Novi GS/GSA

Nebi se složio ovo za 21. Meni je 21/18 idealan all rounder. A po cesti se može fino zavoziti
Se može je ključna riječ.
I ja sam osvano sa mt07 u grupi benvejaša, ono rt-ji svakavih godišta, od onih šta idu na pelet do dizelaša.
I oni će, kako ćeš se vozit bez vindšilda.
Kad smo mi krenuli, nitko ne prelazi stotku.
Kad smo srali, reko, stvarno puše, mogo bi ja dodat i podnicu ko hajro pošrar na apenu 4. Vozi se, da, ali kad ga nasiliš sa kontrom na 150, za preteć, pa odmah vratit nakon 50 metara.
 
GS ili GSA odavno vrlo teško možeš vidjeti kako prašinari, bitno je da se možeš kurčiti da može. Ak’ naiđeš na plitki potok možeš sjest i plakat ak nemaš šlauf kao dodatnu opremu.

To iz iskustva? Obzirom ga imaš, ako se ne varam...
 
Tako nekako, to su jednostavno preteški motori, nije da ne mogu odvoziti npr. jedan od Benduro trackova ali to je na takvom terenu puno jednostavnije na nekom manjem, lakšem, vižljastijem sa većim hodom amortizera ... npr. GS650 Dakarom. Veliki je na cesti car, prašina mali, pogotovo ako si prosječni vozač, a ja se smatram takovim.

Lolo
 
Ma kad je običan gs bio mrcina.
Možda samo taj predzadnji,1250. Samo kad se podeblja sa crash bars, ali svima koji se imaju kupit i nakači dva para maglenki.
Jučer je kod nas bio najhladniji dan u tjednu, tako da potez kalte kuchl-mariazell je možda bio i mokar. Jučer je bilo milion motora
Jucer smo j prosli taj potez. Nije bila previsoka temperatura ali je bila vlaznost grozna…

Uglavnom, test voznja novog GS je danas naprasno zavrsena ! Nazalost, trenutak nepaznje, nezgodan nagib na parkingu i burazu bukvalno ispadne motor na desnu stranu. Prilikom pada lagano zakaci lijevom nogom polugu mjenjaca i ista se sasula kao ledenica… Zasto ? Zato sto je kompletna - PLASTICNA !!! Pitam se sta bi tek bilo da je motor pao na lijevu stranu i polugu mjenjaca… Dakle, minimalni kontakt nogom, mozda da su zapele i hlace i puklo sve u 100 komada…
Jasno da ima i nase krivice i da se trebalo vise paziti kod parkiranja, ali mi je stvarno neshvatljivo da na motor koji je predvidjen i za terensku voznju (pa tako i veci rizik od padova) stavis plasticnu polugu mjenjaca… Sve na mjestu drzi mali plasticni okvir debljine manje od 1 mm…
Morali smo spagom vezati da sve ne ispadne na cestu, a puklo je kuciste u kojem je lezaj i saraf koji drzi sve za ramu… Bas smo improvizovali kako bi se vratili kuci…


IMG_8785.jpeg


Kasnije je napravljena upgradeovana verzija sa metalnom selnom koja je cuvala sve na okupu i cepom od plasticne boce (da ispostujemo BMW birali smo plastiku :mrgreen:) koja je sluzila kao podloska za cuvanje poluge na osovini :mrgreen:

IMG_8786.jpeg


Uglavnom, glupost i komad plastike nam sjeba voznju i odlican vikend koji smo isplanirali, ali sta je tu je.
Iskreno, kada sam vidio kako je ova pedala jeftino napravljena, moram reci da mi se novi GS zgadio. Jasno da svi stede na materijalu, ali treba imati i granicu, posebno ako se radi o ovako skupom motoru…
 
Last edited:
Pasticna polugica mjenjaca?
Nek sisaju, ima ovaca..
Vjerovatno je metalna u advenchur katalogu dostupna za mizernih 528eur
 
Last edited:
Koliko vam je uzeo hertz ride za vikend?
Standardna tarifa je 250 eur dan, kilometri ograniceni na 250 km dnevno (svaki dodatni se placs 0,50 eur).
Mi smo dobili povoljnije jer nije prvi put da rentamo, ali zbog ekipe iz Hertza ne bih navodio koliko smo mi platili jer ne bi bilo ok prema njima.
 
Pasticna polugica mjenjaca?
Nek sisaju, ima ovaca..
Vjerovatno je metalna u advenchur katalogu dostupna za mizernih 528eur
Kako sada trazimo zamjensku da kupimo, vidim da ima u ponudi “enduro” poluga, koja je ista kao ova plasticna, samo od aluminija.
Znaci, sada su neke normalne stvari kao sto je polugica od metala/aluminija doplata.
Ne bi bio problem ni sto je plasticna, ali bocne stijenke kucista poluge u kojem se nalazi lezaj i koje su zapravo pod najvecim naprezanjem su debljine mozda 0,5 mm. I da stvar bude gora, i te stijenke nisu u cijelini dio poluge nego se drze na samo 4 strane. Potrazit cu sliku pa postaviti, da bude jasnije koliko je to zapravo jeftino sklepano
 
Last edited:
  • Like
Reactions: t0malito
Divno, nevjerojatno dokle ide ta štednja. Da je neki budget motor čovjek bi razumio da su išli da osnovna verzija bude što jeftinija a možeš nadoplatiti skuplje ali GS je previše skup da se bave ovakvim kokošarenjem. Da se takva stvar dogodila na Trku 702 to bi se smatralo potvrdom da je kinesko smeće i da ga ne treba kupovati.
 
Divno, nevjerojatno dokle ide ta štednja. Da je neki budget motor čovjek bi razumio da su išli da osnovna verzija bude što jeftinija a možeš nadoplatiti skuplje ali GS je previše skup da se bave ovakvim kokošarenjem. Da se takva stvar dogodila na Trku 702 to bi se smatralo potvrdom da je kinesko smeće i da ga ne treba kupovati.
Novo normalno
 
  • Haha
Reactions: Octane
To je napravljeno od plastike da se djeca ne bi ozlijedila.🤔
 
  • Like
Reactions: Village
ma da je to neka pizdarija, pa aj...iako na motoru ne znam što može bit pizdarija...
aloooo poluga mjenjača... i onda aluminijska ide uz nadoplatu... o jarca ti pasa magarca...

bez obzira na sve, uopće ne sumnjam u odličnu prodaju...

a ja se bunim šta mi na hondi i kawasakiju malo zuje plastike... iako ne znam kakvi su novi japanci, dal ovoga ima... te plastičurine u izobilju...
pa kad vidim ovo gore ne znan šta reć... srića ovi su meštri, pa se znaju snać... šta će jedan random vozač, kakvih je danas 90%... sist i plakat...
 
po meni je suludo da bilo koji motor od 240 kila povise i 20 iljada eura povise vidis u prasini,brdu ili offroadu.....moze ako je motor sponzorski ili za posal.Da se time bavis i zaradujes
ko ima para za dat 20+ iljada za motor.......zubari,pomorci,doktori,poslovnjaci....e bas ce oni ic se lomit po brdu.....naprave ako godisnje do neke EU destinacije i to je to......
Osobno neman nista kontra toga.....
jedni problem sta nekad vlasnici takvih motora misle da su bogom dani.....gledaju sa visoka.....
I ne skidaju bocne kufere kad se voze po gradu.
Ja kad san uzea bocne kufere malo san ih isprova(za vrime covida samo tako su sluzili) a sad ih nisan montira ima 2 god......Od Covida.....
Meni je totalno bezveze spominjat cijenu motora i odlazak van asfalta, ja volim offroad i sa bilo kojim motorom tog tipa bi i vozija off, o tezini se da pricat, al to je opet do glave😁
PS. cak sad kad razmisljam kad dam vise love i zelim vise uzivanja, a ne da sam jos ogranicen 😄 pa ko je tu onda koga kupija ti njega ili on tebe😂
 
Nije ni aluminij neka sreća.
Mislio sam, hertz ima nekakav popust ako se uzme vikend.
Nije neka sreca, kod pada motora na polugicu bi vjerovatno i aluminijska pukla, ali ne bi sigurno pukla u ovom scenariju koji se nama desio - motor pao na kontra stranu a polugica zapravo dobila malo nogom vozaca…
Nama je Hertz dao odlican popust jer smo uzeli vikend i produzeni ponedjeljak (y)
 
Iskreno, kada sam vidio kako je ova pedala jeftino napravljena, moram reci da mi se novi GS iskreno zgadio. Jasno da svi stede na materijalu, ali treba imati i granicu, posebno ako se radi o ovako skupom motoru…

Upravo tako, stvarno šokantna informacija iz prve ruke, nadam se i velika škola za mnoge...

Divno, nevjerojatno dokle ide ta štednja. Da je neki budget motor čovjek bi razumio da su išli da osnovna verzija bude što jeftinija a možeš nadoplatiti skuplje ali GS je previše skup da se bave ovakvim kokošarenjem.

Ajde da su napravili od karbona, pa da čvrstoća ili težina istodobno nisu upitne... ovo je stvarno kraj krajeva u ciganjenju.
 
Nije neka sreca, kod pada motora na polugicu bi vjerovatno i aluminijska pukla, ali ne bi sigurno pukla u ovom scenariju koji se nama desio - motor pao na kontra stranu a polugica zapravo dobila malo nogom vozaca…
Nama je Hertz dao odlican popust jer smo uzeli vikend i produzeni ponedjeljak (y)
Što je najgore dešava se to i bez pada!
 
Kako sada trazimo zamjensku da kupimo, vidim da ima u ponudi “enduro” poluga, koja je ista kao ova plasticna, samo od aluminija.
Znaci, sada su neke normalne stvari kao sto je polugica od metala/aluminija doplata.
Ne bi bio problem ni sto je plasticna, ali bocne stijenke kucista poluge u kojem se nalazi lezaj i koje su zapravo pod najvecim naprezanjem su debljine mozda 0,5 mm. I da stvar bude gora, i te stijenke nisu u cijelini dio poluge nego se drze na samo 4 strane. Potrazit cu sliku pa postaviti, da bude jasnije koliko je to zapravo jeftino sklepano

Nije to samo na 1300 tako...

FB_IMG_1721038716527.jpg

FB_IMG_1721038718824.jpg