NC750 X/S DCT

Korozija se da rešiti i to me nije brinulo.
Plašilo me je da li je bajk lupan sa prednje strane jer plastike su bas lose stajale.

Prva pomisao je kriv nosač fara i upravljacki sistem usled udesa. Dosta skupa stavka da se popravi, delovi su jezivo skupi, tad korozija ide u drugi plan.

Sreća ništa od toga, probna voznja pre radova dala je pozitivu (drži pravac, ne vuče u stranu), nakon rasklapanja sve je bilo jasno kao dan (teleskopi kao kroz puter idu u trouglove viljuške).
Muški me je namučio svaki sraf, posebno od blatobrana ali dobro....sve se da rešiti.
 
1686044553137.png
 
  • Like
Reactions: jjoey
Mislim da je 2019 godište, stariji čovek sa severa DE ga je vozio tokom cele godine.
Kod njih se dosta soli baca i to nije problem, problem nastaje ako se nakon voznje bajk ne opere, valja zbaciti so.
Ex vlasnik očigledno nije mario i ako je znao šta će se dogoditi i to se upravo desilo.
Jbte kao da je u moru bio
 
Pozdrav ekipa,
pogrešno sam naručio s Alija nosač za mobitel za stariji model od moje pa ako netko treba, novo je i neraspakirano:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! HRK108.51 15%OFF | Motorcycle GPS Mount Mounting Adapter Holder Bracket For HONDA NC 700 X NC700X 2012-2013 NC750X NC 750 X 2014-2015
 
pa primeniti sve isto na drugu stranu
13.jpg

14.jpg

može se preci na rasturanje
15.jpg

sačekala me je jedna žabica manje
16-1.jpg

zatim još jedna u klljunu.... neko nije vrnuo
16.jpg

17.jpg

dzek je odma na dohvat ruke.... trebace zarad teh. pregleda
<_<
i njinih propisa (kretenskih)
18.jpg

idealna pozicija bi bila kod prekidaca TC, vod. polozaj ali nemam srca tu staviti jer znam da ne bi potrajao
jest da pise da je sve vodonepropusno, ovaj prekidač to sigurno nije, zato ce stajati uspravno
19.jpg

20.jpg

21.jpg

instalacija namigerena, gotovo da se ne moze nista primetiti
22.jpg

proba
24.jpg

klik
23.jpg

korekcije
25.jpg

ovo ce na drumu dobro biti ubedjen sam, samo da potraju
sve pohvale za ove maglenke, trenutno za te novce ne znam dal ima bolje
26.jpg
Pozdrav kolega, svaka cast na ovim servisima pratim svaku objavu. Napokon sam se odlucio i uzeo ove maglenke sa aliexpresa. Moj NC je 2022 godina i zanima me gdje uzet napajanje, ovdje na slici ne vidim tocno od kud ste vi uzeli? Samo da napomenem da imam originalni usb punjac za frunk na NC-u mozda se na njega prikopcat? Ili ima vec negdje predvideno mjesto? Bio bih zahvalan na bilo kakvoj info, ne bih bas zelio spajati direkt na akumulator.
 
Uredno spoji maglenke na bateriju ali između baterije i maglenki spoji B-Fast Smart Relay. Čim ugasiš motor, a prekidač maglenki ostane u ON poziciji smart relej će detektirati da je motor ugašen i ugasiti maglenke za nekih 12-ak sekundi od gašenja motora. Košta nekih 30-35e.
 
Ja se jezim kad vidim dodatne kablove nakacene direkt na akumulator bez obzira bili smart ili ne.
Na akumulatoru volim videti samo + i - klemu, nista vise.
Podseticu, moj NC od elektrike dodatno ima:
- maglenke
- podmazivac lanca
- navigaciju
- USB uticnicu
- brza spojka za punjac akumulatora
- alarm
- grejace za ruke, noge (stopala) i u sediste (samo vozacevo)
- led migavce od medla 21 i strob stop svetla ne racunam

sve je upakovano tako da na akumulatoru stoji nista sem fabrickih klema :)


Ivek 2000
Mozes slobodno uzeti napajanje sa dzeka za USB jer je upravo to napajanje predvidjeno da bude za vise gedzeta.

stavka 21


 
Ja se jezim kad vidim dodatne kablove nakacene direkt na akumulator bez obzira bili smart ili ne.
Na akumulatoru volim videti samo + i - klemu, nista vise.
Podseticu, moj NC od elektrike dodatno ima:
- maglenke
- podmazivac lanca
- navigaciju
- USB uticnicu
- brza spojka za punjac akumulatora
- alarm
- grejace za ruke, noge (stopala) i u sediste (samo vozacevo)
- led migavce od medla 21 i strob stop svetla ne racunam

sve je upakovano tako da na akumulatoru stoji nista sem fabrickih klema :)


Ivek 2000
Mozes slobodno uzeti napajanje sa dzeka za USB jer je upravo to napajanje predvidjeno da bude za vise gedzeta.

stavka 21


Svaka cast. Jesam ovako sam i slozio nasao sam ove nacrte, samo me zanima kuda pospremiti relej, da ga voda i vlaga ne zeznu jer mi je kolegi tako "izgorio" relej. Mozda gdje je akumulator ga malo sakrit?
Takoder moze neki savjet kako postimat svijetla? Meni svijetle super ali mi je dosta ljudi blicalo iz kontra smjera, mozete mi dati neke smjernice?
 
Last edited:
Gde su fabrički releji tu mogu ići i naknadno stavljeni.
Bitno je da rele stoji gore u odnosu na instalaciju, da bude okačen kao o čiviluk da voda ne bi ušla u sam rele kojim slučajem.

Visinu snopa svetla štelaš na sraficu sa zadnje strane fara.
Dva srafica imaš, jedan je za levo/desno dok je drugi za gore/dole.
 
Pozdrav svima,
Nisam siguran je li prava tema ali nisam našao noviju gdje se govori o modelu NC750.

Naime prošli tjedan sam uzeo NC750S iz 2015, ručni mjenjač. To mi je prvi motor jači od 300cm3 i prvi koji sam kupio uostalom. Motor ima 22000 km, servisnu knjižicu do 17500 km. Pa imam nekoliko tehničkih pitanja za koje molim savjete.
1. Preporuka za nove gume, tip, model?
2. Koje motorno ulje se preporučuje?
3. Što prvo provjeriti/napraviti kod kupnje rabljenog motora? Prijašnji vlasnik kaže da je napravio izmjenu ulja na proljeće.

Hvala.

IMG_20230823_194027.jpg
 
Hola

1.
Moj neki redosled bio bi Metzeler Roadtec 01, Michelin Road 6GT, Pirelli Angel GT2

2.
Min 10W40 gradacija jer je kod vas toplija klima nego kod nas.
Gledas da bude proverena marka ulja jer ima dosta falsifikata na tržištu.
Zamenu vrši između 8 - 10Kkm, nemoj čekati 12K.

3.
Kreni od prednjeg točka..... proveri stanje pločica, zameni antifriz (menja se na svake 4 god), zameni kočionu tečnost (menja se na svake 2god.), proveri stanje filter vazduha, proveri lanac (skini prednji lancobran i očisti oko lancanika, iznenadices se sta se sve tu nakupi od prljavstine), proveri kleme i punjenje na akumulatoru.
Jednom rečju pretreses stanje i znaš tačno šta vozis.
 
  • Like
Reactions: Hola and damodar
Nedavno napravio slično, provjeren cijeli motor, lezajevi, kocnice, zamijenjene sve tekućine, dotegnut lanac...gume uzeo Mitas SF...sve napraviš i miran si
 
  • Like
Reactions: Hola
Hola

1.
Moj neki redosled bio bi Metzeler Roadtec 01, Michelin Road 6GT, Pirelli Angel GT2

2.
Min 10W40 gradacija jer je kod vas toplija klima nego kod nas.
Gledas da bude proverena marka ulja jer ima dosta falsifikata na tržištu.
Zamenu vrši između 8 - 10Kkm, nemoj čekati 12K.

3.
Kreni od prednjeg točka..... proveri stanje pločica, zameni antifriz (menja se na svake 4 god), zameni kočionu tečnost (menja se na svake 2god.), proveri stanje filter vazduha, proveri lanac (skini prednji lancobran i očisti oko lancanika, iznenadices se sta se sve tu nakupi od prljavstine), proveri kleme i punjenje na akumulatoru.
Jednom rečju pretreses stanje i znaš tačno šta vozis.
Hvala na brzom odgovoru.
Ovo mi puno znači.

2. Za ulje sam čuo da je Motul jedno od boljih, sad je pitanje da li se to odnosi na sve vrste motora ili za Hondu preporučaš neko drugo?
3. Pločice sam pogledao kod kupnje odmah, za ulje, antifriz i ulje kočnica ću provjerit.
 
Pozdrav,

Ponovo na cesti nakon nekog vremena, NC je doma par dana,godište 2018 i gustam kao nekad. :)
Malo iskustva s dodatnom opremom bi dobro došlo, prvenstveno vizir.
Givi-jev je 66 € (izgledam mi kao standardni + 10cm) a Puigov Touring 90 €, cini mi se dosta visi.
Imate mozda te vizire i kakvi su dojmovi?
Visina je 175cm, tako i original radi ok, na brzinama iznad 110 cca počne vise puhat.
Motorom cu na delo/s dela, tako da ce bit 60ak km dnevno po zaobilaznici - pa da bude udobnije...
E da, nosac centralnog kofera iza od Givija je 80 €.
Centralni nogar na Njuskalu od Motoexpert-a je 145 €, da paše na sva godišta.
To su cijene cca ok, ili imate savjet za bolje proc... :)

Lp,

Givi:
1693466543349.png

Puig:
1693466568333.png


1693466171536.png
 
Pozdrav,

Ponovo na cesti nakon nekog vremena, NC je doma par dana,godište 2018 i gustam kao nekad. :)
Malo iskustva s dodatnom opremom bi dobro došlo, prvenstveno vizir.
Givi-jev je 66 € (izgledam mi kao standardni + 10cm) a Puigov Touring 90 €, cini mi se dosta visi.
Imate mozda te vizire i kakvi su dojmovi?
Visina je 175cm, tako i original radi ok, na brzinama iznad 110 cca počne vise puhat.
Motorom cu na delo/s dela, tako da ce bit 60ak km dnevno po zaobilaznici - pa da bude udobnije...
E da, nosac centralnog kofera iza od Givija je 80 €.
Centralni nogar na Njuskalu od Motoexpert-a je 145 €, da paše na sva godišta.
To su cijene cca ok, ili imate savjet za bolje proc... :)

Lp,

Givi:
View attachment 768711
Puig:
View attachment 768712

View attachment 768710

Prvi vizir mi bolje stoji liniji motora, drugi izgleda malo nakaradno...što se tiče kofera nedavno sam platio sve od Givija (nosač, ploču i kofer 45l s naslonom) 260€