Novi FZ 600 N plusevi i mane

Biker

New member
Daklem kupio FZ 600 N (naked) ima "već" 168km.

Nedostaci:
1. predugačka poluga mjenjača (paše nekome tko ima veliku šlapu, barem 47 ili veću, npr. moja je 44)
2. slabe kočnice, dvoklipna prednja kliješta love dosta nonšalantno, gotovo slabo, zadnje sam imao CBR pa je razlika neusporediva
3. što se tiče vibracija spominjanih u nekim testovima, a kao javljaju se u nekim višim okretajima i brzinama - nije istina, stalno su prisutne

Plusevi:
1. dizajn, ali to je moje mišljenje
2. položaj vozača
3. položaj suvozača, koji je možda, za malo, previsok
4. ujednačeni rad agregata, elastičnost istoga


Nakon svega pitanje:
Gdje mogu i da li mogu nabaviti novu polugu mjenjača, znači nešto kraću?
 
:) Ne znam gdje ju možeš nabaviti,ali mi se čini da si objektivno opisao svoju zvjerčicu,što je prava rijetkost.Svi su ludo zaljubljeni u svoje motore i zato nedovoljno kritični.Ja sam prije prve vožnje na svom motoru pročitao sve moguće testove i sada mi se čini da se u principu slažem sa skoro svim ocjenama,bile dobre ili ne. 8)
 
Samo sam opisao onako kako je, a možda nekome pomogne da se odluči do kraja ili odustane od navedenog modela.

Nego što se tiče vibracija, promatranje od jučer: jače vibracije počinju u 5-oj na 90km/h, a u 6-oj na 102 - 103 km/h i znaju biti iritantne.
 
Daj se ti javi kad napraviš barem 5000-6000 km, pa onda definiraj prednosti i nedostatke, mislim da ti ovo još nije realno....
 
Nemreš pisati o kočnicama nakon kaj si napravil samo 168km...a i pričekaj da se motor razradi pa onda šibaj.
 
Biker...prva stvar, ti motor vozis sa 168km več 90kmh u petoj i prek sto u šestoj stime naime prelaziš 4000okr/min što nije pohvalno s time da motor moraš razradit (ne više od 4000okr/min), a motor u šestoj na 4000okr/min ide max 75kmh znam iz iskustva.
Drugo meni kočnice koče izvrsno (ljepo se daju dozirat, a kad ju malo jače stisneš na 75kmh stane ko iz pič...) ipak nemreš uspoređivat s CRB jer je CBR sport motor, a ovo sport-turer.
Treče je to da nitko pa ni ovi kaj su testirali motor nisu niti jednom rekli da nema prekidača za svjetla pa ih tako nemreš ugasiti, nego čim daš kontakt svjetla se upale, možda ima tak i nadrugim motorima a da to ja neznam, uglavnom vrlo dobra stvar koja se meni jako dopala, tak bi trebalo biti na svim motorima.
POZDRAV
 
Sa 168km ti ni gume ni kocnice nisu razradjene jer motor razradjujes po knjizi .Ti jebeniji od novinara.Oni predju makar 200-300km na razradjenom motoru pa onda daju neko svoje ''objektivno'' misljenje.

U svakom slucaju lijepo od tebe sto si ovo napisao,kad bi svi bili kao ti iskreni ,mnogo modela se nebi prodalo :wink: .Kad predjes 3000-4000km onda napisi opet neki tvoj test jer ces bolje uociti mane i vrline motora.
 
SAMO 75 km/h U ŠESTOJ NA 4000 o/min????? :shock: jel to skuter ili šta?
 
Vedran said:
Biker...prva stvar, ti motor vozis sa 168km več 90kmh u petoj i prek sto u šestoj stime naime prelaziš 4000okr/min što nije pohvalno s time da motor moraš razradit (ne više od 4000okr/min), a motor u šestoj na 4000okr/min ide max 75kmh znam iz iskustva.
Drugo meni kočnice koče izvrsno (ljepo se daju dozirat, a kad ju malo jače stisneš na 75kmh stane ko iz pič...) ipak nemreš uspoređivat s CRB jer je CBR sport motor, a ovo sport-turer.
Treče je to da nitko pa ni ovi kaj su testirali motor nisu niti jednom rekli da nema prekidača za svjetla pa ih tako nemreš ugasiti, nego čim daš kontakt svjetla se upale, možda ima tak i nadrugim motorima a da to ja neznam, uglavnom vrlo dobra stvar koja se meni jako dopala, tak bi trebalo biti na svim motorima.
POZDRAV
To u vezi upaljenih svetala postaje standardi sada je na svim novim motorciklima."LIGHT SAFETLY"
 
Silvio said:
SAMO 75 km/h U ŠESTOJ NA 4000 o/min????? :shock: jel to skuter ili šta?
vozim 125icu koja ide toliko na 4000rpm u sestoj!!!!!
malo mi je to premalo za 600ccm
 
bok svima...
za vibracije je nažalost istina...
moj fazer 600-s ima sad oko 1300 km i vibracije počinju u svim brzinama oko 6000 rpm :(
zadnji dio sjedala isto iritantno klepeće pretpostavljam kod bravice za koju se zaključava, do 1000 km sam ga razrađivao po preporuci do 5000 rpm maximalno iako u uputama piše 0-1000 km 7000 rpm, 1000 do 1600 9000 rpm max...
na 1100 km je zamijenjeno polusintetičko ulje budući da su mi u servisu rekli da nema potrebe za full-sintetikom...
zanima me samo dali netko zna koliki je interval zamjene ulja na tim novim fazerima jer u uputama piše 10000 a u servisu mi kažu 5000 :?
 
Vjerojatno zbog (ne)kvalitete našeg benzina savjetuju češće izmjene ulja.
 
ppinjuh said:
Silvio said:
SAMO 75 km/h U ŠESTOJ NA 4000 o/min????? :shock: jel to skuter ili šta?
vozim 125icu koja ide toliko na 4000rpm u sestoj!!!!!
malo mi je to premalo za 600ccm

Ja sam tocno 76km/h isel na 4000rpm za vrijeme razrade.
 
Slažem se da će se motor sa svim svojim karakteristikama najbolje pokazati nakon 2000km, no ovo je moje viđenje za sada.

Inače u 6-oj na 4000 rpm ide 75km/h, a na 5000rpm - 95km/h, za sada u vrijeme razrade.

No nitko mi nije rekao može li se gdje kupiti poluga mjenjača, naime originalna mi je predugačka.
 
Grawe said:
ppinjuh said:
Silvio said:
SAMO 75 km/h U ŠESTOJ NA 4000 o/min????? :shock: jel to skuter ili šta?
vozim 125icu koja ide toliko na 4000rpm u sestoj!!!!!
malo mi je to premalo za 600ccm

Ja sam tocno 76km/h isel na 4000rpm za vrijeme razrade.

Joj, kad se samo sjetim tih dana...uzas... :mrgreen:
 
No nitko mi nije rekao može li se gdje kupiti poluga mjenjača, naime originalna mi je predugačka.[/quote]

Skini originalnu, daj nekome da ti je skrati i amen...
kak ti se da tak komplicirat!
 
Vi kao da pričate o nekom drugom motoru :roll:
možda je vaša serija sklepana u Kini :shock:

U knjižici lipo piše na str. 5-3 :paper:
0-1000km: Avoid prolonged operation above 7000rpm :skriven:
////////////: Tada se napravi prvi servis :?
1000-1600km: Avoid prolonged operation above 9000rpm :idea:
1600-:roll: km Avoid prolonged operation above 14000rpm :pandur:

Do sada sam napravija 2900km.
razrađivao sam ga naglim ubrzanjima i kočenjem mašinom
nisam ga štedio ali sam se držao gore navedenog.
Motor postaje sve bolji i bolji šta ga više dereš :mrgreen:
Nema nikakvih vibracija i kočnice mu rade odlično !!!!!!!!!!!!

U servisu su rekli da dođem na 5000km i onda će stavit
čistu sintetiku ( nije po knjizi ali neće škodit )
a onda, jadna mu majka :chainsaw: ( samo da meni ne bude :roll: )

Ja iskreno :oops: mogu reć sve najbolje o ovom motoru
nisam lagao zar ne :oops:

PITANJA/ODGOVORI:
? jel znate koji je motor najbolji ? ODGOVOR: onaj kojega vozite :pelvic_thrust2:
? a jel znate zašto pas sebi liže jaja ? ODGOVOR: jer može :mrhappy:
 
:shock: zbilja su vam nabrijane te mašine od 600 ccm,moj ide 90 km/h u petoj na 4000 o/min tako da mi period razrade nije ni trajao dugo,za tjedan dana sam okrenuo prvu tisuću a onda sam ga vrtio do 6000 o/min a tada već ide i više od 130 km/h.