Nordkapp

Roby75 said:
Marjan?? Hahahha pa njemu sam CBR-ku moju prodao... Sa njim sam bio do Amsterdama '99.god. :))

Je, imao je neku CBR 900, a do Nordkapp-a je išao sa VFR-om.  (y)
 
Da, imao je crvenu VFR-ku '99. kad smo isli za Amsterdam, a CBR 900RR sam mu prodao '01. :) al nije ta sa kojom sam isao u Amsterdam, onu su mi ukrali u povratku u Parizu  :( , '00. sam uzeo novu i tu sam mu prodao :)
 
pitanjce za one koji su putovali tim dijelom:

da li je potrebno napraviti vizu za Rusiju u HR ili se može dobiti viza na graničnom prijelazu ako bi išao preko Rusije od Finske do Estonije i uz jednodnevni boravak u Sankt Peterburgu?
 
md said:
pitanjce za one koji su putovali tim dijelom:

da li je potrebno napraviti vizu za Rusiju u HR ili se može dobiti viza na graničnom prijelazu ako bi išao preko Rusije od Finske do Estonije i uz jednodnevni boravak u Sankt Peterburgu?

2001 se mogla dobiti dvodnevna viza za nemale pare. Kako je sada, pojma nemam. Ja nisam išao kroz
Rusiju, ovo što pričam su mi rekli u agenciji u Norveškoj, plan mi je bio iz Kirkeneša ići u Murmansk i
natrag, no nisam to odradio...
 
AnteK said:
2001 se mogla dobiti dvodnevna viza za nemale pare. Kako je sada, pojma nemam. Ja nisam išao kroz
Rusiju, ovo što pričam su mi rekli u agenciji u Norveškoj, plan mi je bio iz Kirkeneša ići u Murmansk i
natrag, no nisam to odradio...
ok, fala  (y). najbolje da se raspitam u veleposlanstvu što bi bilo najbolje
 
md said:
pitanjce za one koji su putovali tim dijelom:

da li je potrebno napraviti vizu za Rusiju u HR ili se može dobiti viza na graničnom prijelazu ako bi išao preko Rusije od Finske do Estonije i uz jednodnevni boravak u Sankt Peterburgu?

Copy od kolege:
U rusiju se moze sa Turističkim vaucherom što je puno jeftinija varijanta od ishodjenja vize. http://www.atlantis-travel.eu/croatia/hrvatski-putovanje-u-rusiju-bez-vize/
tu si pročitaj više, uglavnom te taj vaucher košta 350 kuna, a ako ides preko Bjelorusije i Ukrajine trebas i za tamo vize, pa to dosta poskupljuje put. ovim putem kojim smo isli udjes u Sloveniji u EU i izlazis tek u Estoniji, do onda nema granica, samo pičiš :).


8)
 
Direktor said:
Copy od kolege:
U rusiju se moze sa Turističkim vaucherom što je puno jeftinija varijanta od ishodjenja vize. http://www.atlantis-travel.eu/croatia/hrvatski-putovanje-u-rusiju-bez-vize/
tu si pročitaj više, uglavnom te taj vaucher košta 350 kuna, a ako ides preko Bjelorusije i Ukrajine trebas i za tamo vize, pa to dosta poskupljuje put. ovim putem kojim smo isli udjes u Sloveniji u EU i izlazis tek u Estoniji, do onda nema granica, samo pičiš :).


8)
hvala za ovaj link, slično sam pročitao i na stranicama ruskog veleposlanstva  (y).

planirao sam za gore preko Švedske a na povratku prijeći iz Finske preko Rusije u Estoniju pa za HR. U Ukrajnu i Bjelorusiju možda neki drugi put, neko drugo putovanje
 
md said:
hvala za ovaj link, slično sam pročitao i na stranicama ruskog veleposlanstva  (y).

planirao sam za gore preko Švedske a na povratku prijeći iz Finske preko Rusije u Estoniju pa za HR. U Ukrajnu i Bjelorusiju možda neki drugi put, neko drugo putovanje

Kada si planirao kretati?
 
Direktor said:
Copy od kolege:
U rusiju se moze sa Turističkim vaucherom što je puno jeftinija varijanta od ishodjenja vize. http://www.atlantis-travel.eu/croatia/hrvatski-putovanje-u-rusiju-bez-vize/
tu si pročitaj više, uglavnom te taj vaucher košta 350 kuna, a ako ides preko Bjelorusije i Ukrajine trebas i za tamo vize, pa to dosta poskupljuje put. ovim putem kojim smo isli udjes u Sloveniji u EU i izlazis tek u Estoniji, do onda nema granica, samo pičiš :).


8)

Prema nekim najavama za Rusiju kreće novi vizni režim od 1.4. Još uvijek se ne zna što i kako... Ako se ne varam vaučer može poslužiti samo  kod letova iz Hrvatske i susjednih zemalja u Moskvu. Prošlo proljeće sam letio Zg-Moskva i vaučer je bio dosta, drugo iskustvo prošla jesen let iz Frankfurta u Petersburg i bila je potrebna viza.

Svakako se potrebno dodatno raspitati mjesec dana prije puta
 
i meni se mota taj nordkapp po glavi negdje krajem 6 mjeseca,sve je još na bazi ideje ali nikad se ne zna..
ako je tko zainteresiran pa da popijemo pivicu i razmjenimo ideje pa možda se otisnemo na put.

Almir 0916396808 (y)