neznam ni čiji je ni koji je al neko si je dao truda!!!

Anto said:
motor je sasvim ok i po onomu što sam vidio uloženo je puno truda, koliko se sjećam ta jamaha je imala kardan pa je prerađena na lanc ,motor ima svoju originalnost a što se nekima ne sviđa to je nebitno bilo bi glupo da se svima sviđaju iste stvari kako bi svijet bio jadan i siromašan , bogatstvo je u različitosti  a pristojnost u toleranciji .

play of the day  (y)
 
meni je super samo me ovaj sat muci  :misli: ruzan mi je..ali vjerujem da je prije ljepse izgledao imam neki osjecaj
:LOL: :LOL: :LOL:
 
Anto said:
motor je sasvim ok i po onomu što sam vidio uloženo je puno truda, koliko se sjećam ta jamaha je imala kardan pa je prerađena na lanc ,motor ima svoju originalnost a što se nekima ne sviđa to je nebitno bilo bi glupo da se svima sviđaju iste stvari kako bi svijet bio jadan i siromašan , bogatstvo je u različitosti  a pristojnost u toleranciji .
Koliko se ja sjećam, kardan bio - kardan ostao...
Anto said:
..bogatstvo je u različitosti, a pristojnost u toleranciji...
..svaka čast, odlično sročeno...  (y)
 
Interesantna kombinacija stilova i baš mi dobro izgleda  (y)

Rado bi se vozao na takvome nakon pranja i glancanja, da ne kažem poliranja  :wink:
 
limit said:
Koliko se god vi trudili upakirat ovo čudo u celofan i uljepšat, ostaje činjenica da je ružan ko pas i nakićen do bola.
Moji se estetski kriteriji nisu toliko promjenili u 20 godina. Ono što mi je bilo lijepo tada lijepo mi je i sada a ono što
je bilo nakaradno tada, sad je još i više. Neću ulazit u to da li nekome ovaj motor ima emocionalnu vrijednost zbog
vremena u kojem je napravljen ili zbog vlasnika koji ga je preradio ali meni ne predstavlja ništa i ne bi volio da me netko
fotografira pokraj njega  :wink:

Prije 25 godina seljoberi su se spuštali iz svojih sela u kaštela sa prerađenim bmw r25 koji su htjeli bit harley, sa vilicama
od 2 metra, bez ogibljenja, sa naverenim svakakvim čudima po sebi, uglavnom je korištena bauštelska čelična armatura...
Meni je i tada i sada to bilo ružno ali u usporedbi sa ovom yamahom izgledalo je vrhunski
  :mrgreen:

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
limit said:
Koliko se god vi trudili upakirat ovo čudo u celofan i uljepšat, ostaje činjenica da je ružan ko pas i nakićen do bola.
Moji se estetski kriteriji nisu toliko promjenili u 20 godina. Ono što mi je bilo lijepo tada lijepo mi je i sada a ono što
je bilo nakaradno tada, sad je još i više. Neću ulazit u to da li nekome ovaj motor ima emocionalnu vrijednost zbog
vremena u kojem je napravljen ili zbog vlasnika koji ga je preradio ali meni ne predstavlja ništa i ne bi volio da me netko
fotografira pokraj njega  :wink:

Prije 25 godina seljoberi su se spuštali iz svojih sela u kaštela sa prerađenim bmw r25 koji su htjeli bit harley, sa vilicama
od 2 metra, bez ogibljenja, sa naverenim svakakvim čudima po sebi, uglavnom je korištena bauštelska čelična armatura...
Meni je i tada i sada to bilo ružno ali u usporedbi sa ovom yamahom izgledalo je vrhunski
 :mrgreen:


sve si reko...  :censored:  :bonk:
 
   2 limit: moji se estetski kriteriji JESU promjenili.
   U nekom sam razdobljima nosio vrlo dugu kosu, pa sam se ošišao i pustio brkove, pa nosio košulje i kravate i da ne nabrajam dalje (sad izgedam najbolje  :mrgreen:)
   Elvis mi je '74 bio faca, a danas ga vidim debelog, ofarbane kose, utegnutog u pretjesni bijeli kostim na šljokice i ogrnutog idiotskim plaštom preko ramena. Tako opremljen, ja se ne bi ni na fašnik obukao za dnevnicu manju od 500eur.
   Dvadeset i više godina stari motori nemaju nikakvu tehničku i vrlo malu uporabnu vrijednost u odnosu na nove iz iste kategorije. Vrijede tek onoliko koliko mi osjećamo za njih, i neku drugu kvalitetu (gledano čistom logikom i zdravorazumski) osim emocionalne gotovo da nemaju. Rečeno stoji za moju Yamahu, za tvog Kawasakija, kao i za ovaj o kome govorimo.
   Dakle, emocionalno gledajući, skoro da smo u istom razredu svi skupa.
 
    ...pusti golu estetiku i pogledaj značenje. Taj je motor neko radio kako je najbolje znao i umio. I nije imao uzore, predloške, fotke, internet i ovakav forum da ga upute ako zastrani. I volio ga je u najmanju ruku kao mi naše. Jedina bi razlika bila (po tebi) da su naši lijepi, a ovaj nije. A znaš i sam da se ljepota vrlo teško mjeri.
    I da ne bi mjerili ljepotu (estetičnost), jer takvog metra nema, ja ću ponoviti da mi je taj motor na svoj način lijep.
 
z-1000mk said:
U ono vrijeme kad ga je Šuli složil tak nekaj još ni bilo viđeno u ovim prostorima tak da smo svaku večer bacili drkicu na Šulijev motor ispred Paromlina...  :mrgreen:


i danas bacaju drkicu kad vide neonke i televozore i ledice na golfu ... a i slozeno je full komplicirano i neko se fakat razapeo da napravi.. al je i dalje seljača....


velik trud.. al pretjeran kič...

 
limit said:
Ima, ima...svak od nas ima svoj osobni metar po kojem mjeri estetičnost. I kad se više takvih osobnih mjerila usporedi dolazimo do univerzalnog mjerila za estetiku.
Zbog toga možemo u općenitim okvirima (okvirima većine) zaključiti da je nešto lijepo ili ružno. Naravno, nikad se osobna mjerila neće generalno poklapati odnosno uvijek će
se naći netko tko će misliti drukčije od većine. No za takvog neshvaćenog pojedinca obično kažemo da je ili totalni debil ili totalni genij  :mrgreen:
Bez općenitih estetskih mjerila, sve na svijetu bilo bi na svoj način lijepo, pa u tom slučaju i pasje govno na ulici možemo nazvati umjetničkom instalacijom   8)

bikerima je po prirodi općenito estetsko mjerilo ošlo u penziju još davnih dana otkad su izmislili ležaljke :mrgreen:

a to će reć neko ko vozi ćopericu...nema smisla raspravljat limit...oboje ste u pravu ali oldboy je više  :mrgreen:
 
Meni jedino ona lubanja nije legla. Kad si je frajer dao truda nije morao zasrat stvar s kič-motivima. Ili je to dodao neko od kasnijih vlasnika  :misli:
Bajkeri inače vole crtat lubanje po motorima, nikad mi nije bilo jasno zašto. Plašenje male djece? Tajna društva? Sklonost prema smrti? Kretenizam?  :misli:
 
da s e opere,malo ispolira, ona "govno zuta" boja zamijeni sa crnom mogo bi proc...pogotovo ako se ukljuci time mashine i vratis 20-25g unatrag

ovakav kakav jest i danas je dobar ali samo za otpada ...posto je potezak mogu se dobri novci dobiti na ime starog zeljeza :mrgreen:
 
uz lubanju na rezervoaru je i priča... meni se čini da je to sve zamišljeno kao fantazija, motor izgleda čisto impresivno a i položaj sjedenja je kul, osim toga o ukusima se ne raspravlja  :palacdolje:
 
snajper said:
Kako je krenuo,mogao bi taj motor završiti i u klasi RAT BIKE-a  :mrgreen:

šteta mat boje špricat na nekaj tak ružno  :mrgreen:

pardon, ne ružno već ne po mom ukusu  :LOL:
 
Svaka čast majstoru za rad i cijenim to što je slagao motor na ovaj način a ne na način slaganja dijelova s nekih drugih novijih motora što se može svaki dan vidjeti . Ovaj motor svojim stilom i nije ono što se treba većini sviđati ali je interesantna, originalna i posebna ideja .Mislim da kao projekt nije niti zamišljen kao estetski dragulj već kao drugačije viđenje motora .
Moje se mišljenje razlikuje od većine u ovoj temi ali ja i u glazbi i u preradama motora uvijek veću ocijenu dajem bilo kojem kreativcu nego najboljem kritičaru
 
Anto said:
Svaka čast majstoru za rad i cijenim to što je slagao motor na ovaj način a ne na način slaganja dijelova s nekih drugih novijih motora što se može svaki dan vidjeti . Ovaj motor svojim stilom i nije ono što se treba većini sviđati ali je interesantna, originalna i posebna ideja .Mislim da kao projekt nije niti zamišljen kao estetski dragulj već kao drugačije viđenje motora .
Moje se mišljenje razlikuje od većine u ovoj temi ali ja i u glazbi i u preradama motora uvijek veću ocijenu dajem bilo kojem kreativcu nego najboljem kritičaru

sviđa mi se kako razmišljaš  (y)

http://www.youtube.com/watch?v=s1Shx2_fv3Q
 
Killex said:
Impresivno,samo kako se zove taj stil prerade?


Pis of džank stajl  :misli:  :mrgreen:


Ma šta reć - remek djelo  :shock:  :lolcry: :lolcry: :lolcry:



index.php




Ovako nešto čak ni frikovi iz teme o starim kRRamama nevjerujem da bi prožvakali  :jesus: :LOL: :LOL: :LOL: