Novi GS/GSA

Moj XR ko kamion naspram novog GS-a :) Bas su ga smanjili, tek sada vidim koliko… Testiramo ga danas na Grossglockneru :)

IMG_8768.jpeg
 
kakva je temperatura na Grossu......
jese moze krajen 8 miseca ili je vec prekasno
Trenutno sam u podnozju (Kaprun), i tu je sada 14 stepeni. Krecemo sa penjanjem za oko 2h (dok se digne izmaglica).
Jucer je prosjek bio oko 25 stepeni na potezu Kalte Kuchl, Mariazell i dalje prema Zell am See.
Bio sam prosle godine na Grossu pocetkom 8 mjeseca ali nisam imao srece sa vremenom - grozna kisa bila, magla, hladno…
Mislim da sa Grossom nikad ne znas sto se tice vremena nego kako potrefis. Ko i svaka veca planina
 
Last edited:
  • Like
Reactions: seki22
Trenutno sam u podnozju (Kaprun), i tu je sada 14 stepeni. Krecemo sa penjanjem za oko 2h (dok se digne izmaglica).
Jucer je prosjek bio oko 25 stepeni na potezu Kalte Kuchl, Mariazell i dalje prema Zell am See.
Bio sam prosle godine na Grossu pocetkom 8 mjeseca ali nisam imao srece sa vremenom - grozna kisa bila, magla, hladno…
Mislim da sa Grossom nikad ne znas sto se tice vremena nego kako potrefis. Ko i svaka veca planina
podijeli dojmove o GS-u
Prijatelji koji su vozili testnog bili su odusevljeni
jedan ga je vec isa kaparat ali je odusta zbog lose kvalitete. kontan da ce iduce godine ispravit probleme(Isto ka i na GSA)
zanimljiv mi je ako buden prelazia na tamnu stranu......ako Honda iduce godine ne poveca snagu Kraljici....svrbe me eurici... :ROFLMAO: :mrgreen: :mrgreen::ROFLMAO:
 
podijeli dojmove o GS-u
Prijatelji koji su vozili testnog bili su odusevljeni
jedan ga je vec isa kaparat ali je odusta zbog lose kvalitete. kontan da ce iduce godine ispravit probleme(Isto ka i na GSA)
zanimljiv mi je ako buden prelazia na tamnu stranu......ako Honda iduce godine ne poveca snagu Kraljici....svrbe me eurici... :ROFLMAO: :mrgreen: :mrgreen::ROFLMAO:
Hocu, naravno. Imamo ga na 3 dana pa cemo ga testirati po austrijskim brdima i planinama. Ali za tu kvalitetu se slazem - prilicno jeftino to sve izgleda… I stvarno je mrsav nekakav. Mislim, nisam ni ja neka mrcina od covjeka, meni bi novi GS po gabaritima zapravo bio taman, ali misljenja sam da GS ipak mora biti mrcina od motora. Kao sto je to i bilo do modela 1300
 
  • Like
Reactions: BARKLEY
Hocu, naravno. Imamo ga na 3 dana pa cemo ga testirati po austrijskim brdima i planinama. Ali za tu kvalitetu se slazem - prilicno jeftino to sve izgleda… I stvarno je mrsav nekakav. Mislim, nisam ni ja neka mrcina od covjeka, meni bi novi GS po gabaritima zapravo bio taman, ali misljenja sam da GS ipak mora biti mrcina od motora. Kao sto je to i bilo do modela 1300
ma dobro........meni bi lega ka budali pleska.....Africa mi je 253 kg a sa svim dodacima ide sigurno preko 265 kg.... i jos je visoka
tako da niski GS ili GSA bi mi bili taman...
187 cm i trenutno 100+ kg(intencija je da se spustin na cca 94 kg i zadrzin kilo 2 gori doli :mrgreen: )
 
Mozda ova slika bolje docara koliko je manji od XR :)
Doduse, ovaj GS ima ono automatsko spustanje/podizanje pa je parkiran 3 cm nizi od standarda, ali opet je mali
View attachment 784399
Rep su skroz suzili. Doduše na onoj slici sprijeda, iako je nizak, u širinu je isto kabasan.
S ovim GS-om, BMW zapravo sam sebi kuca malo i u dvorište XR-a. To je sad čisti cestovnjak.
 
Na ovim slikama baš izgleda puno manji od XR-a. Mislim da im to nije neki potez, dosta ljudi gleda pojavu samog motora kod izbora za kupnju a ovaj više ne izgleda onako impozantno kao prije.
 
Ma kad je običan gs bio mrcina.
Možda samo taj predzadnji,1250. Samo kad se podeblja sa crash bars, ali svima koji se imaju kupit i nakači dva para maglenki.
Jučer je kod nas bio najhladniji dan u tjednu, tako da potez kalte kuchl-mariazell je možda bio i mokar. Jučer je bilo milion motora
 
Rep su skroz suzili. Doduše na onoj slici sprijeda, iako je nizak, u širinu je isto kabasan.
S ovim GS-om, BMW zapravo sam sebi kuca malo i u dvorište XR-a. To je sad čisti cestovnjak.

Moguće je to baš i cilj - napraviti da je razlika između GS i GSA dovoljno velika da je to jasno i na 100 metara, a ne da se stavljanjem bočnih crashbarova i dve lampe moglo "imitirati" GSA u velikoj mjeri, mnogi su razliku vidjeli tek kada su stali pored i snimili tank sa oblogama... sada se možda želi svim tim "wannabe" GSA reći da im više vizuelna prilagodba neće samo tako prolaziti, a tko treba, želi i može - GSA je tu u svoj svojoj veličini, a GS je sada ionako pozerski umanjenog dojma i jasno je da se takav bajk rijetko koristio na terenu... GS možda ima stazu prilagodbe baš cestovnjacima, osobito za ljubitelje boxera, a GSA će rasti u svojoj kraljevskoj veličini i namjeni... to može biti i namjera povećanja prodaje baš GSA, što je svakako lakše ako je i vizualno i funkcionalno odmaknut od GS-a...
 
GS ili GSA odavno vrlo teško možeš vidjeti kako prašinari, bitno je da se možeš kurčiti da može. Ak’ naiđeš na plitki potok možeš sjest i plakat ak nemaš šlauf kao dodatnu opremu.


Lolo
 
Sve je to stvar percepcije i zato je dobro da postoji toliko izbora.
Ja sam ove godine napravio 4400 km u dvoje po Siciliji s XR-om udobno, brzo di se moglo, s dovoljno mjesta za prtljagu za dvoje, sa dobrom zaštitom od vjetra i zbilja nemam zamjerku.
Prošle godine isti motor..... jug Grčke 4200km.
Mislim da sam ja bio jedan od rijetkih koji je nakon probe GS-a u Tomiću rekao da bi ipak kupio XR-a😁
 
GS ili GSA odavno vrlo teško možeš vidjeti kako prašinari, bitno je da se možeš kurčiti da može. Ak’ naiđeš na plitki potok možeš sjest i plakat ak nemaš šlauf kao dodatnu opremu.


Lolo
po meni je suludo da bilo koji motor od 240 kila povise i 20 iljada eura povise vidis u prasini,brdu ili offroadu.....moze ako je motor sponzorski ili za posal.Da se time bavis i zaradujes
ko ima para za dat 20+ iljada za motor.......zubari,pomorci,doktori,poslovnjaci....e bas ce oni ic se lomit po brdu.....naprave ako godisnje do neke EU destinacije i to je to......
Osobno neman nista kontra toga.....
jedni problem sta nekad vlasnici takvih motora misle da su bogom dani.....gledaju sa visoka.....
I ne skidaju bocne kufere kad se voze po gradu.
Ja kad san uzea bocne kufere malo san ih isprova(za vrime covida samo tako su sluzili) a sad ih nisan montira ima 2 god......Od Covida.....
 
  • Like
Reactions: WraGG
Onda ti je 21 col kotač naprijed samo ubica zabave.
Ako ne ideš van asfalta.
nekad san malo po makadamu ali sa 260kg nije to zabavno. A dignit motor je sou program
mada 21 inc po gradu je top....upija rupe.nema tog korniza di ne mogu se popet ili zapet