega tražiš. Ja se nadam ako ovaj ode da bi si uzeo solemar 23-ku ili 25-icu.  (y)
Inače meni je na 20-ak milja crusing brzine potrošnja oko 26-28 l/h, što nije malo, ali za nekog tko radi 50-ak sati godišnje i nije neka velika razlika.

Ja sam imao par brodova sa 100-150 ks otraga i vozio sam Zara i Solemara i Zar je zaista prica za sebe sto se tice maritivnih sposobnosti i ipak je bolji od Solemara sto se toga tice.
Ali meni je Solemar ljepsi i svidja mi se kako su veci solemari dizajnirani (23 i 25, sa straznjom klupom u "U" i stolom i velikom konzolom) tako da slinim na njega i lovim ih vec dvije godine po Italiji.
Prijatelj je dofurao iz Italije Zara 61 sa Hondom VTEC 150 KS za 20.000 EUR i brod je pic-pic ali to je ipak malo van mog budzeta. Tvoj brod sa nekim VTECom otraga bi bio pun pogodak iako bi radje broj veci :)
 
B58 Offshore ti dolazi isto s klupom na U i ima bocnu konzolu, dok je B58 VIP s centalnom konzolom i ravnom klupom. Zara osobno nisam probao, cudan mi je njegov trup, ali s obzirom na razne sacse i sl. solemar je kategorija iznad. Sretno ti u kupovini  (y)
 
zar je tata za sve gumenjake koji se proizvode u velikim serijama.tocka .... :mrgreen:

nisam ni ja virova dok ga nisam proba...kontas gumenjak je gumenjak...e ali nije  :mrgreen: :LOL:
 
tl1000 said:
zar je tata za sve gumenjake koji se proizvode u velikim serijama.tocka .... :mrgreen:

nisam ni ja virova dok ga nisam proba...kontas gumenjak je gumenjak...e ali nije  :mrgreen: :LOL:

koju kitu ti znaš o gumenjacima pa ti si sa Korčule bokte :LOL: :LOL: :LOL:


Srki