nita.. ni kun ni uta

bikerbj said:
e sad vec i mene zanima ovo rucno balansiranje :misli: kako to ide, a i felge na motorima imaju onaj rub na sredini na koji se kvaci uteg, e sad kako pogodit gdje stavit, molio bih odgovor na ovo :naklon:
Da si pročitao cijelu temu naišao bi na link koji sam ostavio  :yes: : http://www.webbikeworld.com/Reviewed-motorcycle-products/balancer/
 
bikerbj said:
e sad vec i mene zanima ovo rucno balansiranje :misli: kako to ide, a i felge na motorima imaju onaj rub na sredini na koji se kvaci uteg, e sad kako pogodit gdje stavit, molio bih odgovor na ovo :naklon:
to se NE pogađa... već stavlja točno tamo gdje treba..  :wink:
 
bikerbj said:
e pa hebiga kako da nađem di treba...nije felga neka stvar...pa da se nalazi... :mrgreen:
druže, čime se ti baviš u životu.... koje je tvoje zanimanje ? odnosno, koji posao obavljaš ?
 
e druze ja penzioner...to mi je zanimanje glavno a kompjutori i motori sporedno...medo link je ok i sad mi je to malo jasnije iako ja gume balansiram kod vulkanizera ....jedino me smeta sta oni lijepe utege a nemecu one sta bi trebali ic po sredini felge...
 
bikerbj said:
e druze ja penzioner...to mi je zanimanje glavno a kompjutori i motori sporedno...medo link je ok i sad mi je to malo jasnije iako ja gume balansiram kod vulkanizera ....jedino me smeta sta oni lijepe utege a nemecu one sta bi trebali ic po sredini felge...

a nego akkav uteg da ti na motofelgu stavi???
onaj sastrane da zacvika ko na celicnim felgama s zimskim gumama :misli:

a po sredini niti nemoze drugo nego ljepit
 
bikerbj said:
imaju utezi bas za motore ja ih gledao...a zato i sluzi onaj rub po sredini felge....

neznam o cem pricas

mozda je tako

al ja to dosad jos nisam vidio

 
speed attack said:
neznam o cem pricas

mozda je tako

al ja to dosad jos nisam vidio
postoji, ako naletim, uslikaću, i staviti sliku ovdje... iako je to uglavnom na starijim felgama ..
 
strasilo said:
postoji, ako naletim, uslikaću, i staviti sliku ovdje... iako je to uglavnom na starijim felgama ..

bas sam si mislio, al nisam htio rec, da na uvrijedim covjeka

posto veli da je on penzioner, sigurno se i to odnosi na motore iz proslosti
 
niksa said:
Ja sam takav uteg dobio na TVORNICKI BALANSIRANOJ felgi na tdm-u kad sam ga kupio.
stvar je u felgi, a ne utegu..  (y) ... neke felge imaju po sredini unutrašnje strane rub na koji se može staviti uteg sličan onom za auto..
 
evo na sta mislim...otvori privitak pa ce ti bit jasno....inace nisam bas tako star samo 38g. :D....motor mi je 94g. a isto sam vidio i na mladim motorima...
 
e upravo to...mislim da skoro sve yamahe imaju taj rub za utege....neznam za glanc nove ali unazad par godina imaju...
 
niksa said:
e baš to...  (y)

a i rekao sam UGLAVNOM na starijim motorima.. jer se to prije susretalo češće nego danas... ali nije ništa čudno i na motorima koji su danas izašli sa trake...  (y)
 
drago mi je da smo dosli do toga da ipak toga ima...ali ja sam imao i na yamahi prije ove...i na ovoj sad imam ali nemam utega tako da su utezi ljepljeni....e onda kad mi vulkanizer zalijepi uteg od 10cm duzine popizdim i najradije bi ga skinuo... :twisted:
 
bikerbj said:
drago mi je da smo dosli do toga da ipak toga ima...ali ja sam imao i na yamahi prije ove...i na ovoj sad imam ali nemam utega tako da su utezi ljepljeni....e onda kad mi vulkanizer zalijepi uteg od 10cm duzine popizdim i najradije bi ga skinuo... :twisted:
oćeš reći da ti je felga u totalnom ćurcu..  :mrgreen:
 
felga nije...gledali smo je sa svih strana a motor inace nije lupan...govorim o zadnjoj felgi...guma nova a on nikako da izbalansira..ne felsa ni malo..ne trese...ne znam zasto je onda tako....onda sam balansirani kotac odneso drugom i on je stavio upla manje utega od ovog prvog...e sad ga j...
 
automatska balansirka na kojoj se balansiraju i kotaci za aute...hofmann ona sa monitorom ko kompjutor...a ovaj drugi ima istu ali na cajgare neku staru...
 
jel možeš sad shvatiti zašto je ručno balasiranje (po mom mišljenju) bolje...  (y)