Netko tko se razumije u struju na motoru?


neka on prvo napuni bateriju da vidi dali je ona ispravna pa onda neka ide po žicama dalje.
 
NEKID said:
neka on prvo napuni bateriju da vidi dali je ona ispravna pa onda neka ide po žicama dalje.

najvjerojatnije će bit to..palio je na guranac dok nije pocuclao i ono malo kaj je ostalo..sad kad je prazan nema više nikakvih znakova života  :D samo je čudno da se barem malo nije napunio dok je bio upaljen, a on se bas suprotno ispraznio => izgleda da rajngla negdje ima luknu pa curi čušpajz :mrgreen: ili je u najboljem slučaju samo akumulator umro
 
Ok... probat ću (nekako) napuniti akumulator, premda mi je čudno kako se uspio isprazniti pošto je akumulator nov, naime star je 2 tjedna. Al, ok, možda je došlo do nekog kratkog spoja pa se ispraznio. Iskreno nadam se da će mi to pomoći...
 
Napunio ja akumulator, spojio sve, probao upaliti motor, relej se čuo da zuji, al motor ne pali (ne vergla)! Malo gledao po žicama, skužio da u tom žbunju ima jedna koja niije spojena nigdje i jedna utor na koji taj "jack" paše. spojio to, dao kontak, motor mrtav... Kompletno bez struje, sad mi više ni kontrolne lampice ne svjetle, premda sam odspojio tu žicu, svejedno, kao da sam opet ispraznio akumulator.

Ja sam lud već...
Plačam cugu i satnicu nekom tko ima milosti doći do mene to pogledati!!!
 
hajde neko ko je blizu da pomogne upalit taj motorin dečku!!
 
hmmm, baš niko iz zg nije mudrijao u temi  :misli:
 
NEKID said:
hmmm, baš niko iz zg nije mudrijao u temi  :misli:

Nažalost da... a ja sam stvarno očajan već....  :cry:
 
Zar nitko neželi/nemože/nezna pomoći?? Ajd pliz ljudi pomagajte....
 
S ovom posljednjom žicom koju si spojio "nekud" vjerojatno si spalio osigurač, pa ti sada više ništa ne radi. Prije tebe netko je isto tako prtljao po instalaciji, i dodavao još neke žice. Otpoji opet tu žicu, prije nego što bilo što drugo radiš.

Prvo - moraš napuniti akumulator, i provjeriti osigurač. Svjetla, žmigavci i ostalo moraju raditi normalno, i kad je motor ugašen.

Zašto anlaser ne vrti - moguće je da niti relej ne dobiva dovoljno struje da bi uključio strujni krug anlasera. Ali pošto vidim da se nimalo ne razumiješ u struju, potraži u kvartu nekoga iskusnijeg...
 
BikerHR said:
S ovom posljednjom žicom koju si spojio "nekud" vjerojatno si spalio osigurač, pa ti sada više ništa ne radi. Prije tebe netko je isto tako prtljao po instalaciji, i dodavao još neke žice. Otpoji opet tu žicu, prije nego što bilo što drugo radiš.

Prvo - moraš napuniti akumulator, i provjeriti osigurač. Svjetla, žmigavci i ostalo moraju raditi normalno, i kad je motor ugašen.

Zašto anlaser ne vrti - moguće je da niti relej ne dobiva dovoljno struje da bi uključio strujni krug anlasera. Ali pošto vidim da se nimalo ne razumiješ u struju, potraži u kvartu nekoga iskusnijeg...

Odspijio sam tu žicu. Nažalost, netko je prtljao prije mene i čini mi se da je u tome najveći problem! Akumulator sam napunio jučer!
Vidiš.. nisam se sjetio provjeriti osigurač nakon spajanja te žice...  :bonk:
 
Pretpostavljam da ti nemaš niti 12 V ispitivač struje, u obliku "šrafcigera", s komadom žice i klemicom na kraju, za spajanje na masu? Bez ikakve opreme, i s još manje znanja, dosta teško je biti autoelektričar..  :?
 
BikerHR said:
Pretpostavljam da ti nemaš niti 12 V ispitivač struje, u obliku "šrafcigera", s komadom žice i klemicom na kraju, za spajanje na masu? Bez ikakve opreme, i s još manje znanja, dosta teško je biti autoelektričar..  :?

Neš vjerovat, al imam....  :mrgreen:    no ni to mi ne pomaže da budem autoelektričar... (bar priznam da ne znam)....
 
hrvatska lisico , kak mozes ocekivat ka ti ovako preko neta neko skuzi kaj je sa motorom
pogotovo ako je neko prepravljao stuju , mjenjao neke vodove , brikao itd

odvuci motor do najbližeg meštra i riješit ceš problem u par minuta
 
markookram said:
hrvatska lisico , kak mozes ocekivat ka ti ovako preko neta neko skuzi kaj je sa motorom
pogotovo ako je neko prepravljao stuju , mjenjao neke vodove , brikao itd

odvuci motor do najbližeg meštra i riješit ceš problem u par minuta

E vidiš, u tome i je problem. Ja ne tražim da mi netko preko neta zna riješiti problem. Ja MOLIM nekoga da dođe do mene (ne besplatno) i pogleda šta se dešava... Sam sam (inače nisam iz ZG), nema mi tko pomoći odgurati nekud motor, a nepoznam nijednog majstora (pogotovo ne u kvartu)!!
 
CroFox said:
E vidiš, u tome i je problem. Ja ne tražim da mi netko preko neta zna riješiti problem. Ja MOLIM nekoga da dođe do mene (ne besplatno) i pogleda šta se dešava... Sam sam (inače nisam iz ZG), nema mi tko pomoći odgurati nekud motor, a nepoznam nijednog majstora (pogotovo ne u kvartu)!!


daj  me nazovi sutra prije podne,budem navratio do tebe da vidimo kaje

091/2233445 mladen
 
zweitakt said:
daj  me nazovi sutra prije podne,budem navratio do tebe da vidimo kaje

091/2233445 mladen

Hvala.... zvrcnem te dopodne... ali ja sam na poslu do pola 5...
 
aj da netko pomogne dečku, svaka čast  (y)
 
Evo samo da (uspješno) zaključim temu!  (y)

Svaka čast zweitakt-u i njegovom kolegi na smionost, dolasku i pomoći u nevolji. Problem (šta god da je bilo) je otklonjen, motor pali, i sve je za 5!  (y)
Uz neke male popravke (dorade), uskoro će na cesti biti još jedna prava mala zvjer...  :mrgreen: (sa konjem na njoj)  :LOL:

Za sada izgleda ovako...