nita... ni kun ni uta...

moram sad ovo napisati a vi me ubite sto puta.
vozio ja TDM jest da po gradu ali... Name motor ni prdi ni smrdi.Sve je nekako polu zadovoljavajuce. Nije neudoban ali nije ni fotelja. Nesto prirka po njemu ali nemogu rec ni da puse. Ima motor snage ali onako...
Jebeno mrzim kada se razocaram u vozila koja sam stavljo na pijedastal.


Dodatak: ovo je cisto moje sujektivno misljenje inspirirano mojim potrebama koje mora moja sljedeca drla ispuniti
 
linza said:
moram sad ovo napisati a vi me ubite sto puta.
vozio ja TDM jest da po gradu ali... Name motor ni prdi ni smrdi.Sve je nekako polu zadovoljavajuce. Nije neudoban ali nije ni fotelja. Nesto prirka po njemu ali nemogu rec ni da puse. Ima motor snage ali onako...
Jebeno mrzim kada se razocaram u vozila koja sam stavljo na pijedastal.


Dodatak: ovo je cisto moje sujektivno misljenje inspirirano mojim potrebama koje mora moja sljedeca drla ispuniti

Probaj sa akrapovičima, sa originalima je bezveze, sa akrapovičima je potpuno drugi motor, isprobano 8)
 
tomislav_74 said:
linza said:
moram sad ovo napisati a vi me ubite sto puta.
vozio ja TDM jest da po gradu ali... Name motor ni prdi ni smrdi.Sve je nekako polu zadovoljavajuce. Nije neudoban ali nije ni fotelja. Nesto prirka po njemu ali nemogu rec ni da puse. Ima motor snage ali onako...
Jebeno mrzim kada se razocaram u vozila koja sam stavljo na pijedastal.


Dodatak: ovo je cisto moje sujektivno misljenje inspirirano mojim potrebama koje mora moja sljedeca drla ispuniti

Probaj sa akrapovičima, sa originalima je bezveze, sa akrapovičima je potpuno drugi motor, isprobano 8)

Kaj manje ili više puše??Ili je udobniji,ne kužim??? :shock:
 
dr.chala said:
Kaj manje ili više puše??Ili je udobniji,ne kužim??? :shock:

Tocno to Cale moj. Ne kuzim ni ja. Samo znam da to nije to. Ili po onoj staroj, losem kurcu i dlaka smeta
 
Zbilja, kad se već povela priča o TDM-u, volio bih čuti mišljenje o tom motoru od još nekog. Da li može dijevojka voziti taj motor, zbog visine sjedišta i slično?
 
:cool: Sve u svemu, isplativ za kupovinu. Razmišljao sam o njemu jer je turer a volio bih da ga može i cura vozati. To je malo teže kod Stroma i Co. koliko ja znam. Hvala.
 
:roll: Zanimljivo je to čuti iz pera nekoga tko posjeduje i vozi taj motor.Ali,kao i uvijek mišljenja se razlikuju do te mjere da idu od oduševljenja do razočaranja.Kad su ljudi isto toliko različiti.Subjektivnost je normalna kod osobnih stavova,ali nije kod onih koji bi morali biti objektivni kao, manje ili više kompetentni novinari i "novinari",koji svoju subjektivnu procjenu pokušavaju proturiti kao nešto objektivno-jer to su oni napisali!Sa takvima volim uvijek popričati.TDM mi se osobno jako sviđa i ne razočarava me osim sa tim vrućim auspusima.Po tom pitanju VFR mi je bez greške.Uostalom,kao i po svemu ostalom.Mislim da je TDM dobra protuvrijednost za novac,pa čak i malo više od toga.
 
Mom TDM-u će sad godinu dana, i cca 7000 km. Moram reći da sam super zadovoljan. Potrošnju ne pratim previše, ali mislim da su do sada navedeni podaci točni.
Što se tiče same vožnje ne mogu se požaliti ni na što, iako nekih poboljšanja ima.
Sve ovisi o načinu vožnje,pa je potrebno malo regulacije zavisno o teretu i brzini. Na sreću već osnovna postavka ovjesa daje dobar početak.
Ja sam malo teži (cca 110 kg) pa kad vozim ženu na duže i imam nešto prtljage pojačam prednaprezanje zadnjeg amort. i to je dovoljno za cruising.
Što se tiče žešće vožnje treba za našu cestu malo ukrutit i prednji kraj, ali mislim da je to subjektivno jer na kraju svak nađe sebi najpogodniji setup.
Moje je mišljenje da s ovim motorom možeš postići sasvim dobre brzine i da je super upravljiv s obzirom na koncepciju i visinu motora, ovo ipak nije R, i to treba imati na umu kad sjedneš na njega.
Udobnost mene zadovoljava sasvim , a i suvozači su zadovoljni.
Sve u svemu mislim da se puno dobije za realnu cijenu (motor za put i grad,povoljno održavanje i potrošnja, a možeš se i pojuriti kad si u elementu)
 
ako već ideš na 2 pod sjedalom, onda neka bude od brata Lazara

tdm-jaune.jpg
 
ma evo, bas sam u dilemi.
kupujem novije vozilo pa ne znan sta bi sa sobon.
uglavnom, baratan sa nekih 3500 € i zanima me da li se u hrvata moze naći TDM, dakako, stari, pretpostavljam '91-'93 god i koliko je to uopće isplativo.
ne znan, ustvari, koliko ih uopće ima po lijepoj našoj?
ima li itko iskustava sa ovim problemom?
 
m1losh99 said:
Nikad nisam znao cemu sluzi amortizer volana...? :?: :?:

znas ono poznato plesanje prednjeg kraja?
ono kad ti motor oće izbit volan iz ruku?
e, pa amortizer volana to ublazava, u velikoj mjeri.
ali na manje motore se (uglavnom) ne ugrađuje jer (uglavnom) nemaju dovoljno snage da te dobro protresu
 
wheelsurfer said:
ma evo, bas sam u dilemi.
kupujem novije vozilo pa ne znan sta bi sa sobon.
uglavnom, baratan sa nekih 3500 € i zanima me da li se u hrvata moze naći TDM, dakako, stari, pretpostavljam '91-'93 god i koliko je to uopće isplativo.
ne znan, ustvari, koliko ih uopće ima po lijepoj našoj?
ima li itko iskustava sa ovim problemom?

TDM-a teško :?

ako voliš enduro XT600 :wink:
 
Za te novce najslicniji je Yamaha Super Tenere 750.
 
linza said:
moram sad ovo napisati a vi me ubite sto puta.
vozio ja TDM jest da po gradu ali... Name motor ni prdi ni smrdi.Sve je nekako polu zadovoljavajuce. Nije neudoban ali nije ni fotelja. Nesto prirka po njemu ali nemogu rec ni da puse. Ima motor snage ali onako...
Jebeno mrzim kada se razocaram u vozila koja sam stavljo na pijedastal.


Dodatak: ovo je cisto moje sujektivno misljenje inspirirano mojim potrebama koje mora moja sljedeca drla ispuniti

meni puse, zulja me, glasan je,...ko neka pickica :mrgreen: :mrgreen:
a da kupis S-klasu?
mozda ipak motor nije za tebe 8) :mrgreen:
NHF NHF NHF NHF :piva:
 
linza said:
dr.chala said:
Kaj manje ili više puše??Ili je udobniji,ne kužim??? :shock:

Tocno to Cale moj. Ne kuzim ni ja. Samo znam da to nije to. Ili po onoj staroj, losem kurcu i dlaka smeta

pa sa tvorničkima se ništ ne čuje, a sa akrapovičima grmi ko lud i puno ga je veći gušt vozit, ono što se dobije akrapima ja naravno mrak zvuk, jače ubrzanje i malo veća max. brzina