Novi GS/GSA

Zaprepašteno razočaran. Sa rezervom. Treba to vidjeti uživo i opipati/voziti..
Plastic fantastic dizajn, potpuno suprotno od očekivanog. Totalno neki jeftilensko japansko kineski look.
Prednja svjetla ukoliko ne budu potpuno drukčija na GSA uključujuči i onu plastiku iznad njih teško da ću se odlučiti na promjenu.
Treba to vidjeti i probati.

Pa sto te to cudi ? Danas sve ide u stednju i “plastik fantastic”… Bit ce on dobar u voznji, to je sigurno, ali jeftinijeg izgleda i vjerovatno kvalitete…
Treba nabaviti kakvog novog ili skoro novog GS1200/1250, konzervirati i sakriti u garazu. Za 10-20 godina ce vrijediti bogatstvo, jer ce do tada plastika (i struja) potpuno zavladati.
 
Bit će on pravi ko i trenutni, ono sto mene vise trenutno vuče je ići na sub 1000 (možda je dosta i non ADV, ak neko ima iskustva), radi kilaže. Kako vise ne furam suputnika dodao bi zabave :)
Sto laksi motor to bolji za teren. 200kg plus je jebeno za dizat s poda jos ako si na nekoj kosini. Crf300 sasvim dosta za početak i padove po terenu... Na terenu ti ionako ne treba više od 30ks jer ces nekontrolirano proklizavati točkovima kako bi rekao dr Marušić...
 
Last edited:
FB_IMG_1696420061788.jpg
 
Dostupan je vec na konfiguratoru. Napakovan sa svim sto bi u osnovi trebalo da ima ispadne skoro 25.000 EUR (na njemackoj BMW stranici - 19% PDV).
Interesantno da vise nema opcije spustenog ovjesa, nego sada za 500 EUR nude opciju automatskog spustanja motora za 30mm kada brzina padne ispod 25 km/h (spusti se brzo - za 1.5 sec), da vozac lakse drzi motor kada stane, a kada brzina opet poraste iznad 25 km/h ovjes se digne nazad na standard kako bi sav hod bio raspoloziv.
Mislim da ce dobro zaraditi na ovome, jer ce sasvim sigurno ovu opciju kupovati i visoki vozaci kojima ne treba spusten ovjes, cisto radi prakticnosti manevrisanja na bocnim nagibima, po terenu itd. A ostavljen je prostor da se opcija aktivira/deaktivira i kroz TFT menu.

Radar su vjesto uglavili u paket zajedno sa prednjim svjetlom - Headlight PRO i to kosta oko 1.100 EUR. Ali moze se paket preskociti pa kupiti samo PRO svjetlo
Ne znam koliko smisla ima ovaj radar, jedino je dobro za tempomat, no dobro. I bas ruzno izgleda na motoru, mogli su ga probati malo bolje sakriti, jer kod velikog vizira npr. vizir ide preko radara pa je onda na viziru napravljen prorez za radar… A nazad je smjesten u nosacu tablice, kao neka grba iznad svjetla tablice…

U opremi sada ima i “sport kocnice”, a to su opet kociona klijesta na kojim crvenim slovima pise BMW. Onako, kombinacija boje klijesta i slova su po meni kopija Brembo Stylema…
Bas me zanima ko im sada pravi klijesta, mozda Nissin kao na M modelima ?

Jos jedan lopovluk je sto zadnji nosac kofera nije u Touring paketu nego se mora posebno doplatiti.

Uglavnom, cijena baznog malo visa od 1250 modela, ali dosta prosireni paketi i opcije doplate pa se tu bez problema navuce jos 5-6 milja eura
niko normalan osim nekog domoljubnog švapskog praseta ne bi ovo išo plaćat


rade ljude debilima

a ta govna kad se krenu kvarit bit će veselo, s obzirom da bmw boli kuac za vaše probleme


blaženi japanci





Srki
 
Bogami onaj zeleni lijep.
A triple blek ne izgleda loše.
Biće valjda neki i sa 21 col prednjim kolom, malo stripovan u offroad trimu.
Ove nadoplate, pazi, to su samo novci.

Ovaj im tekst na kraju opisa motocikla
"Mit 1.300 ccm Hubraum macht Dir so schnell keiner etwas vor, vor allem nicht in unwegsamem Terrain. Verlass Dich auf satte Leistung, maximale Kontrolle und einzigartige Souveränität."
 
Last edited:
a ta govna kad se krenu kvarit bit će veselo, s obzirom da bmw boli kuac za vaše probleme

blaženi japanci

Da, blaženi kada naprave nešto što smrdi na kvalitetu, iste, pa i više cijene nego Bembure... nagledao se salona po Munchenu... osobito choppera i sličnih drangulija kada nakrcaju sa opremom...

A mislim da baš najmanje BMW boli kurac, prije da iskreno pomaže i javno veli kaj ne valja i ne skriva opozive kao blaženi... zato se o njima i priča, a blaženi šute i skrivaju kao zmija noge...
 
Nego, jel ima ekipe koja vozi Shoei Neotec II sa Senom SRL? Ako da, jel netko mijenajo bateriju na Seni i gdje ste nabavili novu bateriju? Nakon cca 4 godine, baterija je pala sa cca 9 na cca 3 sata autonomije pa bi kupio drugu…
 
Juce u senju bmw provodio testiranja vožnje po dnu!
 

Attachments

  • Screenshot_2023-10-09-09-00-16-500_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-09-09-00-16-500_com.miui.gallery.jpg
    738.2 KB · Views: 0
  • Screenshot_2023-10-09-09-00-07-508_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-10-09-09-00-07-508_com.miui.gallery.jpg
    904.4 KB · Views: 0
Črni. Ti si sebi kupi gs, po tvom opsu đireva, najbolje ti odgovara.
Prevelik i pretezak mi je,više volim manje,lakše motore...a i jedan od bitnijih razloga je sta mi frend ima servis i radi samo japance
 
Žao mi čovjeka, BMW-a ne.