Nordkapp

Roby75

New member
pozdrav svima... jel ima da je neko napravio gore navedenu turu?....treba mi samo preporuka u koje je doba najbolje to odraditi (u kojem mjesecu)!

tnx to all i pozdrav iz Umaga....
:021:
 
Ufff mene interesira isto ali nemam toliko slobodnih dana za to proći,ali zato bi ti Diablero mogao reci vise,nije bio koliko znam ali planira pa verujem da ima pokoju informaciju o ruti (y)
 
bez zamjere, ali plan rute sam vec isplanirao, dobar sam planer i organizator po tom pitanju.. :))

kako mi posao dozvoljava da to obavim iskljucivo u 4., 5., 9. ili 10. mjesecu zanimaju me iskustva koji je mjesec najprikladniji...

nekako mi je logičnije da to bude 9. ili 10. jer iz toplijeg ulazimo u hladnije razdoblje, al eto, ni to nemora značiti  da bi jesen bila "toplija" od proljeća za Nordkapp :))

po mom planu 3 tjedna bi trebala biti dovoljna za put.....
 
i sad si našao ić tamo..  :shock:

možda ipak proljeće.
 
Roby75 said:
pozdrav svima... jel ima da je neko napravio gore navedenu turu?....treba mi samo preporuka u koje je doba najbolje to odraditi (u kojem mjesecu)!

tnx to all i pozdrav iz Umaga....
:021:

Ima nas 5-6 na forumu.... Najprikladnije ti je 6-7-8 mjesec, nema tu puno razmišljanja... Stvar je sreće i
preko ljeta, kakav 10 mjesec, onda moraš imati puuuno sreće, da se ne desi da se vozaš samo po kiši i
magli... Preporuka: zaobiđi put kroz švedsku, kroz norvešku je puno ljepše!  (y)

Ako možeš samo nabrojanim mjesecima, ja bi išao u svibnju ili rujnu... Bolje u svibnju jer je puno duži
dan, čak je krajem svibnja samo sat-dva mraka... U rujnu puno više, o listopadu da se ne govori...

Ima dr.Chala dobar putopis, potraži...... (y)
 
Bio 1995. u sedmom mjesecu. vrijeme dobro,temperature od 11 - 15 cel. prošao od helsinkija do polarnice ( rovanijemi ) i na tromso do kraja. Tak da mislim da ti je sedmi mjesec ćist ok.  Makar davno je to bilo , valjalo bi ponovit.... (y)
 
AnteK said:
Ima nas 5-6 na forumu.... Najprikladnije ti je 6-7-8 mjesec, nema tu puno razmišljanja... Stvar je sreće i
preko ljeta, kakav 10 mjesec, onda moraš imati puuuno sreće, da se ne desi da se vozaš samo po kiši i
magli... Preporuka: zaobiđi put kroz švedsku, kroz norvešku je puno ljepše! (y)

Ako možeš samo nabrojanim mjesecima, ja bi išao u svibnju ili rujnu... Bolje u svibnju jer je puno duži
dan, čak je krajem svibnja samo sat-dva mraka... U rujnu puno više, o listopadu da se ne govori...

Ima dr.Chala dobar putopis, potraži...... (y)

I puno skuplje.
 
Ja sam isto za 6,7,8 mj.
Nikako sada.
Kakav je gust voziti po losem vremenu,kisi,snjegu...
 
Nisam ja ni spomenuo opciju da bi isao sad :) avanturist da ali lud ne!! ;)

Ponavljam, posao mi dopusta samo u 4., 5., 9. ili 10. mjesecu....

Dakle uzi izbor mi je 5. ili 9.mj.

I pitam se Vasa iskustiva, od Vas ko je vec bio, od ta dva mjeseca koji je prikladniji...nekako mi je logicnije da bi 9. mogao biti topliji od 5. glede na to da je prethodilo toplo doba...al ponavljam, nemora znacit....
 
vlais ng said:
Ja sam isto za 6,7,8 mj.
Nikako sada.
Kakav je gust voziti po losem vremenu,kisi,snjegu...
neprocjenjivo..  :LOL:
 
S kojim motorom bi išao ? Od ta dva mjeseca ja bih izabrao da moram svibanj, iako niti jedan nije idealan.
 
crni konjanik said:
S kojim motorom bi išao ? Od ta dva mjeseca ja bih izabrao da moram svibanj, iako niti jedan nije idealan.

idemo sa skuterom, za sada imam X10 350 Executive, ako do tada ne promijenim u 500 :) posto sam novi Beverly 350 promijenio nakon 4 mjeseca :)
 
Skuter nije loš izbor ukoliko su ceste asfaltirane, dobro štiti od vjetra, nabaciš još dekicu preko nogu i nema zime..., obavezno metzeler wintec gume, za hladno i kišovito vrijeme. (y)
 
crni konjanik said:
Skuter nije loš izbor ukoliko su ceste asfaltirane, dobro štiti od vjetra, nabaciš još dekicu preko nogu i nema zime..., obavezno metzeler wintec gume, za hladno i kišovito vrijeme. (y)

yes....dekica je već gore od Tucana :) .... a u septembru smo na skuteru napravili cijelu Italiju, pa crnu Goru, bosnu....mozda si vidio putopis....4600 km u 2 tjedna.....zato nam put nije stran na skuteru :)
 
Sve ovisi o tome što te zanima.Da li se želiš voziti i vidjeti sjever Europe ili ti je cilj sam Nordkapp? Ukoliko ti je cilj voziti se i vidjeti što više toga putem,tada je preporuka ići u 6.,7. ili 8. mjesecu s naglaskom na 7. mjesec(od polarnice do NC temp je varirala od 0C-25C u srpnju 2008. kada sam ja bio u tom dijelu Svijeta) i obavezno rutu planirati u oba smjera kroz Norvešku.. Ukoliko ti je jedini POI Nordkapp investiraj u toplu opremu,isplaniraj najkraću rutu i gaaas.  (y)
 
dr.chala said:
Sve ovisi o tome što te zanima.Da li se želiš voziti i vidjeti sjever Europe ili ti je cilj sam Nordkapp? Ukoliko ti je cilj voziti se i vidjeti što više toga putem,tada je preporuka ići u 6.,7. ili 8. mjesecu s naglaskom na 7. mjesec(od polarnice do NC temp je varirala od 0C-25C u srpnju 2008. kada sam ja bio u tom dijelu Svijeta) i obavezno rutu planirati u oba smjera kroz Norvešku.. Ukoliko ti je jedini POI Nordkapp investiraj u toplu opremu,isplaniraj najkraću rutu i gaaas.  (y)

Čala, imaš li kakvo mišljenje o povratku kroz Rusiju? Ruta Murmansk - St. Petersburg, možda Kaliningrad,  pa dolje kroz Estoniju/Litvu/Latviju/Poljsku?
I da, je li 7-10 dana u jednom smjeru dovoljno za Norvešku, da se bar nešto vidi(mislim na prirodu,  dok su mi gradovi, arhitektura, muzeji i takve stvari nižeg prioriteta)?
 
dr.chala said:
Sve ovisi o tome što te zanima.Da li se želiš voziti i vidjeti sjever Europe ili ti je cilj sam Nordkapp? Ukoliko ti je cilj voziti se i vidjeti što više toga putem,tada je preporuka ići u 6.,7. ili 8. mjesecu s naglaskom na 7. mjesec(od polarnice do NC temp je varirala od 0C-25C u srpnju 2008. kada sam ja bio u tom dijelu Svijeta) i obavezno rutu planirati u oba smjera kroz Norvešku.. Ukoliko ti je jedini POI Nordkapp investiraj u toplu opremu,isplaniraj najkraću rutu i gaaas.  (y)

idemo da vidimo taj dio Europe koji jos nismo vidjeli. U grubom, plan je istočnim dijelom za gore, zapadnim povratak....


detaljan plan još treba razraditi , ali šta vidjeti gdje već imam u glavi....sad to treba samo posložit...

slikovno bi to tako izgledalo....
 
Robi , koliko vas ima...?