Nova Yamaha MT-10

Da, možda si u pravu. S duge strane opasno je čim sjedneš na 2 kotača. Uvijek je to rulet, gledam naravno one druge sudionike u prometu koji su na 4 kotača taj dan.
A što se tiće brzine, volim zavoje 🤷.
Npr. Stara cesta KA-DE-RI možda samo par zavoja moram smanjiti ispod 110, a što se tiće ravnice, ne treba mi brže od 130, kao što napisah gušt mi je zavoj. Nebitno dali lijevi ili desni 😉😁. A što se tiće 10tke. Neki dan sam sjeo na jednu i vidio da mogu s nogama do poda, tako da............(ne znam koji bi smajlić stavio sa smiješkom od uha do uha).
Jednom riječju TO je TO.
I jesi uzea desetku? 👀
 
  • Like
Reactions: zokky7
Mocna je skroz, meni je bila u uzem izboru :mrgreen:

20231214_092046.jpg
 
Pozdrav ekipa,
Ajde da i ja malo "maltretiram"
Trenutno vozim mt09 2021. i već imam preko 40tkm, ne vozim se autoputom, osim ako je pao mrak pa mi je to nužna opcija obzirom na raznu divljač koja bi mogla ne željeno iskočiti. Uglavnom, recimo da imam mogućnost zamijeniti motor za novi. E sada, privlači me ta nova 10tka i ono što je najbitnije dobio sam zeleno svijetlo od svoje gospode, a to je vrlo bitno za mir u kući 😁.
Tražim savjet.
- Morao bih za taj change doplatiti 8700€,
- S druge strane 9tka mi je odlična, čupa ko blesava, po zavojima je zakon, "ništ" ne troši ( od prvoga dana nisam stisnuo reset prosječne potrošnje, piše 4.8 ), ma motor za poželjeti samo,
- S treće strane se malo i pribojavam snage te 10tke obzirom da je i 9tku ponekad teže obuzdati, ali mi se u biti sviđa kada dam gas i vidim da se prednji kotač počinje odvajati od tla bez ikakvog napora. To me veseli.
- S četvrte strane, škrti sam zagorec i svaka kinta iz žepa ide teško van 🤦😁, ali nikada mi nije bilo teško platiti kavu ekipi s kojom se vozim pogotovo u zadnje vrijeme jer ih je sve manje i manje🤦. Kažu da im je teško pratiti moj stil vožnje, a meni ta vožnja izgleda normalno i ne kužim što je točno njihov problem 🤷,
E sada oprostite na podužem postu.
Svaki savjet je dobrodošao
Imao sam desetku...prvi model...mjenjao sam je za zzr 1400 2007.godina,,,,največa greška u mojoj karijeri motorista...potrošnja 10+,na 19000km otišao originalni amortizer volana,na 20000km propišao semering vodene pumpe na ulazu u motor,četiri puta sam je vozio na poništavanje koje kavih bezveznih grešaka,komforno sjedalo koje sam dodatno kupio za 300eur se je klimalo lijevo desno pa sam morao podložiti sa gumom...da...išla je kao mutava više sa zadnjim kotaćem u zraku nego na asfaltu...po drugoj strani...frend ima SP verziju i nema problema...ili sam ja ne imao sreće ili motor nije imao sreće...uglavnom...najsretniji sam bio kad sam ju zamjenio za skuter tmax530...prvi put da sam se veselio skuteru....nova MT10 je...ajmo reći...ulog za budučnost jer isto kao i R1 odlazi u ropotarnicu povijesti zbog euro normi...
 
  • Like
Reactions: zokky7