Nikada više u kupovinu polovnog motora!

ne razumin baš ovo veliko čuđenje !?
kupiš polovno pa očekuješ kako nema kvara i da si miran ??
hmmm toj logici znači samo budala kupuje nove motore po punoj cijeni....
naravno da se očekuje od polovnog da se kvari.

proda san desetak polovnih motora i nikad mi nije palo na pamet nekome dati garanciju na takav motor.
dok su bili kod mene doslovno u min, san ih održava a šta će biti dalje otkud bi ja to moga znati...
Nisam rekao da ocekujem motor bez kvarova, ali ja sam imao tu losu srecu, da su kvarovi 50% cijene motora i da sam se nasao preko granice i tolike udaljenosti, da sam bio u svom gradu pa hajde…
 
Bas sam danas pricao sa jednim majstorom za motore i pitao ga za Benelli. Kaze da je taj Kinez pravo dobro napravljen, mnogo bolje nego CF Moto, ali barem u BiH djelova nema niti za lijeka. Sto je najgore sluzbeni servisi su par puta od njega pokusali kupiti filtere za ulja (jer kao on ih ima svih vrsta), ali da nije imao njihovu velicinu promjera navoja. I kaze sa je to jako neozbiljno da dobavljaci dovedu xxx motora, a djelova nemaju nikako ili banalne djelove cekas po mjesec i po dana.
 
Od rabljenog motora prvo ne očekuješ da neće stati na 250 ili 2500 km od kuće nego si sretan poslije svake vožnje da te nešto nije ujebalo i da si sretno parkirao u garažu. Pogladiš ga, pokriješ dekicom i veseliš se kak si sjebo sistem i jeftino kupio dobar motor 😁. Dok ne stane... Istina je da ponekad treba imati i malo sportske sreće pa da kvar bude doma u dvorištu ili susjednoj ulici a ne negdje gdje je Bog rekao laku noć. Sve ima svoju cijenu pa tako i novi motor. Vozim rabljene motore ali da si mogu priuštiti sigurno bih birao novo bez puno razmišljanja.
 
Isto kao i @CrispyKevin, nikada ne bih kupio novi auto ili motor jer mi je to jednostavno za mene psiholoski neprihvatljivo da izgubim 30% vrijednosti u prvoj godini. Uvijek kupim zdravu osnovu, a ostalo svakako sam sve sredim da bude kao novo. Tko me zna, zna da vise uzivam u sarafljenju i dovodjenju motora u savrseno stanje nego u voznji. Jednostavno mi je gust kad usporedim ono sto sam kupio i ono sto sam ja od toga napravio svojim rukama. Naravno da je takav motor onda i 100% pouzdan za voznju, mozda i vise nego novi, ali do tada mi vec dosadi pa ga redovito prodam sretnom novom vlasniku. Ponosan sam i na cinjenicu da nisam jos niti jednom popusio novce na motoru :D
Sto se kineza tice, ne vjerujem da bih to ikada kupio, barem ne jos uvijek. Nema ih polovnih vrijednih kupnje, a i dobavljivost dijelova je upitna. Servisne dokumentacije i manuala vjerujem da isto tako nema bas.
 
  • Like
Reactions: prpa
Pravilo da se gubi 30% vise ne stoji.
Osnova ekonomije " ponuda-potraznja" je tu odradila svoje
Meni to nikad nije bilo jasno..
Koda izjave zenit cu samo djevice, ostalima je pala vrijednost 30%...
ahhahaha
Pada i meni vrijednost svakog dana, svaki novi dan sam dan blize grobu, sta cemo sad?
Nemas para, ne zajebavaj se, kupi motopuls i baci drkicu.
 
Screenshot_2024-08-27-07-48-40-121_com.google.android.googlequicksearchbox-edit.jpg
 
Nisam rekao da ocekujem motor bez kvarova, ali ja sam imao tu losu srecu, da su kvarovi 50% cijene motora i da sam se nasao preko granice i tolike udaljenosti, da sam bio u svom gradu pa hajde…
loša srića... al nemoj mislit da se i novi ne kvare... jebeš ti jamstvo i sve i đaba servis kad motor stane negdi...

uzmi neku moto asistenciju...

ja kad sam ju uzeja, prestale pizdarije na motoru, paranje guma, pucanje sajli, ispražnjen akumulator i slično hahaha
 
ak nisi nikad zagrizao i kupio nekaj o čemu si sanjao, a imao si love da taman kupiš najjeftinijeg takvog u oglasniku i zažmirio na mane, nisi kupio srcem
ovi kaj kupuju samo nove...si imao s 18 godina love za novog?
Nisi nikad kupio ko klinac raskramanog MZ-ejca jer to je bila prva stepenica od Tomosa prema nečemu?

Ovi zihereši i kalkulanti s excelicama su tak dosadni ljudi
 
Pravilo da se gubi 30% vise ne stoji.
Osnova ekonomije " ponuda-potraznja" je tu odradila svoje
kojih 30%,kod nas kupiš tmaxa vozaš ga godinu dana i prilikom prve promijene ulja prodaš skuplje nego je u salonu :D
 
Last edited:
Tolko sam se jučer izžiFcirao oko toga kaj vozim staru kramu koja će mi svaki čas krepati da sam sanjao da mi se pokvarila...

Ok, nije bio kvar nego mi se zadnja guma totalno raspala (a kupio novu prije mjesec dana).

I onda se sav u znoju probudim danas ujutro, pogledam vani da ipak nije padala kiša, sjednem na taj svoj (pra)stari instrument i dođem na posao sa smješkom.

Neprocjenjivo.

Za sve ostalo tu je "ovaj tekst je namjerno izbačen jer protupravno reklamira bankarske usluge".
 
Mislim da samo imaš lošu karmu po pitanju vozila, da kupiš i novog, možda bi te zapal "montagwagen". :mrgreen:
Ja sam kupio rabljenu (i to rabljenu itekako) Hondu CBR 600RR (2007), ja sam bil valjda četvrti vlasnik, bila je padana i na lijevo i na desno i preko zadnjeg, i dušu su joj vadili na stazi, prije mene je održavana bila jedva ili nikako - išla je ravno ko šprih, nikad nije zaštucala ili me ostavila na cjedilu... Opet, sve kak natrefiš.
 
Da si kupio rabljenog V-Stroma i od 20 godina,vozio bi ga jos toliko bez kvarova.,samo osnovno odrzavanje.,a ne te nadrkhane sastavljene,ispacene... jurilice,pa sad nesto kukas...
 
Da si kupio rabljenog V-Stroma i od 20 godina,vozio bi ga jos toliko bez kvarova.,samo osnovno odrzavanje.,a ne te nadrkhane sastavljene,ispacene... jurilice,pa sad nesto kukas...
“Uzmi Xiaomi vjeruj bratu svom neces se pokajat” - takva ti je prica…
Iz iskustava raznih ljudi, GSR je nepoderiv motor, a stanje u kojem sam ga uzeo je na oko bilo savrseno, ali eto valjda ga je vlasbik prije mene satrao… Uz danasnju elektroniku i moderna sr@nj@, nisu niti suta sto su bila, a niti motori… tako da ti ta prica ne pije vode.