Nostalgija (Tomos APN4 sa agregatom od E90 i rasplinjačem Dell'orto 24)

joke

Active member
Dakle kako bi mi u Splitu rekli "Koza latašica sa mašinom od Elektrona i Delortom"
Evo jučer jedan naš sugrađanin dovezao jednu restauriranu da je pokaže legendama te epohe, gazdama P&B-a, Ivi i Jozi, te šefu servisa Muvi.
Svi su "kuhani i pečeni" na Kozama, a Muva nije odolio i napravit đir.
Privukla je pažnje kao i najoviji modeli motora, a vlasnik koji inače vozi Hondu CB1300 kaže da više pažnje privlači s Kozom nego s Buterflyem.
Komentari su bili zanimljivi "Nije dobro uštelana", "Kolino karburatora ima krivi kut", "Moja je vrtila 4 ijade điri više", "Dalo bi se to još naturpijat", "Dva dana bi ovo štela i gušta" i dosta slićnih, normalnom ljudskom rodu većinom nerazumljivih  :mrgreen:


dscn7206.jpg


Tko želi pogledat detaljnije, slika u većoj rezoluciji
 
to je bija motor...
i ja sam u mladosti vozija tako nesto samo je E90 bila na APN-u 6
naravno uz masinu je bila i forcela i zadnje opruge od E90 i pojacana zadnja vilica

e joke popravija si mi dan sa ovim  (y)
 
eh, i ja sam imao E 90 na rami od bt-a, uh kak je to lijepo islo i vrtilo se za tada mojih 14g. ... samo imao sam stalno problema sa lamelom i kuciste je vec bilo potroseno... sve isto ko i na masini od apna kuciste, i normalno da su lezaji rastukli kuciste, aj to je komedija bila svaki dan serafanje, a karike ko zilet, tada ih nisam mogao ni kupit, kolko cujem danas ima svega za e90 ... a lamela samo dva vise federa od apna...juhuu... al sve u svemu lijepo se sjetit toga  :D
 
odličan primjerak, kad čovjek pogleda one male bubanj kočnice nemože a da se ne zapita kako to koči ?!
 
:( dobra stara vimena,prije 25 godin...isto zelena samo je moja bila latasica

...nije mu pogodjen kut kolina od delorta,vidi se iz aviona :jesus: volan od ponice je bija zakon za kolino ali jebi ga ko ce vise nac ponicu :mrgreen:
je li ima pirju u aspuh? 8)

 
Z-Power said:
:( dobra stara vimena,prije 25 godin...isto zelena samo je moja bila latasica

...nije mu pogodjen kut kolina od delorta,vidi se iz aviona :jesus: volan od ponice je bija zakon za kolino ali jebi ga ko ce vise nac ponicu :mrgreen:
je li ima pirju u aspuh? 8)

S obzirom na mukli zvuk, samo je skračen original i vračena original kapa
 
Ovakavog istog zelenog mi još uvijek ima dido u garaži,samo je još uvik s onim latama sa strane,mašina od 14-ice,ne vozi se ali u voznom je stanju.,a Elektronik E90 mi je uvijek bija tiha patnja i kult,vlasniku čestitke na restauraciji (y)
 
Evo sad se i ja sjetio, imao sam i ja E90 u rami od BT50, ljubičastog metalik sa felgama u zlatnoj boji, a eskluziva su bila dva okrugla svjetla od Koze spojena pržunjerom od ispuha. Posli su to kopirali na Triumphu  :mrgreen:
 
a ko ga se ne sića u St. Još i sad kad se sa starom ekipom iz ulice zapričamo o tim danima znamo ga spomenit.
 
I ja sam se ko klinac vozikao na BT-u sa E90 mašinom, karburatorom od ETZ-a (bez ler gasa) i MF-powerom ... Naravno da je tu bilo i još kojekakvog turpijanja i slično .... Motor je bio ofarban u "milka" boju sa milka naljepnicama na rezervaru .... ma ljepota jedna...  :mrgreen:

Ko nije prošao ovakve stvari, nikad od njega majstora...  :mrgreen:
 
Eeeee, mladosti, gdje si !!!
Imao sam APN 6 sa mašinom  :(od E90, spuštene glava, šireni kanali,..  :D, ali je bio ostao prijenos od APN (ako me senilija nije uhvatila do kraj 13-34, a E90 je imao 14-27).
To je išlo u trećoj na gas  :LOL:, na zadnji, a ko što je u netko u kojem postu ranije naveo, uvjek me fascinirao onaj zvuk motora.
Iz iskustva znam da je taj motor naj bolje vukao sa original auspuhom ili još bolje, sa auspuhom od 15-ice, ali "reza" kako smo je tada zvali, nikada mu nije baš legla.
Uglavno, lijepe uspomene !
 
Ko nije vozio Tomosa taj nema pojma šta je patnja.  :mrgreen:
 
ovakvog istog je imao moj frend, ali mu se stup od elektre našao na cesti

ja sam vozio cross juniora s mašinom od E-90  :mrgreen:
 
Ipak je "peter" bija zakon za sve. :LOL:
 
Nije ovo koza latašica,latašica je imala late sve do volana umisto štafni.
Latašice su uglavnom vozili poštari. :D
 
onda mi to nije smetalo, isto ko činjenica da vozačke nije bilo ni u tragovima, isto ko ni tablice, a za 50 kn si moga se cili dan vozit....
moran izvuć apna iz podruma i sredit ga jednog dana....